• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
paunov - напреднал
ами то това е идеята вместо да работят тяхните нагреватели да си точа топла вода от боилера които се загрява от камината и по този начин да се пести от ток . но ми трябва някав трипътник които да смесва топла със студена вода за да не ги прегрея уредите
andy_forresite - майстор
Термостатичен смесител с възможност за регулировка на температурата. Ползва се за баня на-често на 38-39 градуса. Не въртиш никакви врътки и не местиш чучура на смесителната батерия. От бойлера тръгва гореща и това нещо смесва до получаване на точно 38, 39 или колкото си задал.
Лятото пералнята и съдомиялната ще си делят работата с бойлера по подгрева на водата - бойлерът ще подава до зададената на смесителя и останалото ще си го загрява машината. В отоплителния сезон пестиш, да.

Ааа, ти за термостатичен вентил питаш. Аз ползвам два на Herz. Точния модел не мога да ти кажа, защото не го знам. Има термоглава с изнесен сензор. От термоглавата можеш да задаваш от 30 до 70° температура на водата за смесване. На колкото я завъртиш да пише на толкова °C ще тече към пералня/съдомиялната. Трябва да го захраниш с гореща вода от камината и да свържеш връщаща се вода от някой радиатор. От бойлер не става, защото той като загрее и връщащата вода си е пак гореща.
paunov - напреднал
трябва ми такъв които да смесва питеината вода от боилера със студена за да достигне 40 ° и да я вкарам в машините че лятото свалям вода от сл. колелтор и там слиза на 90 °
chipko - специалист
paunov написа:
трябва ми такъв които да смесва питеината вода от боилера със студена за да достигне 40 ° и да я вкарам в машините че лятото свалям вода от сл. колелтор и там слиза на 90 °
Един въпрос: след като автоматично се направи пералнята да се зарежда с топла вода, на нея няма ли да й потрябва в даден момент студена вода за плакнене? И собствения клапан на уреда дали ще е ОК ако през него минава гореща вода?
paunov - напреднал
Има два входа за топла и студена вода
kaptagona - специалист
имам още 5 чувала от двата тона.мисля да изкарам април с тях. :partyman:
filmatoplo - майстор
:wink: Ще стигнат -нали ще припалваш само привечер .
kaptagona - специалист
днеска нема и да я пала даже. :drinkers:
filmatoplo - майстор
:? Абе нещо при нас по морето си е студено с мъгла 10-12 гр ,чувам нагоре било лято 25-28 гр .
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: