Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bedamusa - специалист
lz2skt написа:
32 кв.На кутия ли мислиш да го слагаш ?
Не мога да схвана идеята за поставяне на котела на кутия предполагам, че е нещо действително добро.
bedamusa написа:
За в момента съм се спрял на котел Бош та мисълта ми е според вас 28 киловатовия на дърва или 32 киловатовия ня въглища е по-подходящ за горелка?
Ако твърдо си решил да са пелети, не купувай Бош! Добър котел е, но е по труден за обслужване от Грейко. За да изхвърля пепелника и да го почистя, трябва да го изгася. Стискаш зъбите, комбиниран Грейко 20 киловата, май имаше нещо допълнително за купуване към него за дървата и това е. Запомни- 20 киловата, не 30!
Помисли и за другите предложения с по малко хамалуване!
lz2skt - специалист
Аз за Боша съм замислил на задната стена на основата на котела 2см под водната риза да пробия отвор 45мм и да навра тръба с шнек и да ми изнася пепелта.Мислех да сложа имам моторче като оригиналното на Грейко ,но реших да въртя шнека с малко винтовертче,защото ме съмнява ,че ще се нагрява тръбата и съответно моторчето.Шнека ще завършва с шестостен и имам глава за винтоверчето под 90гр.
Тези идеи са много добри, но човека си търси рахата, не да купува, монтира и в последствие модернизира. Не се развихряй излишно!
lz2skt - специалист
При мен е при заварено положение и може някой да оцени идеите ми.Иначе от към обслужване по-добре Грейко.Слага му и едни турболатори и нещата заспиват.

Тема "Подмяна на съществуващо локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: