• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaptagona - специалист
Бая е омотано но всъщност като е минус намаляш подаването на пелети.И се предполага малко икономия на пелети.Ако съм разбрал правилно.
bmahob - майстор
Намаляваш и кв/ч, ако ти гасне често тогава намали иначе никаква икономия не праиш
kaptagona - специалист
Тя не ми гасне изобщо. Направил съм я на 30 градуса стаина и 65 на водата.Стига 64 градуса на водата и сваля на 2ра. степен.И после си подържа 64 градуса.
bmahob - майстор
Ако имаш термоглави занчи или имаш големи термозагуби или сия намалил прекалено..... При мен работина 2ра и 1ва ама жената е намръзнала и съм птворил всички термоглави на макс :-D
kaptagona - специалист
Ами за термозагуби незнам.Със пвц дограма съм и със външна изолация.А как да съм я намалил като си е със заводски настроики.И одеве си направих и лоад пелет на 00.
bmahob - майстор
нед ное 11, 2018 8:59 pmkaptagona написа:
Ами за термозагуби незнам.Със пвц дограма съм и със външна изолация.А как да съм я намалил като си е със заводски настроики.И одеве си направих и лоад пелет на 00.
Термоглави? На заводските вентилатора е малко силен.....
kaptagona - специалист
нед ное 11, 2018 9:15 pmbmahob написа:
нед ное 11, 2018 8:59 pmkaptagona написа:
Ами за термозагуби незнам.Със пвц дограма съм и със външна изолация.А как да съм я намалил като си е със заводски настроики.И одеве си направих и лоад пелет на 00.
Термоглави? На заводските вентилатора е малко силен.....
В две от стаите съм с термоглави.В северната стая не че там е наи хладно и съм с отворени напълно кранове.В спалнята ми е на 3 термоглавата.А в детската на 5.
bmahob - майстор
я намали вентилатора малко
първа направи на 1400-1500
втора направи 1550-1650
трета направи 1750-1850
четвърта 2000-2100
пета 2300-2400
kaptagona - специалист
Говорим за комо15. Или няма значение да ги намаля с по 100 оборота.И говорим за този вентилатор- обороти на вентилатор за изгорели газове във фаза на горене.
bmahob - майстор
дай ми как са ти сега на всяка степен и стойностите на всяка степен ...............
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: