Най - вълнуващия въпрос зимно време.
RRT - напреднал
Здравейте, колеги!
Някой може ли да обясни подробно процедурата при смяна на запалката?
Благодаря!
isakow - помощник
пон яну 14, 2019 8:21 pmZaki написа:
Здравейте, моля за съвет. Алфа плам комо 21 след като загрее влезе в модулация поработи си известно време и дойде моментът за връщане на мощност. Достига си зададената от мен 4та с лоад пелетс 3.3 вентилатор 2150 и след 15 20 мин наблюдавам Т изгорели газове около 185 някакви идеи или е нормално. Също така от време на време се чува странен шум от шнека като удър метал в метал и наблюдавам, че при шнека до колкото се вижда предполагам че е Ел. мотора се движи по часовниковата стрелка около 1 см. Но не винаги се движи явно зависи какво е положението на шнека. Това така ли си е или да викам поддръжката защото е гаранжионна. Благодаря за вниманието.
Колега, разбра ли от какво е този шум метал в метал на шнека, че и аз имам същия проблем?
Поздрави
isakow - помощник
пон яну 14, 2019 8:21 pmZaki написа:
Здравейте, моля за съвет. Алфа плам комо 21 след като загрее влезе в модулация поработи си известно време и дойде моментът за връщане на мощност. Достига си зададената от мен 4та с лоад пелетс 3.3 вентилатор 2150 и след 15 20 мин наблюдавам Т изгорели газове около 185 някакви идеи или е нормално. Също така от време на време се чува странен шум от шнека като удър метал в метал и наблюдавам, че при шнека до колкото се вижда предполагам че е Ел. мотора се движи по часовниковата стрелка около 1 см. Но не винаги се движи явно зависи какво е положението на шнека. Това така ли си е или да викам поддръжката защото е гаранжионна. Благодаря за вниманието.
Колега, разбра ли от какво е този шум метал в метал на шнека, че и аз имам същия проблем?
Поздрави
Здравейте имаме проблем с камината след почистване продължава да изписва аларма 8. Моля за съвет
bmahob - майстор
съб апр 10, 2021 6:10 pmRadeto1986 написа:
Здравейте имаме проблем с камината след почистване продължава да изписва аларма 8. Моля за съвет
Изписвайте името на алармите, не мога да ги помня, пресостата чисти ли?
filmatoplo - майстор
Здравейте ,някой свързвал ли е към камината стаен термостат допълнително .Ако да, моля да сподели .Интересува ме има ли в менюто нещо което се отмята като настройка .Ако трябва да бъда точен,трябва ми да свържа котел Alfaplam Komo23 да топли БГВ ,и нали трябва да изключва когато загрее бойлера ,ще му сложа термостат с изнесен сензор да измерва температура в бойлера , термостата ще изключва котела след като загрее бойлера.На платката на котела евентуално трябва да има клена за стаен термостат или Termostat EXT както и да е обозначен.Ами дано някой помогне ,или аз сам ще справям. :wink:
вт юни 01, 2021 11:42 amfilmatoplo написа:
...:wink:
Има Termostat EXT на платката. Като стигнеш до нея, ще видиш клемата.
filmatoplo - майстор
Благодаря Трифонов ,освен това си припомних и къде в менюто се активира този изход .Влиза се в меню 4 ,в mode stend by и там се активира с число 3 .Остава да го приложа .Между временно ако греша да ме поправяте.на 12ти идват чехите. :wink:
вт юни 01, 2021 12:44 pmfilmatoplo написа:
...на 12ти идват чехите. :wink:
Бе дано додат, че сезон да закърпим, само да не ти обърнат чехлите да сочат навън, покрай тес чехкини!
filmatoplo - майстор
За включването на термостата ,на прав път ли съм.И местен се вече по групите във Фейсбук ,че тук ,не може снимки да качвам лесно,пък и там сме си с лицата.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: