• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaptagona - специалист
вижда се само един кюнец и една розетка. аз съм изкъртил преградата вътре между двата комина.
Прикачен файл:
IMG_20171212_153022.jpg
IMG_20171212_153022.jpg (43.39 KиБ) Видяна 1227 пъти
bmahob написа:
Ама ти нямаш грам черно, поне аз така виждам щото се отразява от светлината :shock: :? мамк* му що само на мене ми челни по този начин стъклото :x
И мойта камина става много черно стъклото.Става черно от двете страни,а по-средата чисто прилича на буквата V.
bmahob - майстор
liverpool написа:
bmahob написа:
Ама ти нямаш грам черно, поне аз така виждам щото се отразява от светлината :shock: :? мамк* му що само на мене ми челни по този начин стъклото :x
И мойта камина става много черно стъклото.Става черно от двете страни,а по-средата чисто прилича на буквата V.
Абе разбрах че на всички ви е на V :-D само аз съм карък както винаги :drinkers:
Колега демек ти си бутнал преградата вътре хмммм аз ще права двуцевка :-D с Т образно разклонение и ще включа в двата че ме човърка/ако жената не ме изгони от вкъщи вече/
kaptagona - специалист
вътре да защото и двата комина са мои. и като правих ремонт ибих точно в средата между двата.после измазах цялата стена и готово.
Прикачен файл:
IMG_20171212_161631.jpg
IMG_20171212_161631.jpg (42.68 KиБ) Видяна 1220 пъти
Прикачен файл:
IMG_20171212_161417.jpg
IMG_20171212_161417.jpg (47.23 KиБ) Видяна 1220 пъти
. такъв ли трябва да е пламъка.
kaptagona - специалист
bmahob написа:
liverpool написа:
bmahob написа:
Ама ти нямаш грам черно, поне аз така виждам щото се отразява от светлината :shock: :? мамк* му що само на мене ми челни по този начин стъклото :x
И мойта камина става много черно стъклото.Става черно от двете страни,а по-средата чисто прилича на буквата V.
Абе разбрах че на всички ви е на V :-D само аз съм карък както винаги :drinkers:
Колега демек ти си бутнал преградата вътре хмммм аз ще права двуцевка :-D с Т образно разклонение и ще включа в двата че ме човърка/ако жената не ме изгони от вкъщи вече/
двуцевка щти стане грозно. един комшия направи така ама е грозно.
bmahob - майстор
Пламъка изглежда добре,ама аз съм след скорошен ремонт не мога нищо да къртя :-D официално +ТОВА съм домузет :mrgreen: :mrgreen:
Здравейте,

Моля малко помощ:

Наскоро започнахме отопление с Алфа Плам Commo 21. Обща квадратура 60 кв. с 70 глидера/35 см. и една лира.
Иначе държи топло. С термоглави са радиаторите.

Камината вдига 1 (Ако е задед 65 градуса на водата стои на 64 - без да мърда) градус преди зададените параметри и не влиза в модулация.
Къщата е тухла, с добра дограма, не е санирана. Има прикачен бойлер към системата за загряване със серпентина.
Аз си мисля че е заради коридора, защото там не се отоплява, а външната врата е точно там. Точно до нея пък има друга врата към 2-ри етаж, който е неотопляем и отворен покрив (демек - като тръгнеш да се качваш по-нагоре от втория етаж след една площадка нагоре и си направо на тавана.).
Когато камината се изключи (защото аз и приятелката сме на работа почти цял ден) - градусите на водата почти мигновенно започват да спадат.

Някакви идеи - повече изолация ли трябва, да оставим да гори по-продължително да се отопли и коридора ли?

Ще съм ви много благодаря. Моля пишете ми на лично ако се наложи. Не знам доколко ще мога да следя темата.
bmahob - майстор
Изолация приятелю :-D или както казва Пух колкото повече толкова повече :partyman:
YordanZaykov - напреднал
Здравейте колеги, от тази зима и аз съм със alfaplam 21 (отоплявам апартамент(70кв) на последен етаж, със изолация навсякъде освен на тавана) и постояно ровичкам из настройките. Искам да попитам някой правил ли е когато камината излезе в еко стоп да спре да циркулира и помпата. Ако някой знае параметър за това, нека сподели.
В момента съм със настройките на, stendby - 1ца(да мери темп. в стаята, Помпата е на 55Градуса да се включва и изключва разбирасе, и +/- 1градус толеранс. Постигам резултат от 25 градуса стайна темп, 65 66 темп на водата, и горе долу около 1/2 чувал на 24ч, което напълно ме удовлетворява, но просто ме дразни тази помпа, че не се изклучва при излизане в еко стоп камината.

Благодаря предварително
chipko - специалист
YordanZaykov написа:
...някой правил ли е когато камината излезе в еко стоп да спре да циркулира и помпата...
От това което съм разбрал в настройките логиката на помпата да продължи да работи, е да охлади малко камината и да използва по-рационално остатъчната топлина. Ако водата Ви е загрята на 60-65'C и камината мине в режим на автоматично изключване и с това спре помпата, ще имате един "чайник" с гореща вода в него, който бавно ще си изстине (основно през комина) и ще отдаде по-малко от остатъчната температура от загрятата вода. Не мисля, че има възможност да спре помпата с толкова гореща вода в системата.
Лично аз търся точно обратния ефект: направил съм я на 47'C да включва, и с 4.5'C хистирезис помпата спира да върти на ~44'C (при финалното изключване), което ми осигурява още около половин - един час отопление във всички помещения. Иначе "прегрява" на 63'C и върти докато се охлади на 54'C, за да се включи отново. Т.е. имаме непрестанен цикъл на работа на помпата.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: