Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги! Имам следният проблем, при работа в определен момент шнека подава постоянно пелети докато не напълни всичко с пелети и шнека се блокира. вследствие котела го намирам угаснал и пепелника, горивната камера и отвора за пускане на пелети са пълни с пелети.Благодаря предварително!
Обърни внимание кога се случва това препълване. Дали в модулация, в първа степен, втора степен? Възможно е да се получава от твърде ниска стойност на вентилатора само за съответната степен в настройките. И следователно пелетите недоизгарят и се натрупват. Но пък чак и горивната камера да се напълни... Те не изпадат ли?
Ако ще пипаш по настройките задължително записвай предишните стойности, за да не стане по-голяма беля.
filmatoplo - майстор
Параметър n8-6-28 поставяш от 60 на 70 .
пет мар 04, 2022 4:09 pmUser20 написа:
Обърни внимание кога се случва това препълване. Дали в модулация, в първа степен, втора степен? Възможно е да се получава от твърде ниска стойност на вентилатора само за съответната степен в настройките. И следователно пелетите недоизгарят и се натрупват. Но пък чак и горивната камера да се напълни... Те не изпадат ли?
Ако ще пипаш по настройките задължително записвай предишните стойности, за да не стане по-голяма беля.
Започват да падат и в пепелника за пепел но -нека изглежда не спира да върти съответно се пълни и улия от шнека, задръствасе,върти и ги набива в горната мучас и там става набити пелети който ги разбивам с отверка за да освободя шнека да се върти иначе е блокирал. А кога се случва това не знам сутринта го намирам в това състояние. :?
пет мар 04, 2022 9:04 pmfilmatoplo написа:
Параметър n8-6-28 поставяш от 60 на 70 .
На 70 е.
Ивелин Петров - специалист
Пичове, имаше опция за пускане на помпата без да се пали камината - някой сеща ли се?

Търсих назад но не успях да го намеря къде е скрито...
RRT - напреднал
пон мар 07, 2022 8:51 amИвелин Петров написа:
Пичове, имаше опция за пускане на помпата без да се пали камината - някой сеща ли се?

Търсих назад но не успях да го намеря къде е скрито...
Като свалиш бушона и го вдигнеш помпата превърта за секунда
Ивелин Петров - специалист
пон мар 07, 2022 6:22 pmRRT написа:
пон мар 07, 2022 8:51 amИвелин Петров написа:
Пичове, имаше опция за пускане на помпата без да се пали камината - някой сеща ли се?

Търсих назад но не успях да го намеря къде е скрито...
Като свалиш бушона и го вдигнеш помпата превърта за секунда
Това става и с копчето на гърба й, на мен ми е нужно да работи в продължение на минута, две - този вариант не става
remarek - специалист
Случвало ли се е на някого печката да изхвърли пепел от тръбата, от която дърпа въздух? Не видяхме точно откъде, но си мисля, че е от там заради петното на стената. В момента мирише на нещо, което не мога да определя дали е на изгоряло или на пепел. Иначе няма никаква аларма на печката, но я изключихме. Пусках вентилатора, дърпа си от там. Помпата си работи. Вчера е почистена печката. Не знам какво може да е

Прикачен файл

1647270086566.jpg
1647270086566.jpg (65.03 KиБ) Видяна 1504 пъти
Наблюдавай запалването!
Неправилна доза, лека детонация, малкия дявол.
Корекция.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: