Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Krasi_S - специалист
Потвърждавам за москвича и мерцедеса :lol:
Няколко години работих и аз с един Райдер за камини. Най-големия проблем е финната пепел от пелетите. Набива се навсякъде, даже и излиза отзад. В началото съм му отварял поне 3 пъти двигателя за почистване, докато не го тунинговах. Тунинга беше една кофа с циклонен филтър пред самата прахосмукачка, после вътре на входната тръба една хартиена торба и накрая един плътен парцал стегнат с опашка върху цилиндричния филтър. И ако човек се абстрахира от всички това стоящо до камината във всекидневната, крайния резултат беше задоволителен. Налагаше ми се да почиствам веднъж в месеца само плътния парцал. Взимам го с горната част на прахосмукачката и с една четка го "изчетквам" върху коша за боклук навън.
Накрая реших да пробвам едно AD. Родих се :drinkers: Вярно е по-скъпо, обаче върши работа това "тупане". Филтъра го дават, че може да се мие. Не знам колко "къпанета" ще изкара, засега само го правил само веднъж :-D . Аз лично си взех 4-ката, защото е на колелца и има приставки, и лятото си я ползвам и в гаража.
Доста често им пускат намаления, така че се оглеждайте.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Правя ремонт, прокарвам тръби в замазката, режа с флекс...прах навсякъде...зачудих се дали да не си купя една прахосмукачка , за да почистя тази прах, че после ще се лепи паркет.Може ли да се ползва прахосмукачка за пепел? Или някоя друга. Препоръчайте ми марка, модел.
Благодаря.
съб дек 10, 2022 5:48 pmStern99 написа:
Здравейте,
Правя ремонт, прокарвам тръби в замазката, режа с флекс...прах навсякъде...зачудих се дали да не си купя една прахосмукачка , за да почистя тази прах, че после ще се лепи паркет.Може ли да се ползва прахосмукачка за пепел? Или някоя друга. Препоръчайте ми марка, модел.
Благодаря.
Прати на ЛС данни за доставка Еконт или Спиди, което ти е по удобно.
Пращам ти една от Лидл. Ползвана е 4-5 пъти за 4 години сякаш....или 5.
Ще поемеш само куриерската услуга, а после ще прочетеш за модификациите, че да не се задръства бързо. Очаквах, че като е голям сазана, ще поеме няколко пепелника от печка или поне един от котела, хаха.
От 2 години не ползвам твърдогоривни отоплителни уреди. Грях ме е да я изхвърля, та приеми, че ми правиш услуга!
съб дек 10, 2022 5:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб дек 10, 2022 5:48 pmStern99 написа:
Здравейте,
Правя ремонт, прокарвам тръби в замазката, режа с флекс...прах навсякъде...зачудих се дали да не си купя една прахосмукачка , за да почистя тази прах, че после ще се лепи паркет.Може ли да се ползва прахосмукачка за пепел? Или някоя друга. Препоръчайте ми марка, модел.
Благодаря.
Прати на ЛС данни за доставка Еконт или Спиди, което ти е по удобно.
Пращам ти една от Лидл. Ползвана е 4-5 пъти за 4 години сякаш....или 5.
Ще поемеш само куриерската услуга, а после ще прочетеш за модификациите, че да не се задръства бързо. Очаквах, че като е голям сазана, ще поеме няколко пепелника от печка или поне един от котела, хаха.
От 2 години не ползвам твърдогоривни отоплителни уреди. Грях ме е да я изхвърля, та приеми, че ми правиш услуга!

Здравейте!
Оттървахте ли се от прахосмукачката?
чет апр 06, 2023 10:34 amnovozagorski написа:
Здравейте!
Оттървахте ли се от прахосмукачката?
Беше мигновено.
Доволен съм и се надявам, че върши работа!
Пожелавам да си намерите!

Тема "Прахосмукачка за пепел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: