Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaptagona - специалист
Задължително радиаторче. Камината само няма да може да отоплява.
paunov - напреднал
ЗДР имам камина алфа плам 15 дашами грешка " AL8 FAILURE DEPRESS " и не иска да запали , но като и заредя пепелника принодително от меню 6 и я стартирам запалва някои имали идея от какво е причината?
bmahob - майстор
Преостат ... Маркучкле... Почистване.... :-D
hristo_k1984 - специалист
Здравейте,може би не е мястото точно тук да попитам,но..ориентирал съм се точно към Alfa plam 15 kw.Изчетох цялата тема и съм пред дилема каква камина да избера.Гледам че,много хора я ползвате и ако може дайте мнението си като цялостно ползване - доволни ли сте като цяло и струва ли си покупката.Ще отоплявам апартамент 80-90кв.м,изолиран,с пвц дограма и изолация на таваните.
пон юни 22, 2020 7:28 pmhristo_k1984 написа:
Здравейте,....... 80-90кв.м,изолиран,с пвц дограма и изолация на таваните.
Нямам опит с въпросното съоражение, но на пръв прочит 21 киловата са прекалено много за цитираното. Насочи се към нещо от десетина, максимум дванадесет максимални киловата!
hristo_k1984 - специалист
пон юни 22, 2020 7:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон юни 22, 2020 7:28 pmhristo_k1984 написа:
Здравейте,....... 80-90кв.м,изолиран,с пвц дограма и изолация на таваните.
Нямам опит с въпросното съоражение, но на пръв прочит 21 киловата са прекалено много за цитираното. Насочи се към нещо от десетина, максимум дванадесет максимални киловата!
Мерси за отговора,гледам че Аlfa plam commo 15 я дават 13кв водна риза значи би трябвало да е подходяща в моя случай
ср юни 24, 2020 1:37 pmhristo_k1984 написа:
Мерси за отговора,гледам че Аlfa plam commo 15 я дават 13кв водна риза значи би трябвало да е подходяща в моя случай
Е не прочете ли мнението на Филма, в другата тема, под което си писал?
ср юни 24, 2020 11:13 amfilmatoplo написа:
:) То е ясно ,че преди да излезне 10ката -за подобни 70 квадрата поставяхме 16ката на ... ,защото държахме на марката ,нищо ,че на пазара имаше разни небивалици 13ки :wink: Проверено е и с двете става 10ка и 16ка ,едната ще работи оптимално ,другата ще я спъваш ... :wink: .
Не ти е много по голяма къщата. Не гледай само отдаваната от ризата мощност, щото и като пръднеш, тва си е полза!
bmahob - майстор
Аз съм с 21-ца на 70-75м2 :-D Разхода не е болка за умиране, при положение че нямам читава изолация на таваните :? Така че 15-ката битрябвало да е ок
Ивелин Петров - специалист
пон юни 22, 2020 7:28 pmhristo_k1984 написа:
Здравейте,м....Ще отоплявам апартамент 80-90кв.м,изолиран,с пвц дограма и изолация на таваните.
Здравей колега, аз съм с комо 15, апартамета ми е 97 кв., с дограма и тук таме изолация по таваните. Като цяло ситуацията е следната - камината е подходяща, влиза в модулация за около 2 ч. след запалването (т.е. започва да работи на ниски степени, да гори малко пелети). Аз не отоплявам 1 от стаите, поддържам 18 гр. там, така че с пълната квадратура на жилището разхода и времето за модулация би бил малко по-голям. С камината съм имал само един проблем и той беше поради пренебрегване на инструкцията за почистване на бункера поне веднъж месечно. Шнека се беше задънил с малки парченца пелети и пепел, като се включваше защита и не му позволяваше да завърти. Изключително лесно се почиства (това е и при повечето съвременни камини), управлението е удобно, колегата bmahob е публикувал примерни настройки от които да тръгнеш, така че смятам, че си се насочил към правилния избор. Поздрави!
filmatoplo - майстор
Предстои монтаж на Комо 21 :wink: ,изчетох снощи на 1 дъх цялата тема отново :wink: след това се въртях цяла нощ с греки и аларми :lol: капризно животинче се оказва камината.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: