• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Днес разглобих левият панел и отворих кутията на управлението немога да разбера на кои пинове да вържа термостата. Помагайте!
bmahob - майстор
Схемата е на предната страница
filmatoplo - майстор
Termostat o ext .клемата в ляво на платката ,нарисуеано е само кабелче което да се прекъсва .Ако сега там има мост още по добре ,( при монтаж на термостат моста се маха )защото със стаен термостат ще прекъсваш двужилен кабел монтиран там на тази клема .Ако там сега няма мост - трябва в менюто да се активира този изход .Действай бързо и ни информирай ,какво има на този изход .Termostat o ext.
bmahob - майстор
Важно е като го подкараш от сервизното меню да дадеш да се води от външния термостат демек позиция 3
Благодаря за бързия отговор. Проверих за мост както е показано на схемата но няма, има надпис termo на втория и третия пин от доло на горе.Вече ми е ясно. Купувам термостата и ще пиша като го подкарам.
Здравейте.
До тази година имах котел на дърва и въглища. Инсталацията си я правих аз още през 1993-та година с горно разпределение на тръбите и с чугунени радиатори. Миналата зима котела ми се проби и беше крайно време да се ъпгрейдна. Монтираха ми на мястото на стария котел камина Commo 15. Появи се обаче голям проблем. Появи се голям конденз вътре в комина. Живея в осем етажен блок на втория етаж. Имам две розетки за кюнец. Едната розетка си е вързана в, незнам как да се изразя....в тръба, която се включва с общия комин два-три метра по-нагоре. Всеки апартамент си има такива, за да не се включва всеки в общия комин. Аз лично съм си избил и розетка в общия комин от години, за да имам резерва, ако се забие дупката, която връзва тръбата към комина. Преди години ми се заби и парното започна да пуши и се наложи да бъркам с една тънка летва сигурно 2 метра нагоре и ръка мушната до рамото в розетката за да поразръчкам отвора. Тогава се оправи и до последно си дърпа добре и розетката, която я монтирах директно на комина не съм я ползвал. Обаче от нея сега текнаха едни черни води, че чак локва имах онзи ден на плочките. Като отворих двете розетки, видях, че в тази в която е включена камината вътре е сухо, обаче общия комин е мокър. Снощи прехвърлих кюнците към общия комин за експеримент. Явно по някаква причина се стига до точката на роса и комина теква. Единствените ми съмнения са в стеснен отвор между двете тръби при включване в общия комин и съответно промяна на скорости и дебити следствие на което оросява. Не съм сигурен дали някой над мен пали печка в този комин. По-скоро не. Ако някой може да помогне, нека сподели. Много е неприятно, защото изби черен конденз и при комшията под мен и чак на стената на блока навън на нивото под първия етаж. Сега ще изчакам да видя как ще се държи при директно монтиране в общия комин. Ако и така тече, дали е добра идея, да пробия стената на апартамента и да изкарам кюнеца директно навън, с коляно нагоре 50см. примерно с шапка? Много ли ще праши? Отвора ще бъде на около 6 метра над тротоара водещ към входа на блока. Там няма прозорци - цяла стена е.
chipko - специалист
Извеждането на комин директно на фасада не е добра идея. Може и да Ви свърши работа, но не е законно и не се знае кой кога ще реши да ви направи мръсно. Като цяло пушека от пелети е доста по-чист в сравнение на други твърди горива, но пак ще опуши фасадата след време. Що се отнася до конденза - възможно ли е на има теч някъде по блока и да си е намерило място да се просмуква през комина? Преди годни наш съсед се наводни и влагата изби през комина два етажа по-долу, заедно с всичката чернилка, а въпросния комин беше в другата част на апартаментите.
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: