• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
huntered - специалист
Разбрах ви.
А има ли как да се настрои интервала (градусите) на преминаване от ниска към висока степен при процеса модулиране?
mitashki911 - специалист
huntered написа:
Разбрах ви.
А има ли как да се настрои интервала (градусите) на преминаване от ниска към висока степен при процеса модулиране?
да от делта темп .
mitashki911 написа:
Задай
- В Модулация : 50% и делта темп 10.
- от 61* до 71* работа в модулация 50% - 7кв.- преди 61* работа на 15кв. - този режим коригираш с делта темп примерно задаваш делта темп 5 влизане в мод. на 66* до 71* , под 66* на 15кв.
/ а киловатите от % , примерно при 60% ще работи с 9кв.

- В Термостат : На room+temp A 71*C и Хистерезис 10*С.
- ще гаси на 71* ще пали на 61*
Дано този път съм изказал нещата както трябва , ако искаш кажи как ти се иска да работи и ще напиша .
huntered - специалист
Искам като достигне максимална темп.65* водата в котела да премине от 18кв на 9кв работа. След като падне водата в котела на 55* да се включи от 9кв на18кв. Това е. Помпата ми е настроена да се включва на 45 и се изключва на 40*. Вързана е към горелката ако това има значение за модулирането.
mitashki911 - специалист
1. Термостат : На room+temp A 75*C и Хистерезис 19*С.
- ще гаси на 75* ще пали на 56* докато се запалят пелетите ще стане 55*-54*

2. Модулация : 50% и делта темп 10.
- от 54*-55* когато запали работа на 18кв. до достигане на 65 * / от 65* до 75* работа в модулация 50% - 9кв.
nikisv - специалист
Къде се вързва помпата.В настройките задава ли се градуси на включване и изключване на помпата или работи докато работи горелката.
huntered - специалист
По назад съм писал. Има снимки и описани настройки за помпата в менюто. Горелката ти каква е?
nikisv - специалист
Ок ще прочета .Горелката е 25 киловата 5 генерация .
huntered - специалист
Платката е същата. Мисля че к12 и к13 бяха клемите и фазата беще к12. Провери пак. В pump control са настройките. Има описани по назад менютата. Нещо ако не ти е ясно питай.
huntered - специалист
mitashki911 написа:
1. Термостат : На room+temp A 75*C и Хистерезис 19*С.
- ще гаси на 75* ще пали на 56* докато се запалят пелетите ще стане 55*-54*

2. Модулация : 50% и делта темп 10.
- от 54*-55* когато запали работа на 18кв. до достигане на 65 * / от 65* до 75* работа в модулация 50% - 9кв.
Благодаря. Ще пробвам.
nikisv - специалист
Благодаря ,като се постопли времето ще поровя из горелката че сега ще ме изгонят от вкъщи .
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: