• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivan_ti - напреднал
вт яну 19, 2021 9:27 pmhuntered написа:
2
Аз май съм с др меню на горелката, някой неща не ги виждам при мен или са различни. Подсветката на дисплея е син, утре ще снимам при мен как е. Не съм пипал във супер юзер менюто.
huntered - специалист
вт яну 19, 2021 10:37 pmivan_ti написа:
вт яну 19, 2021 9:27 pmhuntered написа:
2
Аз май съм с др меню на горелката, някой неща не ги виждам при мен или са различни. Подсветката на дисплея е син, утре ще снимам при мен как е. Не съм пипал във супер юзер менюто.
В супер менюто няма да намериш нещо което да ти помогне за разход и димните газове, а само за помпата и кв.
venyfill - напреднал
Здреавейте, някой да е сменял нагревателя за запалване на пелетите на горелката. Кое, къде, как се прави??? :-D
filmatoplo - майстор
Разглобява се предната част .
Когато се калибрира шнека само на ADJ. FUEL TYPE 1 ли се калибрира или на всичките от 1 до 4.
съб апр 03, 2021 11:07 amfilmatoplo написа:
Stoker Adj.
Да като влезеш в меню stoker adj. и има 4 под менюта, аз калибрирах само на първото
вт яну 12, 2021 11:48 pmhuntered написа:
вт яну 12, 2021 11:40 pmmonkata200 написа:
Има да, беше на 6 часа сега го намалих на 4, но не мисля че е от него, защото пелетите не правят шлака и в кошничката няма никакви гадории осен пелети. А и задръстването става до 1 час при работа на средна или минимална мощност. Вдигнах и дебита на шнека на 14кг макар че пуска 11.4 и като засякох пак колко пуска на трите степени за 6мин горе долу дойдоха дозите, но тази за запалване падна на 135 и промених настройката от 170 на 210 и ще наблюдавам тези дни как ще бъде. До сега когато е работила на 5кв по груби сметки реално е пускала пелети като за 7 кв.
Благодаря за снимките, но забравих да кажа че съм със по-новото управление и няма нищо общо при него се настройва дебит на шнека, калоричност на горивото, време между отделните порции и обороти на вентилатора за отделните степени.
Щом е ново меню пробвай да увеличиш времето между всяко подаване на шнека
От кое минем се увеличава времето между всяко подаване.
вт яну 12, 2021 11:48 pmhuntered написа:
вт яну 12, 2021 11:40 pmmonkata200 написа:
Има да, беше на 6 часа сега го намалих на 4, но не мисля че е от него, защото пелетите не правят шлака и в кошничката няма никакви гадории осен пелети. А и задръстването става до 1 час при работа на средна или минимална мощност. Вдигнах и дебита на шнека на 14кг макар че пуска 11.4 и като засякох пак колко пуска на трите степени за 6мин горе долу дойдоха дозите, но тази за запалване падна на 135 и промених настройката от 170 на 210 и ще наблюдавам тези дни как ще бъде. До сега когато е работила на 5кв по груби сметки реално е пускала пелети като за 7 кв.
Благодаря за снимките, но забравих да кажа че съм със по-новото управление и няма нищо общо при него се настройва дебит на шнека, калоричност на горивото, време между отделните порции и обороти на вентилатора за отделните степени.
Щом е ново меню пробвай да увеличиш времето между всяко подаване на шнека
От кое меню се увеличава времето между всяко подаване.
huntered - специалист
От кое меню се увеличава времето между всяко подаване.
[/quote]

При мен няма такава опция. Предполагам само, че при синия дисплей може да има опция време на подаване.
При мен опция време за подаване на пелети зависи от калоричността и степените. Сама си го изчислява.
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: