• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
На и аз взех че пльоснах горелката вътре в камината баш по средата под ризата :-D ,де да имах пред камера и само топлите газове да вкарвам на чисто . :? :)
шоп - майстор
filmatoplo написа:
На и аз взех че пльоснах горелката вътре в камината баш по средата под ризата :-D ,де да имах пред камера и само топлите газове да вкарвам на чисто . :? :)


Филме, поздравления за труда за горелката, но наистина си ограничен от към място за експеримети в една камина. При един по-голям котел има доста повече възможности за тунинг: турболатори, шамот, доп. ходове, доп. въздух и т.н.
VelinPetrov - специалист
Колеги днес довърших ошамотяването на камерата. Плочите са 25см. високи, издържат на 1300 градуса според производителя, остава да видим ефекта. Монтиран е и отражателят от неръждаема чиния :) Прилагам снимки и на сондата pt1000 с която меря газовете (някой ме питаше с какво и как меря) Ще съм благодарен и на забележки и съвети от колеги :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна от VelinPetrov на пон дек 19, 2016 9:48 pm, променено общо 2 пъти.
VelinPetrov - специалист
Ето и малко ''общи''
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна от VelinPetrov на пон дек 19, 2016 9:51 pm, променено общо 2 пъти.
шоп - майстор
браво, много чисто и спретнато.


Аз чинията я монтирам наобратно, с вдлъбнатото надолу за да завихря и връща обратно надолу недоизгорелите частици
VelinPetrov - специалист
шоп написа:
браво, много чисто и спретнато.


Аз чинията я монтирам наобратно, с вдлъбнатото надолу за да завихря и връща обратно надолу недоизгорелите частици
Благодаря :) Нарочно така я монтирах, да не връща прекалено към горелката и да я прегрее.Ще я пробвам и обратно но когато имам време да я наблюдавам, да съм сигурен че няма да стане фал :)
an1id - напреднал
Привет, колега :)
Аз съм със същият котел , но 32 kw и горелка Грейко rb30. Много ми харесва идеята за ошамотяването на камерата и мисля да го приложа и аз. Не съм толкова напреднал в сферта на котлите и топлото и моля за малко разяснение, от теб или от Филма, какви са точно първичен и вторичен въздух за шамотната камера и как е оптимално да се направи. Дожигателя има ли някакви специални изисквания към него или е просто преграда , караща пламъка да се отразява и да доизгаря всичко по пътя си.
Поздравления за резултатите и благодаря предварително!
raduloff - напреднал
Извинявам се ,но не виждам снимките.При мен ли е проблема? :sad:
VelinPetrov - специалист
raduloff написа:
Извинявам се ,но не виждам снимките.При мен ли е проблема? :sad:
Не знам колега, при мен излизат, да кажат другите дали излизат.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: