• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср дек 16, 2020 5:45 pmstoy@n написа:
ср дек 16, 2020 12:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ако коминът ти е двойностенен инокс, с изолация, силиконови уплътнения, кондензно казанче, отведен конденз, за който имаш пазар, карай си печката и с 35 на водата, ако те устройва и контролерът го позволява!
Ми не е нищо от изброенините...зидан комин с тухли единички и измазан с варов разтвор...и конденз нямам... :?
:partyman:
Караш си печката в непрекъснат режим. Колкото се е стоплил- толкова. Щом не изстива, добре е. Няма разлика в температура тухла- дим, няма конденз.
Амнайсти път- конденз се получава при температурна разлика, при някаква влажност и.....другото е почти без значение.
morfei1 - специалист
ср дек 16, 2020 6:52 amТрифон П.Трифонов написа:
.....
Аха, ясно. Начи кога който и да е споделя, еля пък аз е хвалба, кога Трифонари споделя това никога не е хвалба и винаги е правилно. :? :lol:
ср дек 16, 2020 6:11 pmmorfei1 написа:
ср дек 16, 2020 6:52 amТрифон П.Трифонов написа:
.....
Аха, ясно. Начи кога който и да е споделя, еля пък аз е хвалба, кога Трифонари споделя това никога не е хвалба и винаги е правилно. :? :lol:
Да.
Ти досега само приказваш- това ти е споделянето.
Вчера си изтрих едно мнение, от което ти взе готови данни- срам нямаш.
Нещо да си качил, нещо реално да си споделил? Не, естествено.
Питах те нещо, като специалист, да споделиш мнение. Какво е това на клипчето, защо се получава така?

Понеже обикновено цитираш целия чаршаф, но този път някому угодно го спестяваш...
ср дек 16, 2020 6:52 amТрифон П.Трифонов написа:
вт дек 15, 2020 11:20 pmmorfei1 написа:
Трифонари, разпрай малко кога залиташе по ниски градуси в кУминЯ ко изкара от него след това :lol:
Не съм "проповядвал", г-н Морфей. Направих си каквото е нужно, натиках го в котела, споделих снимки, но не съм се хвалил с това. Интересно ми е, правя го, споделям резултат. Намери едно, което да е било хвалба, в тая насока. За сметка на това, винаги съм споделял какво ми рече моят инсталатор- "Гледай да е около 120 градуса в комина!"
По късно, като текна, отново качих снимки, споделих, не с теб, а тук- Юнаци, не правете това в къщи, защото ето!
От паркетни майстори само злъч.
Благодаря ти, че ми напомни- "Бий, за да те уважават"! Все го забравям.
Кажи за това, че ми е дерт!
https://photos.app.goo.gl/FjCwS7Ucrf7DPF7R6
Какво е?
morfei1 - специалист
Принципно нямам никаква идея както обикновено нито за какво говориш, нито какво може би имаш предвид. Лошото в случая е, че и много други много често не знаят за какво говориш.

Две неща мога да кажа със сигурност:

Първо - Печка на дърва не използвам и не и разбирам, дори не се опитвам...към момента ми е излишна информация. Надявам се и в бъдеще да остане така.

Второ - Няма абсолютно никакво отношение към темата. Надпис Pelleterm не видях, нито пелетна горелка с Fuzzy logic.

Та ако нямаш нищо напротив от този абсолютен офтопик в които си изпаднал с последните си няколко мнения, да ни отвориш какво всъщност се опитваш да покажеш, докажеш или кото там си си наумил да правиш, че е непонятно за нас простосмъртните и потребителите на Pelletherm? :?
ср дек 16, 2020 6:58 pmmorfei1 написа:
Принципно нямам никаква идея както обикновено нито за какво говориш, нито какво може би имаш предвид. Лошото в случая е, че и много други много често не знаят за какво говориш.

Две неща мога да кажа със сигурност:

Първо - Печка на дърва не използвам и не и разбирам, дори не се опитвам...към момента ми е излишна информация. Надявам се и в бъдеще да остане така.

Второ - Няма абсолютно никакво отношение към темата. Надпис Pelleterm не видях, нито пелетна горелка с Fuzzy logic.

Та ако нямаш нищо напротив от този абсолютен офтопик в които си изпаднал с последните си няколко мнения, да ни отвориш какво всъщност се опитваш да покажеш, докажеш или кото там си си наумил да правиш, че е непонятно за нас простосмъртните и потребителите на Pelletherm? :?
Щот пък предните ти две имат.
вт дек 15, 2020 11:20 pmmorfei1 написа:
Трифонари, разпрай малко кога залиташе по ниски градуси в кУминЯ ко изкара от него след това :lol:
ср дек 16, 2020 6:11 pmmorfei1 написа:
ср дек 16, 2020 6:52 amТрифон П.Трифонов написа:
.....
Аха, ясно. Начи кога който и да е споделя, еля пък аз е хвалба, кога Трифонари споделя това никога не е хвалба и винаги е правилно. :? :lol:
Айде у м...... си! Като нямаш идея къде се губят киловатите, не е по темата.
Така е, като се разсъждава само от столчето.
Минавам на темата.
morfei1 - специалист
Който смята, че губи повече отколкото трябва да ги мисли, на мен сметките ми излизат, чужденки нямам нито излишна ламарина :-D
ср дек 16, 2020 7:44 pmmorfei1 написа:
Който смята, че губи повече отколкото трябва да ги мисли, на мен сметките ми излизат, чужденки нямам нито излишна ламарина :-D
Айдееее, у м......темата! Аз си тествам коледния подарък, а ако Густото склони утре да се доизрепчи като тебе, ще имам още един.
В момента си пръ;кам през кондензния, но имам излишен конденз. Ти си търговеца.
Заменям конденз, за дървесна пепел от морфиновият котел.
morfei1 - специалист
Пак не мога ти схвана мисълта, ма сигурно е от това, че станах много рано и пътувах цял ден....

Трифонари изтърва далаверата. Пепел имах в неограничени количества, даже и ти не си виждал толкова от слънчака и дърварката взети заедно. От понеделник съм с тазгодишните пелети. Пепел няма (не че няма) но на фона на това което бях свикнал да виждам от предния ми дилър от който зареждах 4ри години, стигнах до извода, че съм
горил ултра боклуци с които съм постигнал добър разход, ама чистенето.....

Тези не са нищо специално, евтини, дори са нисък клас според някои разбирачи и то не клавиатурни, но..... мен това въобще не ме интересува. Важно е какво виждам аз.

Аре стига с офтопика, че взе да става скучно.
monkata200 - специалист
Колеги горелка gp 25 при продължителна работа на средна и минимална степен се пълни с пелети и започва да се нагрява заради многото жар вътре. Шнека съм го замерил и дава 11.4 кг за час и съм го задал в менюто. При запалване си пуска точната доза от 170гр. На 18кв. За 6 мин си пуска 375 гр.,което си е точно, на средната степен 9кв. Пуска 200-210гр. а трябва 187гр и започва да се пълни постепенно, после минава на 5 кв и вместо 105гр пуска по 135-150гр. Горелката е 25 кв, но съм и направил мощностите и съответно оборотите на вентилатора както го пише в книгата за 18кв горелка, понеже реално е една горелка само настройките са други.
huntered - специалист
вт яну 12, 2021 9:57 pmmonkata200 написа:
Колеги горелка gp 25 при продължителна работа на средна и минимална степен се пълни с пелети и започва да се нагрява заради многото жар вътре. Шнека съм го замерил и дава 11.4 кг за час и съм го задал в менюто. При запалване си пуска точната доза от 170гр. На 18кв. За 6 мин си пуска 375 гр.,което си е точно, на средната степен 9кв. Пуска 200-210гр. а трябва 187гр и започва да се пълни постепенно, после минава на 5 кв и вместо 105гр пуска по 135-150гр. Горелката е 25 кв, но съм и направил мощностите и съответно оборотите на вентилатора както го пише в книгата за 18кв горелка, понеже реално е една горелка само настройките са други.
Време за самопочистване няма ли?
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: