• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
След калибриране на шнека измереното количество пелети беше 3400 гр , а беше зададено като количество 4000 гр. Промених грамажа, дали съм постъпил правилно?
huntered - специалист
съб апр 17, 2021 1:24 pmqnakiev2008 написа:
След калибриране на шнека измереното количество пелети беше 3400 гр , а беше зададено като количество 4000 гр. Промених грамажа, дали съм постъпил правилно?
Какви пелети гориш че ти пуска за 6 мин 4 кг?
При мен шнека не ми пуска повече от 2,5кг и то измерено със слънчогледови.
С тези които горя от началото на зимата цифрата е 1750 гр.
Тук си задавам въпроса шнека ти стандартния от комплекта ли е и дали работи нормално?
filmatoplo - майстор
:) Здравейте, Веднъж да попитам и аз-на горелка GP4 Ерато с шведското управление ми даде грешка Stoker Fault Eror .Като включа шнека в контакт на Ел мрежата си работи.Предпазителя за шнека на платката е здрав ,проверих веригата която минава през термичната защита ,има верига.Като пусна горелката ,започва вентилиране ,и след 10 секунди -реленце се чува Цък и изписва грешка.В инструкцията пише сервиз,аде де .Мирише ми на Варна,тясна уличка ,продават управления . :lol: Ако някой има идея благодаря.
нед май 16, 2021 9:58 amfilmatoplo написа:
...:lol: Ако някой има идея благодаря.
Тествай мотора като го захраниш направо от многоуважаемото енерго!
filmatoplo - майстор
:) Трифонов,докосни платката в Натурела за късмет,утре е при мен.Шнека го включвам в Ел мрежата и си работи ,но през платката дава грешка.В инструкцията пише при такъв случай търсете Сервиз ,е баш на който трябва попадна . :wink: и сервиза решава да смени управлението.
пон май 17, 2021 1:19 pmfilmatoplo написа:
:) Трифонов,докосни платката в Натурела за късмет...
Бе тъй е то, като пораснат и почват проблемите. Айде на късмет!
filmatoplo - майстор
Ко порасна ,кви проблеми. :)
Павката84 - помощник
Здравейте!
От миналата година турбината на горелката започна да издава мелещ звук, преди да започна отоплителни сезон реших да проверя в какво състояние са лагерите й. След като е разглобих се оказа, че лагера е един, в задната ос лагерува на фтулка.След смяната и теста забелязах, че горенето се е значително по-ефективно, температурата се покачваше много добре а фото клетката не падала като стойност под 97%, а преди това със същите пелети играеше до 88-96%.
Реших да споделя, ако някой има подобен проблем или съмнения..., турбината често се трупа с прах и това е смърт за лагера, преди го обдухвах с компресора, но явно се натрупал в лагера в предната част на оста.
Дано да съм бил полезен :) Изображение

Прикачен файл

Screenshot_20211102_115049_com.android.gallery3d.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20211102_115040_com.android.gallery3d.jpg
venyfill - напреднал
Вчера сутринта след 2 часа работа на котела, усещам че радиаторите изстиват.... брех какво се случва???
Търча до мазето дисплея мига "Загуба на огън по време на работа"! Отварям гледам скрапера седи на 1/3 отворен. Стартирам да запали почва да чисти пак седи така, чудя се дали не се е опепелило и задръстило със сгурия и пясък от перфектните пелети... минавам на тест режим ръчен, пак същата работа не прибира докрай, гледам параметрите като го вади и прибира /нали там показва мА по време на движение/ уж всичко в норми. Породухах, попрочистих чувам цъка релето на водната помпа нещо се побърква и то. Бах маа му *@%!№) отвивам капака на горелката да видя какво става вътре. Платката на управлението се наяла с пепел чипове диоди всичко в прах! Спрях тока извадих една четка за рисуване от дебелите и "изметох" внимателно де що има платки и се виждат... Попрочистих и турбината... пуснах тока тествах, нещата потръгнаха скрапера почна да се прибира и вади открай до край. Пуснах да работи, надявам се да е бил проблема в силно напрашената платка!!!
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: