• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VelinPetrov - специалист
Колеги нека коментираме тук настройки, проблеми и тн. на горелки Bisolid GP без значение дали са със старият или новият контролер.
Ще се радвам да коментираме настройки и други.
Ще започна аз със настройките на моя Бисолид 25 кВ. монтиран на 27 кВ. котел Бош Солид 2000.
Затворена система на 1.5 бара, панелни радиатори без термоглави, управление по стаен термостат. Отоплявани 180 кв. метра (два етажа от 3 етажна къща) със външна изолация от 5 см. EPS и алуминиева дограма.
Подаване на пелети 1-6 сек.
Време между подаванията 14-14 сек.
Вентилатор 48-80%
Оптимизация 40 минути.
Заона на регулиране 10 градуса.
Шнек на 45 градуса.
Температура на водата е настроена на 65 градуса засега.
Старт на помпа при 60 градуса.
Температура на димни газове при макс мощност и студен котел достига 235 градуса което според мен е много, котела е само с керамиката в първи ход, без турболатори все още.
При температура на котела над 40 градуса темп. на димните газове варира от 115 до 185 от минимална до максимална мощност.
Поддържана темп. в къщата 23.5 градуса.
Мисля че доста подробно описах всичко.
Ще се радвам на всякакви градивни критики и съвети, както и на инфо от други колеги с такава горелка.
п.п. За този сезон съм заредил 6 тона иглолистни пелети. Не правят много пепел, горят добре, поне до колкото ми стигат знанията :)
naskov - майстор
VelinPetrov написа:
.
Вентилатор 48-80%
Нещо големи ми се виждат тези стойности. Обикновено при мен 48% е максимума :?
Micho@85 - специалист
Здр аз съм със същата горелка но със симе солида 6. След преработката на котела Т на газовете е от 120 до 140(след две седмици без почистване). Време на зареждане 2-6 ск вентилатор 48-50, вода 68, помпата тръгва на 55, модулация 10, време между подаванията 13 ск. Отоплявам 250кв къща без изолация(60 см каменен зид) с ПВЦ дограма и стаен термостат, има и термоглави но не на всякъде. Ползвам иглолистни пелети не зареждам по много защото производителя ми е на близо. Поддържам 23гр през деня и 21,5 през нощта. Поздрави
VelinPetrov - специалист
Предложения при какви граници да е вентилатора при мен ? Също така сега отчита наличие на огън при над 50% показание на фотодатчика, да го намаля ?Димните ги следя през горелката с датчик pt1000 със сонда в средата на фукса след котела. Благодаря
Micho@85 - специалист
При мен на по високи проценти правеше шлака.
VelinPetrov - специалист
Сега го врътнах вентилатора на 45-55% да видя как ще работи. Пламъка е малко по-спокоен като цвят е жълт към тъмно жълт ( като на нормален огън) При темп на димните газове не отчитам промяна. Планирал съм и турболатор в най-скоро време да направя.
filmatoplo - майстор
Не че нещо ама , една горелка Бисолид ми правеше въртели ,за 15 минути и смених управление с Натурела и се кротна .преди това палеше и гаснеше когато си иска .
VelinPetrov - специалист
Филме към момента нямам все още подобни проблеми. Идеята е по-скоро да я настроя максимално добре. Тези които завериха гаранцията бяха кръгли нули ( след като не знаеха че горелката няма вентилатор 2 и настройваха и него :axe: )
Днес свалих вентилатора на 40-50% при подаване 1-6 сек. и пауза 14-14.
Зона на регулиране 10 градуса. Ще я наблюдавам няколко дни как се държи и ще пиша.
Какъв цвят на топлообменника и на пламъка трябва да гоня ? Горя дървесни иглолистни пелети.
Micho@85 - специалист
При мен по малко от 48% не може да се намали
VelinPetrov - специалист
Micho@85 написа:
При мен по малко от 48% не може да се намали
аз не се стремя да го намаля под даден процент, просто търся горе долу най-добрата настройка :) За цвят на пламъка и котела нищо не казвате при дървесни иглолистни пелети ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: