Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Не знам как с въздух 2700 на пета постигаш 20-30сантатреаше да снимаш кошницата, да като минаваш през менюто за вентилатора реагира, не знам щоне така дали за лайф тайм настройка, почистването зависи от пелетите, с добри иглолистни 20/50 няма яд, ама с некой пепеляк и 15/60 ще е зле. Кво море то не може да се стопли срабилно жената като къпем малкия натиска копчето(все едно пуска духалка) викам имаме конвектор..... Изушавал въздуха :-D
filmatoplo - майстор
Въздуха през визйора трудно може да се определи колко би бил добре .Гледам да не червенее пламъка ,да е ясно в камерата ,да не хвърчат пръски от неизгорели пелети ,да не вади газове над 100 ,ако е камина е по лесно защото гледам през стъклото почти целия горивен процес.И най важното -имам две тетрадки с тънкости по настройките.Сядам чета всички страници от темата ,същевременно на телевизора ютуб 50 клипа с настройки на котли и камини с управление Микронова и така се става Filmatoplo.
bmahob - майстор
пон юни 07, 2021 1:25 pmfilmatoplo написа:
Въздуха през визйора трудно може да се определи колко би бил добре .Гледам да не червенее пламъка ,да е ясно в камерата ,да не хвърчат пръски от неизгорели пелети ,да не вади газове над 100 ,ако е камина е по лесно защото гледам през стъклото почти целия горивен процес.И най важното -имам две тетрадки с тънкости по настройките.Сядам чета всички страници от темата ,същевременно на телевизора ютуб 50 клипа с настройки на котли и камини с управление Микронова и така се става Filmatoplo.
Газове над 100на коя степен??? Тая тетрадка можеш ли да ми я снимаш :-D няма да я ползвам с търговска цел
filmatoplo - майстор
Температурата на газовете на 5 степен,и това е условно зависи от чистота на топлообменника,пелети,тяга на комина и от вентилатора .След 100-200 кг пелети леко се увеличава температурата.Някой горил ли е пелети Трон в камина или котле Алфаплам ,такива си поръча човека ,аз съм скептичен .Тетрадките са лични ,всеки може да си ги създаде .
Restaurant - напреднал
вт юни 08, 2021 8:51 amfilmatoplo написа:
Температурата на газовете на 5 степен,и това е условно зависи от чистота на топлообменника,пелети,тяга на комина и от вентилатора .След 100-200 кг пелети леко се увеличава температурата.Някой горил ли е пелети Трон в камина или котле Алфаплам ,такива си поръча човека ,аз съм скептичен .Тетрадките са лични ,всеки може да си ги създаде .
Не съм ги пробвал заради коментари и характеристики по сайтовете за пелети. Комшията е с котел взе едно пале, но повече не повтори, което окончателно ме отказа от тях. Лек ден!
filmatoplo - майстор
Изгоря горкия значи,аз ги горя в моята ,псувам леко дето чистя всеки ден ,не я оставам -затова и имам малък разход .тази зима 1400 кг и накрая купих 7 човала ,че месец май припалвах ,та точно 1500 кг..
filmatoplo - майстор
Така си и знаех,с тъпите Троянски пелети ги подкарал човека и му изписало No pelet ,а пелети има .Утре ще го прегледам ,слушал съм за този дерт .Явно губи пламък , или му падат газовете в модулация .Някой параметър ще намалим да се залъже с тез фалшиви пелети.Вариант 1 ,ако е в модулация или на 1 степен и започне продухване в почистване за 50 секунди както е настроен ,има вероятност да издуха горящите пелети
загубии пламък и да му паднат газовете под 45 гр и ще изпише грешката за загуба на пламък по време на работа.Хем го предопредих ,че ако смени пелети иска нови настройки .
bmahob - майстор
Ти ме уби с тея газове, добре де поне ми разясни при сил я тяга високи или обратно? Верно че компакта с добри заводски турболатори ама чак пък толкова, компакта има ли турболатори на късите заводско?
filmatoplo - майстор
Компактна е почти едно към едно с камината по конструкция на топлообменника ,само е по изолиран и няма стъкло отпред .Няма турболатори на късите тръби.Какво за газовете ,ниски или високи.Относително е кога съм ги наблюдавал ,те се променят.Ще видя как се държи с новите пелети.Преди така една камина Комо21 губеше пламък както гори ,всичко е заигравка около почистването както гори особено на 1 и в модулация която пак е като 1 .Може вентилатор 2800 в почистване да е силен и да издухва жарта ,с подаването на нови пелети не се палят и гасне от спад на газовете.
bmahob - майстор
Ниски... Ма ако ги мериш в начолото ок но в момента преди да падне на 4степен според мене ще са повече при мене от 140-150гр и така като влезе в модулация в момента падат от 89-96гр чиста и 100 като задръсти. Това с пламъка ми го е правило само като направи дупка в бункера и изгуби пламък, ушким бункера е с голям наклон ма нъцки... Като направа на късите тръби ще видим ко ще стане, винтилатора при чиатене според мен е добре да е на макс, никога не ми е губила пламък от чистене хем ми е на 60сек, винаги оства жар

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: