• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
По често чистене , евентуално ако има добра тяга и втори турболатор . :)
VelinPetrov - специалист
filmatoplo написа:
По често чистене , евентуално ако има добра тяга и втори турболатор . :)
Предстои да си направя първия. Не получих оригинален с котела.
Micho@85 - специалист
Така да питам и аз що е туй шлака и какъв е нейния произход. Днес смених пелетите (за проба) и се появи шлака. Та въпроса ми е някой знае ли как се лекува туй нещо, пробвах с усилване на вентилатора от 50% на 60 после на 70 но все без резултат. Благодаря предварително.
eshk0 - специалист
Да се включа и аз :)

Монтираха ми котел Bisolid 25kw с горелка Bisolid GP xx_B hc с ръчно почистване.
На дисплея на горелакта ми изписва error на ТДГ (температура димни газове) За какво служи точно това? И защо показва error?
Монтора ми го един майстор ама и той като го гледам колко разбира :?
Също така искам да попитам, тази ръчка за почистване на горелката, се дърпа доста трудно (назад), даже от първия път не се дърпа, като че ли се закача нещо отвътре, а пък няма шлака. След няколко опита напред-назад тогава се дърпа нормално :roll:
VelinPetrov - специалист
eshk0 написа:
Да се включа и аз :)

Монтираха ми котел Bisolid 25kw с горелка Bisolid GP xx_B hc с ръчно почистване.
На дисплея на горелакта ми изписва error на ТДГ (температура димни газове) За какво служи точно това? И защо показва error?
Монтора ми го един майстор ама и той като го гледам колко разбира :?
Също така искам да попитам, тази ръчка за почистване на горелката, се дърпа доста трудно (назад), даже от първия път не се дърпа, като че ли се закача нещо отвътре, а пък няма шлака. След няколко опита напред-назад тогава се дърпа нормално :roll:
Дава грешка на димните защото няма какво да ги мери, горелката фабрично кара на фотодатчик за да отчита наличие на пламък. За да кара по димни газове трябва да се закачи сонда с pt1000. Аз на моята си сложих 150 мм. неръждаема сонда с pt1000 и с нея си следя температурата на газовете, иначе горелката все още си се командва по фотодатчика. Това за ръчката не е нормално, моята също е 25 кВ. с ръчно почистване и нямам проблеми. Провери дали всичко е чисто, да няма заседнало нещо което да пречи.
Поздрави.
VelinPetrov - специалист
След монтиране на турболатор във втория ход на Бош-а резултатите са:
На максимална мощност 150 градуса.
На минимална мощност 101-108 градуса.
Преди това бяха:
На максимална между 205 и 225 градуса
На минимална между 145-150 градуса.
Колегите майстори да кажат добре ли е ?
Комина не ми е супер добър затова не мисля че ще понесе втори турболатор, а и ме е страх да не тръгне конденз в комина ако сваля димните под 100 градуса.
Какво мислите за поставяне на шамот в котела около главата на горелката ?
Поздрави,Велин Петров.
filmatoplo - майстор
Във втория ход няма ли фабрично турболатор :? .
VelinPetrov - специалист
filmatoplo написа:
Във втория ход няма ли фабрично турболатор :? .
Да филме има, но в моя котел нямаше. Пристигна си опакован както си трябва но нямаше. Яд ме е че тогава не знаех че има фабрично и не си го потърсих, е сега си го направих сам по схема от форума ;)
Какво ще кажете за поставяне на шамот около горелката ?
За ? Против ?
filmatoplo - майстор
За съм , на скъпите котли има шамот в горивната камера даже и с отворчетата за вторичен въздух
VelinPetrov - специалист
filmatoplo написа:
За съм , на скъпите котли има шамот в горивната камера даже и с отворчетата за вторичен въздух
Благодаря ти. Благодарен съм на всякакви идеи за ошамотяването колеги :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: