• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Е бива бива ама хич ли не го поглеждате котела , разбирам да има повече време за колата ( жената) :) това на шега ,за да не пали ми се е случвало първоначалната доза да е малка и не покрива нагреватела тоест отворчетата през които минава топлия въздух който пали пелетите .Не приемам отговор - ами къде са те . :)
Travel_Mate - специалист
МАй, ги знам къде са :) Точно първоначалната доза явно е било проблема, поне от цялата работа го почистих идеялно целия :D
filmatoplo - майстор
При мен така беше ,пускаше по малко ,в менюто има настройки за дозата ,там 260 гр май беше да покрие отворите .
Travel_Mate - специалист
Не, при мен се установи проблема, лъжещ човешки фактор... Иначе дозата си е ОК. Но поне научих нещо :D т.е. две неща, да не вярвам на лъжещия и да гледам първоначалната доза да е покрила всички отвори :D

Сега странично питане, нормално ли е като дълго време не е работило, да не пали на запалване 1, ами чак на 2?
filmatoplo - майстор
Не е нормално ,пусне ли си точната доза - пали винаги .кой с какво те излъга. :)
Travel_Mate - специалист
Не то винаги пали, като има дозата, но нали първо е запалване 1, после запалване 2... понякога, май като известно време не е работило, пали чак на 2
filmatoplo - майстор
Не - винаги трябва да пали , ако случайно Бункера остане без пелети или направи крива фуния и шнека за момент остане полупразен може да свали дозата ,но ако всичко е ок от към пелетите - винаги пали .При мен горелката първо грее нагреватела до червено ,след това пуска дозата и до 40-50 секунди пали .
mitashki911 - специалист
Travel_Mate написа:
Не то винаги пали, като има дозата, но нали първо е запалване 1, после запалване 2... понякога, май като известно време не е работило, пали чак на 2
за 25кв. 1 доза 160 вент 900 време за изчакване 400 на 3.4 до 4.3 мин. след подаване на пелетите пали .
mitashki911 - специалист
huntered написа:
Здравейте!
Отказвам се от слънчогледови пелети като основно гориво. Много пепел трупа в горелката. Може би е от това че я карам повече на първа степен и вентилатора не може да издухва пепелта. Пробвах и смесено тук пепелта е по-малко. Трябва да се настройва по често да се самопочиства. Моята е настроена на 4 часа.
Въпрос към filmatoplo : Ако знаеш от къде се настройва температурата на водата би ли ми казал. Аз не видях опция. Пускам снимка с настройките ми.
Между другото не видях настройка за време за зареждане на пелети от шнека. Мерих с хронометър за 5-те степени.
сега разгледах снимката
моите настройки по важното според мен /не са ангажиращи/ :
точка 2 - 80% това е минимума
т. 3 - стартдоза 160 / ign.fan 900
т. 9 - 150 мин. за дърв.пелети / 40 мин за слънчоглед
т. 10 - показва на колко % от основните градуси модулира и колко градуса преди достигане темп.макс. започва модулиране
т. 17 - room + temp A / градуси на гасене 70 / градуси разлика за палене 12
т. 19 - 65 - 70% според пелетите дървени за слънчоглед +20% отгоре /85-90%/
т. 22 - калоричност на пелетите и при мен е 48
т. 23 - може да се нулира показва колко е работил шнека/горелката показва в стотици не се сменя на 60 мин.
Цикъла подаване + горене е 20 сек. не видях да може да се промени но и така е добре
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: