• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
huntered - специалист
Здравейте!
На скоро (преди около месец) си монтирах котел и горелка на greenecotherm. Закупих го лятото. За времето от месец, бих казал че съм много доволен. Разход на пелети не бих коментирал, по простата причина, че сега пробвам различни видове. Почти съм се насочил към един вид от широколистна дървесина. Отопляемата ми площ е около 150кв.м. къща без външна изолация (не ми стигнаха силите за нея тази година). Системата ми се състои от 9 радиатора около 20 кв и бойлер 80л със серпентина. Нямам стаен термостат или програматор. Имам термоглави само в спалнята и кухнята на радиаторите. Въпреки настройка на термоглавите в стаите ми е прекалено топло. Та въпроса ми насочен към вас е моля да ми помогне някой, който знае кода за сервизните настройки на горелката за да си намаля градусите на водата. Котелът и горелката не са в гаранция. И има ли някакъв начин с комбинасия на клавиши за въвеждане на паролата за настройките. Сега горелката работи ма 1 степен 7кв и 60 градуса на водата. Не съм я спирал от както съм пуснал системата. За тоя период съм изразходил около 500 кг пелети.
Моля някой ако знае код и начин на въвеждане да помогне. Предварително благодаря. Ще поста и снимки.
naskov - майстор
Към показаното число на дисплея прибавяш 5 и получаваш кода.
huntered - специалист
Да разбирам ли че след 0:26 N:26 => 0:26 N:5 и SAVE ще ме пусне в менюто.

Между другото всеки път когато влизам цифрите се променят.

Прикачен файл

20161122_210723-600x400.jpg
20161122_210723-600x400.jpg (46.59 KиБ) Видяна 6206 пъти
huntered - специалист
0:26 N:31
Сърдечно благодаря
filmatoplo - майстор
Ами отделните подменюта знаеш ли ги кое за какво е .
huntered - специалист
Добро утро!
Разгледах подменютата и долу горе ми стана ясно кое за какво е. Ще публикувам какви са настройките. Ще има да пиша но не днес че съм с телефона. Надявам се с твоя помощ filmatoplo да я настроим ако нещо не е добре.
huntered - специалист
Ето я и комбинацията за отопление.

Прикачен файл

20161125_081323-600x400.jpg
20161125_081323-600x400.jpg (52.41 KиБ) Видяна 6169 пъти
Travel_Mate - специалист
Колега, и при тебе ли помпата е на топлата вода, ако правилно виждам снимката? Аз съм с 25кв версията и ще следя темата с интерес
huntered - специалист
Помпата е на топлата вода. Така ми я монтираха. Казаха ми че по бързо ще се стоплят радиаторите. Мисля че няма значение за това. Установих, че софтуера на горелката позволява да се вдига мощноста и до 28 кв. Не ми остана свободно време днес да се занимавам с нея.
Днес купих слънчогледови пелели 100 кг. Ф8 мм за проба. Досега не бях пробвал такива. Казват, че този модел горелки не били претенциозни към видовете пелети. Ще видим.
Travel_Mate - специалист
Аз за сега го горя само с украински, половин тон вече прокарах, за сега на 1/3 е пълно чекмеджето с пепел, интересно как ще се държи със слънчогледа.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: