Най - вълнуващия въпрос зимно време.
дидкоо - специалист
Никои ли не е имал подобно стъкло и от какво може да е

Прикачен файл

4280CEDC-743C-48D0-9096-97647377A852.jpeg
Здравейте, имам COMMO 15 и искам да му закача стаен wifi термостат за да мога да я паля преди да отида на вилата интересуваме какви настройки трябва да направя.
пет дек 03, 2021 11:16 ambal4i6ki написа:
Здравейте, имам COMMO 15 и искам да му закача стаен wifi термостат за да мога да я паля преди да отида на вилата интересуваме какви настройки трябва да направя.
https://www.daricclima.bg/art/salus-rt3 ... -kontrol-1

Аз имам този термостат, разглобих острани, свързах термостата, после от менюто, зададох да се ръководи по термостата и това беше.
нед дек 05, 2021 6:13 pmsangeliev написа:
пет дек 03, 2021 11:16 ambal4i6ki написа:
Здравейте, имам COMMO 15 и искам да му закача стаен wifi термостат за да мога да я паля преди да отида на вилата интересуваме какви настройки трябва да направя.
https://www.daricclima.bg/art/salus-rt3 ... -kontrol-1

Аз имам този термостат, разглобих острани, свързах термостата, после от менюто, зададох да се ръководи по термостата и това беше.
Здравей само тая настройка ли се задава
Прикачен файл:
IMG_20211205_182755.jpg
дидкоо - специалист
Да попитам намирате ли нейзгорели пелети като почиствате и от какво може да е това че аз имам неса много но ги има всеки път. И някой ако може да каже със чамови пелети съм 1450 вентилатор на първа но имам чувството че и той е силен и подскачат като пойзгорят малко пелетите ако го намаля дали ще оспява да стопли водата?
bmahob - майстор
пон дек 06, 2021 9:07 pmдидкоо написа:
Да попитам намирате ли нейзгорели пелети като почиствате и от какво може да е това че аз имам неса много но ги има всеки път. И някой ако може да каже със чамови пелети съм 1450 вентилатор на първа но имам чувството че и той е силен и подскачат като пойзгорят малко пелетите ако го намаля дали ще оспява да стопли водата?
Намалй до жълтончервен пламък игрив, зависи от комина, тяга
дидкоо - специалист
пон дек 06, 2021 10:41 pmbmahob написа:
пон дек 06, 2021 9:07 pmдидкоо написа:
Да попитам намирате ли нейзгорели пелети като почиствате и от какво може да е това че аз имам неса много но ги има всеки път. И някой ако може да каже със чамови пелети съм 1450 вентилатор на първа но имам чувството че и той е силен и подскачат като пойзгорят малко пелетите ако го намаля дали ще оспява да стопли водата?
Намалй до жълтончервен пламък игрив, зависи от комина, тяга

Пробвах да намаля с 150 200 оборота обезателно става по тиха камината и пламъка е по спокоен не толкова бурен но пък нейска да поддържа топлината.Другото което забелязвам е че шнека един път пуска пелети после следващия път нейска и от там ми се получава едно играене на пламъка ту изчезва после пак става мн висок и утива да прегрява водата а аз искам да си работи оптимално без да гасне защото забелязвам че така е по добре от колкото да гасне и да ви попитам кажете на каква твмпература държите водата аз на 65 добре ли е или да я вдигам свалям ?
6osi6 - майстор
вт дек 07, 2021 3:50 pmдидкоо написа:
шнека един път пуска пелети после следващия път нейска и от там ми се получава едно играене на пламъка ту изчезва после пак става мн висок и утива да прегрява водата а аз искам да си работи оптимално без да гасне ...
Дидко, това което го искаш става с комбинация от няколко параметъра плюс t° на вода и дим. Ако камината ти има дозатор на пелетите, измерване на температурата на пламъка, контрол осветеността и на въздуха, сама ще си ги настройва и ще поддържа равен пламък.
Ако ги няма, намали вентилатора и увеличи палетите. И така до следващото застудяване, затопляне или промяна на вятъра.
дидкоо - специалист
вт дек 07, 2021 5:38 pm6osi6 написа:
вт дек 07, 2021 3:50 pmдидкоо написа:
шнека един път пуска пелети после следващия път нейска и от там ми се получава едно играене на пламъка ту изчезва после пак става мн висок и утива да прегрява водата а аз искам да си работи оптимално без да гасне ...
Дидко, това което го искаш става с комбинация от няколко параметъра плюс t° на вода и дим. Ако камината ти има дозатор на пелетите, измерване на температурата на пламъка,
контрол осветеността и на въздуха, сама ще си ги настройва и ще поддържа равен пламък.
Ако ги няма, намали вентилатора и увеличи палетите. И така до следващото застудяване, затопляне или промяна на вятъра.
Печката е алфаплам коммо 15 незнам какъв дозатор има или няма просто забелязах че някой път като се върти шнека просто не падат пелети или пада 1,2 пелетки и от там пламъка почти угасва като се случи примерно два пъти подред да не пусне.А колкото до това че ту вдига градуса ту пада и се включва на втора или трета степен може просто пелетите да неса хубави незнам за първа зима съм с това чудо на технината иначе за сега съм доволен всичко сам съм си правил с баща си доволен съм от топленето само несъм доволен от цената на пелетите макар че аз ги взвх на старата им цена 😀 до година незнам какво ще бъде ако продължът тези цени по добре да ида в дубай за зимата
дидкоо - специалист
Разхода ми е 20 кг от 7 сутринта до 22:00 23:00 иглолистни без марка без сертификат просто сега ги пускат на пазара и аз съм първия който взима от там ( роднина се пада ) Сега ще видим като застудее какво ще е и ми е интерестно защото има изказвания на хора че 1 чувал по 24 часа го горят. Аз топля 75кв на всякъде с термоглави без банята поддържам 24 25 градуса незнам сега като сложа температурен датчик в стаята дали ше падне разхода като сложа ще кажа

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: