Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, ако може малко помощ, от известно време камината алфа плам 21 изписва макс смок за около 10 сек. между 53 и 56 гр на водата. При изчистени тръби и камера пак го направи еднократно за днес, после си работи нормално. До преди седмица ползвахме трон пелети и след като сменихме започна да се появява този проблем, сега ползваме някакви които са също качествени , ако може кажете как да отстраним проблема. Благодаря предварително.
brufo - помощник
чет яну 02, 2020 5:45 pmvessy написа:
Здравейте, ако може малко помощ, от известно време камината алфа плам 21 изписва макс смок за около 10 сек. между 53 и 56 гр на водата. При изчистени тръби и камера пак го направи еднократно за днес, после си работи нормално. До преди седмица ползвахме трон пелети и след като сменихме започна да се появява този проблем, сега ползваме някакви които са също качествени , ако може кажете как да отстраним проблема. Благодаря предварително.
виж тук
viewtopic.php?t=55582&start=400
след 4тото мнение на страницата.
kaptagona - специалист
Ако направа настроиките на комо21 от 7ма страница на моита комо15 какво ли ще стане.Сигурно ще гори повече пелети и ще грее повече.
Здравейте,
вече трети сезон съм с камина алфа плам 15.
Първият сезон мина добре без проблеми, втори и трети сезон имам проблеми при първоначалното палене изписва ми "no lighting".
Изчистих всичко освновно, играх си с вентилатора при палене от 1750 до 2800, сервизния идва изчисти маркучето на пресостата огледахме я добре Тогава открихме че капачето на ревизията на комина ми е леко отворено и "тегли" това нарушава тягата на комина. Затворихме капака запали без проблем и така два дни....
Пелетите в пепелника след алармата са топли а пепелника почти пари. Забелязал съм, че когато навън е студено и има добра тягна пали без проблем, но дори и днес в моят град е доста студено печката не запали. Ако не иска да запали слагам един пилет в дупката на запалката и тогава винаги пали.
Моля за съвети.
П.П. Пилетите са Wolf - Търговище
zaprian_demirev - напреднал
ср яну 08, 2020 5:22 pmSlaker написа:
Здравейте,
вече трети сезон съм с камина алфа плам 15.
Първият сезон мина добре без проблеми, втори и трети сезон имам проблеми при първоначалното палене изписва ми "no lighting".
Изчистих всичко освновно, играх си с вентилатора при палене от 1750 до 2800, сервизния идва изчисти маркучето на пресостата огледахме я добре Тогава открихме че капачето на ревизията на комина ми е леко отворено и "тегли" това нарушава тягата на комина. Затворихме капака запали без проблем и така два дни....бпли а пепелника почти пари. Забелязал съм, че когато навън е студено и има добра тягна пали без проблем, но дори и днес в моят град е доста студено печката не запали. Ако не иска да запали слагам един пилет в дупката на запалката и тогава винаги пали.
Моля за съвети.
П.П. Пилетите са Wolf - Търговище
8-[ Добре познато колега,още няма конкретно решение на този проблем .Днес се обаждах на тел от гаранцията и ми казаха да се обадя на фирмата ,която са я инсталирали защото трябвало да се барне една настройка,питах коя точно отговор- те знаят хората.Но мисля,че няма да станат нещата.
bmahob - майстор
Казах ви не е само вентилатора, важна е и дозата за палене и времето за зареждане. И палене.
zaprian_demirev - напреднал
чет яну 09, 2020 8:57 ambmahob написа:
Казах ви не е само вентилатора, важна е и дозата за палене и времето за зареждане. И палене.
Колега Еxaust en start и Exhaust engi-avv какво представляват?
bmahob - майстор
чет яну 09, 2020 11:41 amzaprian_demirev написа:
чет яну 09, 2020 8:57 ambmahob написа:
Казах ви не е само вентилатора, важна е и дозата за палене и времето за зареждане. И палене.
Колега Еxaust en start и Exhaust engi-avv какво представляват?

Прикачен файл

2.jpeg
zaprian_demirev - напреднал
чет яну 09, 2020 1:50 pmbmahob написа:
чет яну 09, 2020 11:41 amzaprian_demirev написа:
чет яну 09, 2020 8:57 ambmahob написа:
Казах ви не е само вентилатора, важна е и дозата за палене и времето за зареждане. И палене.
Колега Еxaust en start и Exhaust engi-avv какво представляват?
Мерси.Параметрите са ми същите от този списък.Да пробвам да намаля вентилатора и дозите при палене ли?
Здравейте колеги търся помощ за настройка на пелетна камина ALFAPLAM CALUX XILA IDRO 18KW.
Търся помощ за пълна настройка на камината ползваме я от тази година фирмата която ни я монтира също е във неведение как се настройва.
От Велико Търново съм ако има някой наблизо до 50-70км със нужните знания за настройка може да ми пише на лични.
Ще си заплатя каквото е нужно.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: