• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
То май за едно и също иде реч.
Иначе регулирането е- Старт-Стоп, в зависимост от температурата в помещението и без оглед температурата на водата.
Колеги наскоро на коел Виадрус у22 18кв ми монтираха Бисолид 25кв в друг форум ми казаха че горелката ми е голяма за този котел и за това имам завишен разход. Някой знае ли как горелката се настройвя на по малка мощност . В упътването пише че мощноста се настройва от 7 до 25кв.имам и др проблем тавана но съм се заел да го изолирам. За много години и ще съм благодарен ако някои помогне
naskov - майстор
Колко секции е този 18 киловатов Виадрус?
Makro - напреднал
Здравейте , Viadrus U22 Basic и U 22 D имат по 3 секции за 17.7 кВ.
Горелката Bisolid GP 7-25 kW наистина е малко мощна за този котел. По-добро КПД би се постигнало с 5-18кВ горелка.
Самата горелка се самонастройва по изискванията на отоплителната инсталация. Не можете да зададете на каква мощност да работи.
Управлението , базирано на Fuzzi logic само решава на каква мощност да работи.
Имате ли монтирани плочи в котела ?
Честита Нова Година!Доло горе му схванах "цаката" ,но как да го настроя така ,че горелката да не гасне....щом достигне 65 да поддържа тези градуси.Със термоглави на двата радиатора съм и две духалки ,от онея дето настройваш градусите в стаята и се стремят да ги поддържат.Пробвах да намаля регулирането на 5 градуса ,но нестава.Как да го постигна
Колеги имам проблем горелкатя ми гасне и показва грешка прибор поток някои ако е на ясно и може дя помогне
marcata20 - напреднал
VelinPetrov написа:
Сега го врътнах вентилатора на 45-55% да видя как ще работи. Пламъка е малко по-спокоен като цвят е жълт към тъмно жълт ( като на нормален огън) При темп на димните газове не отчитам промяна. Планирал съм и турболатор в най-скоро време да направя.
здравейте и от мен.имам бизолид 25 и по твой коментар реших и аз да намаля от 48-100% на 45-50%.голяма грешка.взе да пуши яко.огъня стана по4ти 4ервен.на 60% същтата работа.на 70% също.сега е на 80% и малко се кротна.а относно пелетите да падат от 2-6 на 1-6...не виждам логика.не споря.не се заяждам-просто споделям и търся логика и икономия на пелети.
:snakeman:
milev5 - специалист
marcata20 написа:
VelinPetrov написа:
Сега го врътнах вентилатора на 45-55% да видя как ще работи. Пламъка е малко по-спокоен като цвят е жълт към тъмно жълт ( като на нормален огън) При темп на димните газове не отчитам промяна. Планирал съм и турболатор в най-скоро време да направя.
здравейте и от мен.имам бизолид 25 и по твой коментар реших и аз да намаля от 48-100% на 45-50%.голяма грешка.взе да пуши яко.огъня стана по4ти 4ервен.на 60% същтата работа.на 70% също.сега е на 80% и малко се кротна.а относно пелетите да падат от 2-6 на 1-6...не виждам логика.не споря.не се заяждам-просто споделям и търся логика и икономия на пелети.
:snakeman:
Правиш следните настройки :
Подаване на пелети 1-4s
Минимално време на горене 20s
Максимално 30s
Скорост вентилатор 35-55%

Това са моите настройки на 18-та

Имай предвид че много зависи от качеството на пелетите.С тези настройки при температура от -5гр горя около 20кг за 65кв.
Помощ за настройки за горелка greenecotherm gp xx r tsc 
Работи 15тина минути и се гаси.
marcata20 - напреднал
milev5 написа:
marcata20 написа:
VelinPetrov написа:
Сега го врътнах вентилатора на 45-55% да видя как ще работи. Пламъка е малко по-спокоен като цвят е жълт към тъмно жълт ( като на нормален огън) При темп на димните газове не отчитам промяна. Планирал съм и турболатор в най-скоро време да направя.
здравейте и от мен.имам бизолид 25 и по твой коментар реших и аз да намаля от 48-100% на 45-50%.голяма грешка.взе да пуши яко.огъня стана по4ти 4ервен.на 60% същтата работа.на 70% също.сега е на 80% и малко се кротна.а относно пелетите да падат от 2-6 на 1-6...не виждам логика.не споря.не се заяждам-просто споделям и търся логика и икономия на пелети.
:snakeman:
Правиш следните настройки :
Подаване на пелети 1-4s
Минимално време на горене 20s
Максимално 30s
Скорост вентилатор 35-55%

Това са моите настройки на 18-та

Имай предвид че много зависи от качеството на пелетите.С тези настройки при температура от -5гр горя около 20кг за 65кв.
значи аз трябва да черпя...при -6 .сутрин и пуск от 16.30-06.00 от понеделник до петък и събота и неделя денонощно-11 чувала по 15 кг на ТРОН за 110 кв. или 2 етажа по 55 кв.горелка бисолид 25 на виадрус 25. :rock:това говорим точно за една седмица-тогава зареждам и тогава си чистя котела. :partyman:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: