Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Трябва да сменят запалките явно с керамични или други.Мисля да се заянатя и да ги накарам да палят ,но сега нямам време -и камина под ръка . :lol: Моята с японска ,пали за около 50 секунди.
filmatoplo - майстор
Някой засичал ли е -след като пусне пелетите за палене -за колко време пали .Аз постигнах време 3 минути ,малко ли е ,много ли е .Бих постигнал и още по бърз старт ,ама през визьора е почти невъзможно да се наблюдава пряко какво се случва в огнището.Само проблясъци на искри ,и в един момент зашумява с пламък .
pavlin83 - специалист
чет юни 17, 2021 10:06 pmfilmatoplo написа:
Някой засичал ли е -след като пусне пелетите за палене -за колко време пали .Аз постигнах време 3 минути
3 мин.е перфекно, мойта пали за около 2-3 мин екоспар
bmahob - майстор
чет юни 17, 2021 10:06 pmfilmatoplo написа:
Някой засичал ли е -след като пусне пелетите за палене -за колко време пали .Аз постигнах време 3 минути ,малко ли е ,много ли е .Бих постигнал и още по бърз старт ,ама през визьора е почти невъзможно да се наблюдава пряко какво се случва в огнището.Само проблясъци на искри ,и в един момент зашумява с пламък .
Мисля че е добър резултата предвид стойността за начално подаване и алгоритъма на контролера :)
filmatoplo - майстор
Котлето си работи ,за който не помни ,котле Алфаплам Компакт 23 ,обаче се образува воронка в бункера .С предните пелети пък прави доста прахоляк в бункера .Извънземни пелети ли да търся за проба .ЗаРади прахоляка и воронката -фуния в бункера при продължителна работа леко губи хъс на подаване на пелети и огъня намаля .Вчера съм седял 9 часа пред котлето ,5 пъти запали и гасна в този период .Топли БгВ .При 68 градуса на водата на трета степен газовете са в диапазона 100-115 гр.
ср юли 21, 2021 12:36 pmfilmatoplo написа:
За всеки фен има идеален котел, само за тебе- Нье.
Много си взискателен бре!
filmatoplo - майстор
Оказа се ,че има конструктивна грешка в шнека -много изправен,малка стъпка на винта,изпъкнал е и спира пелетите.Сега моля някой с такъв котел Алфаплам Компакт 23 да погледне в бункера на нов котел да видя дали и новите модели са така.Погледнах как е при други камини Алфаплам -при Лука е съвсем друго нещо,тоест Както Трябва.Язък ,че се доверих ,една недомислица да ме компрометира.
Ивелин Петров - специалист
Колеги, при вас как ви се получава чистенето на маркучето на преостата - при мен излиза много трудно, вече два пъти се къса в края и се налага да го скъсявам, ще взема да остана без него някой ден :-D
bmahob - майстор
това не се чисти толко често ако не прави проблем, инак влиза плътно и трябва внимателно да се изхлузва
Ивелин Петров - специалист
чет сеп 09, 2021 10:13 ambmahob написа:
това не се чисти толко често ако не прави проблем, инак влиза плътно и трябва внимателно да се изхлузва
Благодаря колега - да, прави проблем, всяка зима към края (т.е. на около 3 месеца работа)

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: