• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Не може да изцедиш повече, чрез настройки, когато е отвъд възможностите- 3.67. Нищо друго, в такъв случай, освен търпение. Ще вдигне градуси, след още известно време.
morfei1 - специалист
вт дек 22, 2020 7:56 pmemskia написа:
Дори и свалянето на 5 градуса, не промени котелната температура. Задържа на 60 градуса за 2 мин и после държи на 58. Свалих вентилатора на 35-40, но без разлика.
Ами пътищата са два. И аз ти подхвърлих и други още в началото. Или сядаш и тунинговаш този котел, което е по трудоемко, но и по евтино, или го сменяш с подходящ високоефективен пелетен или комбиниран, което е по лесно, но и по скъпо.

Ако има бюджет може да инвестираш в радиатори... да речем двойно по големи като мощност от сегашните.

От към горелка мисля няма повече на къде да оптимизираш от това. С намаляне на мощността почва да кляка.... Не е работа да се движиш с 3.7кг. в час и да стоиш на студено.
вт дек 22, 2020 10:57 ammorfei1 написа:
пон дек 21, 2020 9:59 pmЙордан Йовчев написа:
.......
Вентилатора ти е силен според мен. Примерно при зареждане 1-3сек (което трябва да е ОК за твоята квадратура) някъде на 35-40%. Пак зависи и колко дава шнека. При мен дебита с различните пелети е варирал през сезоните между от 1.5, 1.4, 1,2 и този сезон 1,15кг. за 6мин.

Горелката трудно работи с по-малко от около 0,80кг на минимална, понеже от време на време шнека (поне моя изпуща зареждане) шнека си включва, но не падат никакви или достатъчно пелети за да поддръжат огъня до следващото зареждане. Примерно миналият сезон работише добре с паузи 14сек, но и пелетите бяха по ситни и падаха повече. Този сезон се наложи да сваля на 13сек. заради по малкия дебит от шнека. Ако прегасва на минимална степен и не може да поддръжа може да се наложи да сваля и на 12сек. Много зависи, иска си наблюдение.

За тая изолирана квадратура на един етаж и радиаторна мощност, която не е много, си сложи стаен термостат. Допълнително регулираш температурата по стаите с главите. Мисля, че ще ти е по-добре откъм разход :roll: .

Замери си колко дава шнека преди да правиш корекции с паузите. Водата на 50C няма да ти помогне за сваляне на разхода.
Котела 18kw, какъв модел е?
Радиаторите какъв размер са?
Котелът е bisolid.Радиаторите са 100/60 ,120/60 ,140/60
Как да измеря,колко пуска шнека?
morfei1 - специалист
ср дек 23, 2020 10:28 amЙордан Йовчев написа:
Котелът е bisolid.Радиаторите са 100/60 ,120/60 ,140/60
Как да измеря,колко пуска шнека?

Прикачен файл:
bisolid.JPG
bisolid
bisolid.JPG (108.43 KиБ) Видяна 1699 пъти


Това е при по-старото управление. При по новото (което разполага с допълнителен бутон on/off) предполагам става по същия начин. Горелката трябва да е спряна или от лицевият панел, или отзад от старт/стоп ключа на котела, за да можеш да стартираш ръчното зареждане. Измерваш 6мин, количеството пелети го претегляш на ел. везна.


Не знам как успяваш да стоплиш 90кв.м + бойлер 100л. с котелна вода 50C.

При 80/60/20 имаш радиаторна мощност.....

1000/600 - 1656w
1200/600 - 1988w
1400/600 - 2319w
лири 2x500 - 1000w
бойлера хич няма да го слагам в сметката.

.... вързваш 7kw от радиаторите при 80C или малко над минималната на горелката.

Ако са комплект котел и горелка, няма как горелката да е по-голяма от котела, по скоро обратното 18Kw горелка с 25kw котел.
Saver C серията ли е или изцяло пелетния вариант?

Помпата я сложи на 59C да включва. Мисля си, че зареждане 1-4 ще ти идва голямо, можеш направо да пробваш с 1-3 и пауза 14сек (пак зависи от пелетите). Вентилатор 35-40%, зона регулиране 10C. Температура я дай на 80C за да видиш дали може да я достигне като премине през модулацията и да изключи по макс темп.
Добър ден! Моля за помощ котела е бисолид 18 а горелката gp 20b. Така и немога да вдигна % на огън над 74. Пелетите са трон дунавци.
Благодаря!
morfei1 - специалист
чет дек 24, 2020 11:40 amaliennvu написа:
......
Какви са ти настройките? И аз за първи сезон съм с Трон, не ги знам от Дунавци ли са или от нейде другаде.

Като цяло съм доволен, това което прави впечатление е че шнека подава по малко количество с тях съответно получаваш по ниска мощност, което се корегира или с увеличаване на порцията, или скъсяване на паузата.

Примерно на мен ми се наложи да намаля паузата от 14-14 на 13-13, иначе ми прегасяше на минимална спрямо пелетите от предходна година.
milev5 - специалист
Настройки за 18-ка Бизолид и 24KW котел за 120кв жилище.Радиаторите покриват пълната мощност на котела.
Разход при пълна мощност и отопление на цялото жилище 30кг на 24ч и температура на стаите 24гр при околна температура около 0гр.
Термоглави механични на 3-та степен със стаен термостат с 4-ри сензора.
При отопление на баня две спални и една голяма трапезария с обща площ 70кв разходът пада на половина.Температурата се запазва.

Пелети ALLPINE Pellets

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
morfei1 - специалист
ср дек 30, 2020 11:26 pmmilev5 написа:
....
Колко подава шнека, че успяваш да запалиш с 12сек. и да караш на минимална с зареждане 1 и пазуа 30сек?
milev5 - специалист
чет дек 31, 2020 5:04 pmmorfei1 написа:
ср дек 30, 2020 11:26 pmmilev5 написа:
....
Колко подава шнека, че успяваш да запалиш с 12сек. и да караш на минимална с зареждане 1 и пазуа 30сек?
Не съм теглил грамажа.Когато се прибера на 3-ти ще го измеря.
milev5 - специалист
пет яну 01, 2021 6:57 pmmilev5 написа:
чет дек 31, 2020 5:04 pmmorfei1 написа:
ср дек 30, 2020 11:26 pmmilev5 написа:
....
Колко подава шнека, че успяваш да запалиш с 12сек. и да караш на минимална с зареждане 1 и пазуа 30сек?
Не съм теглил грамажа.Когато се прибера на 3-ти ще го измеря.
~98гр/12s за запалване
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: