• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Lubo60 - помощник
пет яну 15, 2021 1:47 pmemskia написа:
Отскоро съм с нови препоръчани пелети - бук, бор. Обаче нещо не мога да настроя горелката с тях. Не ми харесва пламъка който правят - не е равномерен и не се задържа дълго. Сега съм с подаване 1-4, пауза 14 и вентилатор 40-45. Направи ми впечатление че като почна да го чистя и има много неизгорени пелети вътре.
Нашите горелки не се славят с равномерно подаване от шнека и от там с равномерен пламък. При мене шнекът е с наклон точно 45°, но кога подава с шепата, кога по някой друг пелет. За това, че имаш доста не изгорели пелети, пробвай да вдигнеш малко паузата и наблюдавай. И аз имах този проблем при пауза 13-13. Нужни са проби, наблюдение и търпение. От две години съм с пелети на Лес Комерс - Шумен. Имат малко повече пепел, но ги предпочитам пред варненските Пропан (или Проплан ли бяха). За тези пелети са ми настройките и от две години не съм ги пипал. По-рано бях писал, че подаването е 1-4, грешка! Подаването е 1-5.
Дано някой да не скочи и да ме обвини, че правя реклама. Не! Не правя реклама, а споделям, защото смятам, че има некоректни производители и търговци!
emskia - специалист
нед яну 17, 2021 6:07 pmLubo60 написа:
пет яну 15, 2021 1:47 pmemskia написа:
Отскоро съм с нови препоръчани пелети - бук, бор. Обаче нещо не мога да настроя горелката с тях. Не ми харесва пламъка който правят - не е равномерен и не се задържа дълго. Сега съм с подаване 1-4, пауза 14 и вентилатор 40-45. Направи ми впечатление че като почна да го чистя и има много неизгорени пелети вътре.
Нашите горелки не се славят с равномерно подаване от шнека и от там с равномерен пламък. При мене шнекът е с наклон точно 45°, но кога подава с шепата, кога по някой друг пелет. За това, че имаш доста не изгорели пелети, пробвай да вдигнеш малко паузата и наблюдавай. И аз имах този проблем при пауза 13-13. Нужни са проби, наблюдение и търпение. От две години съм с пелети на Лес Комерс - Шумен. Имат малко повече пепел, но ги предпочитам пред варненските Пропан (или Проплан ли бяха). За тези пелети са ми настройките и от две години не съм ги пипал. По-рано бях писал, че подаването е 1-4, грешка! Подаването е 1-5.
Дано някой да не скочи и да ме обвини, че правя реклама. Не! Не правя реклама, а споделям, защото смятам, че има некоректни производители и търговци!
Паузата от 15 нагоре още повече прекъсва постоянното горене при мен. С какви ли не пелети пробвах, но разликата не е особено голяма. Последно бях взел по 3 чувала от peletimarket, Варна - Allpine и Премиум. Сега съм пелети от с. Тича. Иначе сега с пауза 15 и 1-5 подаване, почти няма неизгорели. Там е работата че аз искам да прави хубав пламък и температура като на дърва 😄
morfei1 - специалист
Паузата служи за корегиране на подаваното количество на час и зависи от дебита на шнека, може да е 10 може и да е 20. Добре е (поне според мен) да се нагласи така, че при зареждане:

1сек. = 1кг.
2сек. = 2кг.
3сек. = 3кг.
4сек. = 4кг.

При по-голям дебит, съответно паузата ще бъде по-голяма, при по-малък дебит, паузата ще бъде по-малка за да се докара същото подавано количество количество на час.

Няма такова нещо като стандартна пауза от еди колко си, това го определят съответните пелетите, които се ползват.
вт дек 15, 2020 9:38 pmkoldi написа:
Здравейте и от мен, от 3 години имам комплект пелетен котел и горелка бисолид 32 кв. Искам да споделя настроиките си ако на някого може да помогнат тъи като ас изчетох всички теми форуми и други ,с много промени, докато стигна до най-добрите за мен.
А те са
Темп. На водата. - 70 гр.
Включване помпа- 60 гр.
Доза зареждане. 2-7 ск.
Зона реагиране - 10
Паузи подаване мин-35 макс-30 ск.
Вентилатор мин-35 макс-45 %
За в момента захранвам долу описаните радиятори като за вбъдеще ще прикача още няколко в друга пристроика. А в момента са. Тип 22 панелни всички са високи 0.60 см. С дължина-
1х 200 см.
2х 180 см.
1х 160 см.
1х 140 см.
1х 120 см.
1х 100 см.
1х 0.80 см
1х 0.50 см.
1х 80 литра боилер.
Всички радиятори са с термо глави

Понеже всички вкъщи не обичаме тежките дрехи, обичаме зимата да сме по къс ръкав.
Поддържана температура в хола които е 30Кв. Винаги е 26 гр.
В спалните и коридорите е 24 гр.
Разход пелети за 24 часа два чувала, или 30кг дървесни пелети
Къщата се намира в раьон Велико Търново на 2 етажа, 5 камерна пвц дограма ,външна изолация 8см. Само на половината къща, всички тавани с гипс-картон и вата
С тия настроики котела и горелката ми работят като часовник, горелката като достигне 69 градуса и мине на първа степен и не мърда.
забравих да спомена за малкият тунинг на котела ако нещо се дължи на това, във втори вход сложих една перфорирана ламарина под наклон зада намаля димните газове дане излизат много бързо през комина. Сега от студен старт от 30 до 60 градуса докато включи помпата ги вдига за 6 минути.
Неме домързя да пиша всичко това защото по цели нощи несъм спал да търся и чета форуми за по добри настроики. Мисля че ги открих.
Ще се радвам ако съм бил полезен на някого.
[/quote
Здравейте,
Имам същия Котел и горелка 30/32. Имам страхотни проблеми с разхода. Ще опитам да вкарам твоите настройки, но не разбирам много. Идваха майстори и го регулираха, няколко пъти, но без резултат. Имам много сходни радиатори с твоите, но съм със стаен термостат без термовинтили. При температура 0 до -5 каквато е в момента горя над пет чувала иглолистни пелети за 24 часа за 130 кв.м. половината са със вътрешна изолация а другата половина с външна и поддържам 21-23°
Ще се радвам ако мога да се свържа с теб по телефона и да обменя информация с теб защото съм на косъм да захвърля този котел и да купя друг само и само да се спася от този разход.
:sad: :sad: :sad:
чет яну 21, 2021 1:03 pmMrejara написа:
вт дек 15, 2020 9:38 pmkoldi написа:
Здравейте и от мен, от 3 години имам комплект пелетен котел и горелка бисолид 32 кв. Искам да споделя настроиките си ако на някого може да помогнат тъи като ас изчетох всички теми форуми и други ,с много промени, докато стигна до най-добрите за мен.
А те са
Темп. На водата. - 70 гр.
Включване помпа- 60 гр.
Доза зареждане. 2-7 ск.
Зона реагиране - 10
Паузи подаване мин-35 макс-30 ск.
Вентилатор мин-35 макс-45 %
За в момента захранвам долу описаните радиятори като за вбъдеще ще прикача още няколко в друга пристроика. А в момента са. Тип 22 панелни всички са високи 0.60 см. С дължина-
1х 200 см.
2х 180 см.
1х 160 см.
1х 140 см.
1х 120 см.
1х 100 см.
1х 0.80 см
1х 0.50 см.
1х 80 литра боилер.
Всички радиятори са с термо глави

Понеже всички вкъщи не обичаме тежките дрехи, обичаме зимата да сме по къс ръкав.
Поддържана температура в хола които е 30Кв. Винаги е 26 гр.
В спалните и коридорите е 24 гр.
Разход пелети за 24 часа два чувала, или 30кг дървесни пелети
Къщата се намира в раьон Велико Търново на 2 етажа, 5 камерна пвц дограма ,външна изолация 8см. Само на половината къща, всички тавани с гипс-картон и вата
С тия настроики котела и горелката ми работят като часовник, горелката като достигне 69 градуса и мине на първа степен и не мърда.
забравих да спомена за малкият тунинг на котела ако нещо се дължи на това, във втори вход сложих една перфорирана ламарина под наклон зада намаля димните газове дане излизат много бързо през комина. Сега от студен старт от 30 до 60 градуса докато включи помпата ги вдига за 6 минути.
Неме домързя да пиша всичко това защото по цели нощи несъм спал да търся и чета форуми за по добри настроики. Мисля че ги открих.
Ще се радвам ако съм бил полезен на някого.
[/quote
Здравейте,
Имам същия Котел и горелка 30/32. Имам страхотни проблеми с разхода. Ще опитам да вкарам твоите настройки, но не разбирам много. Идваха майстори и го регулираха, няколко пъти, но без резултат. Имам много сходни радиатори с твоите, но съм със стаен термостат без термовинтили. При температура 0 до -5 каквато е в момента горя над пет чувала иглолистни пелети за 24 часа за 130 кв.м. половината са със вътрешна изолация а другата половина с външна и поддържам 21-23°
Ще се радвам ако мога да се свържа с теб по телефона и да обменя информация с теб защото съм на косъм да захвърля този котел и да купя друг само и само да се спася от този разход.
:sad: :sad: :sad:
Телефона мие
/ 0890683839 /
Здравейте и от мен,ще карам направо.. Колди може ли да дадеш номера си да се чуем. Аз съм със същата комбинация котел и горелка и топлото нещо май много бяга в комина. Хубав ден!
Здравейте ,искам и аз да споделя своите настройки, котела го имам вече 4 години. (BISOLID 30 С ГОРЕЛКА BISOLID GP32)
При външна температура около 0 градуса и време за горене от 15:00 до 24:00 ч., както и сутрин от 5:00 до 8:00ч. , котела ми харчи около чувал и половина пелети. При по-ниски температури достига и 3 чувала.
Къщата е на 3 етажа по 70 кв на етаж с 10 см изолация и двукамерна дограма .

Настройки на Горене:
Пълнене - 2 - 7 сек
Пауза - 16 - 16 сек
Вент 1 - 65 - 82 %
Тк обх 5 - 75 °С
Зона рег 10 °С
Температура на водата 55 °С

Ако намаля процентите на вентилатора ,температурата на водата не може да достигне зададената, което според мен вече е проблем от пелетите.
pamporov - напреднал
Върти ми се в главата идея за преправяне на горелка Бисолид18, с ръчно почистване(дето се дърпа ръчка), да стане автоматично. Така и така контролера има тази опция, да подава сигнал към почистващ механизъм. Някой има ли представа с какъв изпълнителен механизъм може да се направи? Ел. двигател с червяк, ел. магнит, нещо друго?Хода на ръчката е около 80-100 мм мисля. Утре като я загася ще го измеря с точност.
Здравейте,пелетна горелка Bisolid постоянно дава грешка Прибор поток. Какъв може да е проблемът?
falcoh - специалист
съб дек 11, 2021 7:35 pmpamporov написа:
Върти ми се в главата идея за преправяне на горелка Бисолид18, с ръчно почистване(дето се дърпа ръчка), да стане автоматично. Така и така контролера има тази опция, да подава сигнал към почистващ механизъм. Някой има ли представа с какъв изпълнителен механизъм може да се направи? Ел. двигател с червяк, ел. магнит, нещо друго?Хода на ръчката е около 80-100 мм мисля. Утре като я загася ще го измеря с точност.
И аз се интересувам от тази идея.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: