• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Почти всички настройки ги знам ,тези които не ги променям постоянно ги забравям ,и си ги припомням когато погледна менюто .Мисля че шнека е Stoker .Променял съм първоначалната доза при палене , в Stoker adj меря колко време пуска шнека за 6 минути и въвеждане данните . Температурата е в Тedmostate , модулация та е ясно ,има още неща но сега не се сещам :) .
marianskia - помощник
huntered написа:
Големи специалисти има в тези фирми за монтиране на горелки и котли (от всякакъв вид).
Извиках един майстор, който е монтирал моя котел и горелка на предния собственик. Отначало ми каза неща които и аз сам научих като четох ръководството. После се започна едно изпитване от моя страна и достигнах до извода, че аз знам повече от него (дори и по част електроника - това ми е специалността от средното образование - професията ми е друга). Исках да ми обясни от къде да си настроя времето за подаване и пауза на шнека. След 20 минутно гледане на менюто и никакви действия от негова страна не успя да ми каже нищо по различно от това което аз научих за горелката. И накрая ми каза, че менюто на тези горелки било много сложно и от фирмата производител им казали да не се пипа. То било настроено. Аз виждам, че е настроена на някакви заводски настройки. Та извода е, че майстори всякакви и всякакви модели.
Ако някой знае от къде е настройката на времената за шнека, моля да ми каже - само в кое подменю е. Аз ще се оправям после. Искам да удължа паузата на някоя степен (примерно на 1 - 7кв.). Разхода ми е перфектен за сега - 2 чувала за 24 часа. Отказах се от стаен термостат. Термоглавите и крановете на радиаторите ми вършат перфектна работа. При така настроени кранове температурата на водата в системата при модулация между 1 и 2-ра степен на горелката се поддържа 50*С. Температура у дома 26*С навсякъде без тавана, където съм монтирал 2 бр.радиатора общо 4,2кв. и бойлер. Там предполагам, че ще е повече. Не съм мерил.
Молбата ми е ако има такава настройка за шнека нека някой да напише една дума - аз схващам бързо. Благодаря.


Преди два дена между другото си пуснах газовия котел в апартамента (сам), та същия майстор като ми каза че режел кабелите на някои часовници че бъркали системата, се ужасих от майсторлъка. Господи слез и си събери версиите.
Здравеи колега моят е пелет херм 30 в мвнюто има опция пелет теюм не знам дали влиае на шнека или на дозатора при мен бункера пуска пилетите в горелката бес шнек
huntered - специалист
marianskia твоят котел е с хоризонтален шнек който е под бункера и избутва пелетите към горелката.
huntered - специалист
filmatoplo шнека съм настроил за 6 мин с дозата 1.48 кг както е по меню.пелетите са долу горе толкова. Остава от pelle trim да е времето. Но там е с %. Може би е % от количеството. Ще се пробва и ще пиша.
filmatoplo - майстор
:) Разликата между мен и теб е че ако я имах горелката в къщи щеше да и знам кътните зъби ,когато е на клиент - седят ти отгоре и не дават чак толкова да се барника ,то не е нужно в повечето случаи де .
Нейде в менюто видях степените и срещу тях киловатите ,това означаваше че цифрите могат да се сменят ,но не си играх с тях ,искам да знам че щом цифрата на степен 1 е 7 киловата ще намали ли мощност ако сменя цифрата на 5 или 6 .
huntered - специалист
Не можеш да намалиш по-малко от 7кв на 1ва степен. Заводски е на минимум 7 кв. От pellettrim се настройва времето за подаване на пелети. Само че е в % и минимално е 80%, т.е. минималното време на 1ва степен за подаване на пелети е 1,78сек с пауза 18,2сек.
huntered - специалист
За 6 мин.ми пуска 1600 грама пелети. Настроил съм на 40 кв.ч. Ще засека за 24ч.колко ще глътне в комина.
mitashki911 - специалист
filmatoplo написа:
:) Разликата между мен и теб е че ако я имах горелката в къщи щеше да и знам кътните зъби ,когато е на клиент - седят ти отгоре и не дават чак толкова да се барника ,то не е нужно в повечето случаи де .
Нейде в менюто видях степените и срещу тях киловатите ,това означаваше че цифрите могат да се сменят ,но не си играх с тях ,искам да знам че щом цифрата на степен 1 е 7 киловата ще намали ли мощност ако сменя цифрата на 5 или 6 .
и информация за менютата която ние налучкваме , а ти може да я получиш по лесно.
mitashki911 - специалист
huntered написа:
Не можеш да намалиш по-малко от 7кв на 1ва степен. Заводски е на минимум 7 кв. От pellettrim се настройва времето за подаване на пелети. Само че е в % и минимално е 80%, т.е. минималното време на 1ва степен за подаване на пелети е 1,78сек с пауза 18,2сек.
на 100% е 7 на 80% е по малко, като вдигнеш и показанието за калоричност на пелетите ще падне още малко смяната в пауза макс е 50 обикновенно е 47 /след стокер таим/ .
Travel_Mate - специалист
Колеги, за втори или трети път се случва от 26.10 насам... Горелката не иска да запали, грешка 10. Единственото общо което се сещам е че времето навън е доста топло, предния път също, не помня за третия... Обикновенно след 2-3-4 опита запалва. Пелети само украински горя, котела е нов LT25, още гаранционен... от 24.10 не е спиран... Сега, като допия кафето, ще ходя да го чистя, че не е чистен досега :finga: .. Инсталатора, като му звъннах предния път (вече беше запалил), казаа да му звъня, когато дава грешката, предположи, че може и да е от топлото време, нещо комина...
Ако след чистенето не запали, ще му звъня, въпреки че неделя ме съмнява да откликне.
На някой друг случвало ли му се е?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: