Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги.
От около 2 месеца ползвам въпросната камина, до колко съм доволен само аз си знам - не се оплаквам сам съм я настройвал и още си чакам инсталатора.
От както съм я купил ме мъчи въпроса rs232 има, но как да го ползвам. GSM модул не искам да купувам. В описанието пише че бил за връзка с модем или компютър, но информация в нета няма.
Интересува ме с какъв софтуер мога да се вържа към камината и евентуално каква информация може да се чете през серийния порт.
Поздрави!
Иво
k_marinov - специалист
steve_88vd написа:
Здравейте колеги.
От около 2 месеца ползвам въпросната камина, до колко съм доволен само аз си знам - не се оплаквам сам съм я настройвал и още си чакам инсталатора.
От както съм я купил ме мъчи въпроса rs232 има, но как да го ползвам. GSM модул не искам да купувам. В описанието пише че бил за връзка с модем или компютър, но информация в нета няма.
Интересува ме с какъв софтуер мога да се вържа към камината и евентуално каква информация може да се чете през серийния порт.
Поздрави!
Иво
Здравей и честита Нова година Иво!
Благодаря ти за интересния въпрос, който по подобен начин зададох и аз преди време. Все още чакам някой колега тук във форума или някой по-просветен технически, да ни светне! Ако получиш по някакъв начин някаква информация, моля те сподели я! Ще ти бъда благодарен! :partyman:
kalin72 - майстор
Писал съм в темата за Грейко - rs232 към wifi модул, цена около 40 лева
k_marinov - специалист
kalin72 написа:
Писал съм в темата за Грейко - rs232 към wifi модул, цена около 40 лева
Благодаря, Kalin72!
Можеш ли малко да открехнеш вратата и да ми кажеш, ако се сещаш, поне името на статията около котлите Грейко, където си писал за това управление чрез порта RS 232? Еднакви ли са контролерите, които управляват двете устройства, т.е котела Грейко и камината Бурнит 25М? :yawinkle:
kalin72 - майстор
Ето ти тук инфо и цени и всичко.
https://www.google.bg/webhp?sourceid=ch ... 232%20wifi

Контролерите нямат абсолютно никакво значение, важно е какъв е изход/входа, а той е сериен rs232 и на двете.
k_marinov - специалист
[quote="kalin72"]Ето ти тук инфо и цени и всичко.
https://www.google.bg/webhp?sourceid=ch ... 232%20wifi

Контролерите нямат абсолютно никакво значение, важно е какъв е изход/входа, а той е сериен rs232 и на двете.[/quote


Благодаря ти, много!
Започвам с нетърпение да чета!
Поздрави!
k_marinov - специалист
kalin72 написа:
Ето ти тук инфо и цени и всичко.
https://www.google.bg/webhp?sourceid=ch ... 232%20wifi

Контролерите нямат абсолютно никакво значение, важно е какъв е изход/входа, а той е сериен rs232 и на двете.
Здравей, Колега!
Разгледах, каквото си ми пратил, но там са устройствата, с които човек ползва жично или безжично серийния порт RS232. Този порт може да се ползва и чрез РС или с лаптоп, ако има такъв порт. Но, ползвайки този порт аз трябва да правя обръщения към контролера чрез команди, които трябва да знам, нали? За това те попитах какви са и дали са еднакви контролерите, и с какъв набор от команди се задействат функциите им, които те предлагат. Необходимо ми е описание на самия контролер, който е заложен в камината Бурнит 25М, както и набора му от команди, които изпълнява. Ако някой колега е отварял камината си или е научил подробности около контролера на Бурнит 25М, нека да пише! На каква база и чрез какви чипове е изграден този контролер? Също ако някой колега си е играл и е постигнал нещо, моля да сподели! Може някой да е писал или да знае кратък софтуер за достъпване на този контролер по-нагледно и интерактивно.
Благодаря предварително, но ще е полезно на много хора! Така, ще могат да наблюдават и управляват дистанционно всичко по камините си, а не само палене и гасене чрез SMS! :yawinkle:
чет дек 29, 2016 12:24 amsteve_88vd написа:
Здравейте колеги.
От около 2 месеца ползвам въпросната камина, до колко съм доволен само аз си знам - не се оплаквам сам съм я настройвал и още си чакам инсталатора.
От както съм я купил ме мъчи въпроса rs232 има, но как да го ползвам. GSM модул не искам да купувам. В описанието пише че бил за връзка с модем или компютър, но информация в нета няма.
Интересува ме с какъв софтуер мога да се вържа към камината и евентуално каква информация може да се чете през серийния порт.
Поздрави!
Иво
Туй може и да ти свърши работа. Има го и firmware-a заедно с ел. схема.
https://www.manualslib.com/manual/83844 ... tml#manual

Тема "Пелетна камина Burnit Comfort PM 25 - връзка с компютър." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: