• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
diana_ganeva написа:
палим я и след малко дава грешка прегряване бункер пелети, тя още не е работила и започва да пищи.Мисля си че някой трябва да и види и фабричните настройки ,но ние там не можем да влезем
A01 Липсва включване.
Почистване мангал и пробвай отново. Неуспешно запалване.
A02 Изгасен пламък.
Напълни танк пелети.
Вероятно е празен бункерът за пелети или
някакво задръстване.
A03 Прегряване танк пелети.
Погледни наръчник с инструкции.
Препълване на скарата с горящи пелети и
обратен огън. Отстраняване на недопустими
груби грешки.
A04 Екстремна температура на дима.
Погледни наръчник с инструкции.
При голямо замърсяване и непочистване на
нагревните повърхности, автоматично се
ограничава t° и мощността.
A05 Аларма манометър.
Освободи от евентуално запушване.
Запушване, препятствие за димните газове
към или в комина.
А06
Аларма въздух горене.
Провери почистване мангал / вход
въздух / димоотвод.
Проверете скарата –почистване, входящия
въздух, комина.
А07 Отворена вратичка.
Провери затваряне вратичка.
Недопустимо времетраене на отворена
врата.
A08 Повреден ежектор дим.
Обади се на сервиз.
Повреда в димния вентилатор.
Оглед на окабеляването и ел. връзки.
A09 Повредена сонда дим.
Обади се на сервиз. Оглед на окабеляването и ел. връзки.
A10 Повреден запалител.
Обади се на сервиз. Оглед на окабеляването и ел. връзки.
A11 Повреден мотор пелети.
Обади се на сервиз. Оглед на окабеляването и ел. връзки.
A18
* Прегряване танк вода.
Погледни наръчник с инструкции.
Установяване на причината по цялата ВОИ и
помпата.
n.ganev - майстор
diana_ganeva написа:
обаждахме се на фирмата на тел. на потребителя но и там нищо, не искат да дойдат.
Първо се проучва и пита после се купува. Вие сте тръгнали отзад напред и сега къде? - във форумите естествено. Поне сте я взели ефтинко и сигурно е имало лека промоцийка, че и доставката е била безплатна.
diana_ganeva - помощник
Тяга има.Днес изобщо даже не иска да се запали.Да всевъзможни грешки.Изчистена е идеално.
kalin72 - майстор
diana_ganeva написа:
Тяга има.Днес изобщо даже не иска да се запали.Да всевъзможни грешки.Изчистена е идеално.
Що не я изключите от мрежата за 20-30 минути?
А пък днес е слънчево, поне при нас де, и в стаите е топло, как да запали, ако е настроена да гаси на 22 градуса, примерно, а в стаята е над 22?
andy_forresite - майстор
Имаш законното право да върнеш камината. Аз бих се възползвал още утре. Няма как да платя 3500 и всеки да ми се прави на интересен. Това ще го гоня до дупка и ако трябва ще ги съдя. Е като не става с добро ... нали опитвате с добро - не се карате, не викате, не ги псувате... тогава я върнете и да се приключва. Има толкова много модели камини и то работещи, не просто някакъв декор към стената ... един вид украса :evil:

Чак да дава грешка при по-висока температура в стаята ... не вярвам да направят такава глупост.
п.п. Обаче Калин ме подсети да питам нещо в тази връзка - къде сте оставили датчика за температурата в стаята? Да не сте го забравили до камината? Той се маха от там и се разполага някъде в стаята, не до камината.
Вратата задължително затворена и никакво отваряне. Кюнците не трябва да имат дълги хоризонтални участъци. Максимално къса отсечка и вертикално нагоре. Абсорбатор не трябва да работи в стаята. Задължително е да взима въздух отвън посредством тръбата 50 мм. Шнекът предварително се зарежда с пелети от менюто.

И коя точно грешка дава от посочените?
Здрвейте.Имам котел Карпат5 и се питам коя горелка е най добра за този котел.Отоплявам 200кв с изолация и дограма,радиаторите са общо около 33kw.
maistora1965 - специалист
Fureto написа:
Здрвейте.Имам котел Карпат5 и се питам коя горелка е най добра за този котел.Отоплявам 200кв с изолация и дограма,радиаторите са общо около 33kw.
Има много писано по темата с чугунените котли котела на кутия,горелката Грейко,след това прегради ,турболатори и н.т.Потърси има за Симе със снимки има и за Виадрус и Карпат е като тях.
:? За бисолид не прочетах никакви негативи
В сравнение с бисолид грейкото иска постоянни настройки,поне така пишат във форумите
Petko kiryakov - напреднал
Възможно е притито да иска чисто и просто настройка ! А това че е с три шнека може да е причината за големия разход ! :?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17

Тема "Отопление на пелети първи стъпки...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: