• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
вт дек 04, 2018 9:13 pmfilmatoplo написа:
Преди малко я видях на 52 гр :shock: и веднага я намалих на 50 аааа :wink: налях едно 15че и беш на компа че ше ва изтърва :lol: .
Ти га работиш , га пишеш напрао ма шашкаш :-D :-D
filmatoplo - майстор
:wink: Днес бе по леко ,само 1 терморегулатор за помпа на един 180 киловатов котел с 150 киловатова горелка :wink: Помпата фланцова трифазна ,минава през контактор -за тия работи даже не гася ни тока ни горелка :wink:
bmahob - майстор
Абе да питам профитата, днес заранта случайно видях че манометъра стрелката е малйо под1,2бара, не съм пълнил от миналта зима... Нормално ли да зачезне без теч, затворен сиситема, доналих да стане точно 1.2 и ще наблюдавам.... Обиколих радиаторите нощо нередно :?
chipko - специалист
вт дек 04, 2018 10:04 pmbmahob написа:
Абе да питам профитата, днес заранта случайно видях че манометъра стрелката е малйо под1,2бара, не съм пълнил от миналта зима... Нормално ли да зачезне без теч, затворен сиситема, доналих да стане точно 1.2 и ще наблюдавам.... Обиколих радиаторите нощо нередно :?
Без да имам претенции да съм профи.
Съвсем нормално е налягането да варира 0,2-0,4 бара надолу/нагоре и не е задължително да има теч. Във водата има винаги малко въздух, с въртенето по системата мехурчетата се събират и тя си се объзвъздушава малко по малко.
Отделно (лично при мен съм го наблюдавал) при не работеща система лятото температурата в нея е = на стайната, т.е. 25-30 градуса в най-горещите дни, тогава налягането ми е 1,2-1,3 бара, есента при не работеща е 17-18 градуса и водата е по-свита, налягането ми пада до 1,0-1,1 бара- без да доливам или празня.
Другия фактор, който може да промени налягането при работеща система е разликата в налягането на водата преди и след перката на помпата - получава се т.нар. ниско температурно кипене - мехурчета, които ако си намерят път могат да си излязат от обезвъздушителя на камината.
Другото за което се сещам е крана за доливането, ако изпуска леко, при едно денонощно спадане на налягането във водопроводната мрежа може и в "затворената" система да падне, но пък ако там е проблема ще го има и обратния ефект.
RRT - напреднал
вт дек 04, 2018 8:05 pmbmahob написа:
Третата снимка е. Ок е , само тия 48гр дето я караш не е добре...
Е да, ама как да стане и аз тва се чудя...
При мен постоянно е в модулация и поддържа 46-47С° (23С°в стаите) при зададени 60 на водата и 24 на датчика. Утре ще намаля още вентилатора на 1-ва да видя дали ще има промяна :rolleyes:
bmahob - майстор
чет дек 06, 2018 7:11 pmRRT написа:
вт дек 04, 2018 8:05 pmbmahob написа:
Третата снимка е. Ок е , само тия 48гр дето я караш не е добре...
Е да, ама как да стане и аз тва се чудя...
При мен постоянно е в модулация и поддържа 46-47С° (23С°в стаите) при зададени 60 на водата и 24 на датчика. Утре ще намаля още вентилатора на 1-ва да видя дали ще има промяна :rolleyes:
Направи я да модулира по вода и качи т на датчика на въздуха
kaptagona - специалист
Колеги има ли някъде по настройките манометър за налягането на водата в системата.Че моя е блокирал на 1.2 бара и не мърда.И незнам какво става.
bmahob - майстор
съб дек 08, 2018 7:32 amkaptagona написа:
Колеги има ли някъде по настройките манометър за налягането на водата в системата.Че моя е блокирал на 1.2 бара и не мърда.И незнам какво става.
:-D манометър за налягането в системата се слага отделно този в камината е да следи само за нея, обикновено се слага на изхода на топлата
kaptagona - специалист
А моя са го сложили веднага след крана за пълнене на системата.
bmahob - майстор
Не знам там където е сега мери системата студена и топла.... При мене е 1,2 студена и 1,9 при топла, някъде в менюто като натисна излизаха 0,7бар.... което е точно разликата :?
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: