Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Andri01 - майстор
Ами тогава - Джичката,скобичка,зачистване и...връзване на дЖуфка . А иначе ,тука един комшия/ бивш"сандък" от флота/ си беше заземил бойлера към тръбите,ама те горките ППР-новопостроена вила :)
burner - специалист
Сандък от флота - за тези, които не са служили там - лице от старшинския състав, накрая винаги е мичман, разбира се.
За тези, които искат да не им се мачка самоделния циклон от пластмасова кофа - предпазен клапан.
Това е най-простата конструкция, която открих.
https://www.youtube.com/watch?v=I9DIyYYrCY0
Аз ви предупредих, че накрая ще излезе влакова композиция. Ако е за ежедневно почистване, трябва да се мъкнат кофи и маркучи, че и място да им търся.
lakosste - специалист
burner написа:
Сандък от флота - за тези, които не са служили там - лице от старшинския състав, накрая винаги е мичман, разбира се.
За тези, които искат да не им се мачка самоделния циклон от пластмасова кофа - предпазен клапан.
Това е най-простата конструкция, която открих.
https://www.youtube.com/watch?v=I9DIyYYrCY0
Аз ви предупредих, че накрая ще излезе влакова композиция. Ако е за ежедневно почистване, трябва да се мъкнат кофи и маркучи, че и място да им търся.
ДА става малко влакова композиция,но конкретно в моя случай имам къде да ги държа до котела.САмо отварям вратичката леко и даже докато гори изсмуквам пепелта.Това не ме притеснява.Проблема ми е когато чистя котела и тогава пепелта е много фина и задръстваше досегашната ми прахосмукачка Елит и от изходящата тръба започваше да пуши.Сега започнах да чистя котела но стигнах до едната трета защото още пушат не изгорелите пелети.Мога да кажа че съм доволен.Не виждам да излиза прахоляк.Смуче си доволно.Да не забравяме че говорим само когато се горят слънчогледови пелети.Тогава пепелта се изхвърля на 24 часа а котела е хубаво на десетина дни да се поотупа.При дървесните тези упражнения се повтарят през месец месец и половина.
lov - майстор
Те хората отдавна минаха на централно прахосмучене. Тъй че кат строите нови къщи го мислете предварително. За мен е късно вече. После няма да се чудите какви торбички и филтри и каква композиция станало. Ще влачите само един маркуч. Макар за в къща и с подходящо разположение на каминката и помещение може и да се направи дори само за него
Djack - специалист
Може ли да попитам собствениците на прахосмукачки за пепел, диаметъра на тръбата съвместима ли е с диаметъра на тръба на обикновена прахосмукачка? Демек, мога ли с прахосмукачка за пепел да си смуча и други боклуци из къщата на ранчото, има ли вътък (смукателна мощност да го наречем) да поддържа стандартен дълъг маркуч и тръба?
tysonlkr - специалист
Djack написа:
Може ли да попитам собствениците на прахосмукачки за пепел, диаметъра на тръбата съвместима ли е с диаметъра на тръба на обикновена прахосмукачка? Демек, мога ли с прахосмукачка за пепел да си смуча и други боклуци из къщата на ранчото, има ли вътък (смукателна мощност да го наречем) да поддържа стандартен дълъг маркуч и тръба?
На моята не стават тръбите от обикновенната прахосмукачка. Моята е марка Айко но като сравня с другите само надписа е различен :roll:
Споделете от къде да си взема резервен филтър?
silent - майстор
След като ми изгоря Парксайда от който не бях особено доволен- бързо се запушваше филтъра реших че искам да си купя друга марка смукачка за пепел за да си чистя камината. Мислих варианти за доп. циклонни филтри самоделки или готови които да се добавят доп. към обикновена прахосмукачка или друга евтина смукачка ,но за мен не е оферта ежедневното мъкнене на кофи , смукачки, маркучи в жилищното помещение където е камината.Разгледах Лавора за 125лв който се коментираше някъде из форума, но не бях очарован от изработката. От клипа който гледах видях, че е пластмасова кофа от латекс(със същото закопчаване) с мотор и даже го продават само с чорап без филтър -срамна работа. Не намерих никакво мнение за Керхер АД2 и много се чудих дали да дам толкова много пари -200лв или да купя нещо подобно дето го има на четвърт цена. В крайна сметка купих Керхера. Днес го пробвах и ще си кажа мнението -поне едно мение да се завърти в нета за тая прахосмукачка.
Мога да го сравнявам единствено с Парксайда който вероятно е средна работа смукачка и вероятно е аналог на Ейнхел, Райдър и други известни и неизвестни марки. Ето първите ми впечатления:
От пръв поглед си личи, че качеството на изработка е на съвсем друго ниво. Керхера е просто в съвсем друг клас. Като се започне от маркуча и накрайника и се стигне до копчета за включване и закопчаване и т.н.
Керхера работи осезаемо по-тихо, бих казал наполовина по-тихо от Парксайда.
Керхера има чувствително по-голяма смукателна мощност от Парксайда въпреки заявената скромна цифра от 600вата.
След едно почистване не се усеща никаква загуба на смукателна мощност за разлика от Парксайда.
В заключение съжалявам единствено че когато купувах Паркасайда ми се досвидяха парите и не си купих още тогава Керхера.
Препоръчвам подобна покупка, ако в бъдеще нещо ми направи неприятно впечатление ще го добавя в темата.
Валтер Желязков - специалист
В кофата на Парксайда, на входа от маркуча, слагам хартиена торба за пепел и няма проблем със запушването на филтъра.
silent - майстор
Няколко дена чистя и потвърждавам мението си ....калкото и да тунинговаш москвича няма да стане мерцедес...в случая сравнението е нещо такова..
nelim - специалист
нед фев 13, 2022 9:43 amsilent написа:
Няколко дена чистя и потвърждавам мението си ....калкото и да тунинговаш москвича няма да стане мерцедес...в случая сравнението е нещо такова..
От 2 години се чудя и аз за Керхер, ама гледах АД4 - сега виждам и това АД2 има уж някаква система за тупане/чистене на филтъра, но доколко е ефективно?

Ползвам някаква от практикер, слагам торби и какво ли не, ама след макс 3-4 почиствания финния прах запушва филтъра и не става само с изхвърляне на кофата и следва едно тупане и цапотене дето никак не ми е приятно :)

Тема "Прахосмукачка за пепел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: