• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Да двата пепелника+тръбите :-D , аз лани отварях отгоре, но според мен там може и на 5 тона да се почиства но не е задължително :rock:
paunov - напреднал
днес смениха някав датчик и се оправи но сега трябва да правя всичко наново че е изтрита цялата памет незнам защо са махали батерията и другото което ми направи впечатление че са направили помпата да се включва на 45 градоса което според мен не е правилно маи пак ще си я направя на 52-53 градоса
kaptagona - специалист
на мен ми се включи аларма 5. какво означава това.
bmahob - майстор
Какво пише заедно с алармата като текст?
kaptagona - специалист
еми изгасих я и не прочетох точно. изчистих я и я запалих на ново и си тръгна
paunov - напреднал
някои нямали описание на тия аларми по номера и какво значат?
kaptagona - специалист
Здравеите колеги. Дадоха ми 25 кг. пелети от маслини. Но са 10мм дали ще може да ги гори. Дали няма да задръстат шнека че някъде бях чел че тази камина е за пелети от 4 до 6 мм.
chipko - специалист
kaptagona написа:
Здравеите колеги. Дадоха ми 25 кг. пелети от маслини. Но са 10мм дали ще може да ги гори. Дали няма да задръстат шнека че някъде бях чел че тази камина е за пелети от 4 до 6 мм.
В книжката на камината пише, че е за пелети от 6 до 7 мм, с дължина около 30мм. Дори и с ~8мм пелети мисля, че няма да има проблем, но за 10мм, при условие, че те винаги са +/- 1мм стават малко по-дебели от предписаните и винаги могат да Ви кажат "Производителят на камината не носи отговорност за използването на пелети с неподходящо качество или за лошото функциониране на камината поради такова гориво."
kaptagona - специалист
А какво всъщност може да стане. Да се задръсти шнека ли.Аз затова питам ако има някои да е пробвал да каже.Защото един комшия ги гори но е с горелка а не с камина.
kaptagona - специалист
Колегата bmahob дали нее пробвал.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: