• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Имам един неръждаем водосъдържател ат боилер ако го преправя на буфер и напролет го прикача към системата дали ще се оптимизира по добре,или на пелетна горелка не и трябва буфер.Съда е 100 литров.
gnt69 - майстор
maistora1965 написа:
Имам един неръждаем водосъдържател ат боилер ако го преправя на буфер и напролет го прикача към системата дали ще се оптимизира по добре,или на пелетна горелка не и трябва буфер.Съда е 100 литров.
Малко е ще трябва по голям съд. Моят е 1000 литра и горелката след зареждане на буфера пали след 4-5 часа. То зависи и от температурата навън и какво топлим. :partyman:
maistora1965 - специалист
Само колкото да поема пиковете когато отвори някоя термоглава че сега от онзи ден когато беше студено става шоу.
gnt69 - майстор
maistora1965 написа:
Само колкото да поема пиковете когато отвори някоя термоглава че сега от онзи ден когато беше студено става шоу.
Ако топлиш целодневно има смисъл да има запас от топлина, когато се отвори глава топлото да е произведено и да чака да влезе в радиатора. Ако топлиш сутрин и вечер няма смисъл ще стане по тромава системата.
maistora1965 - специалист
24 часа в денонощието от октомври насам пробвах да изключва горелката нощем но икономия никаква тя го наваксва сутрин докато сгрее къщата.Температурата във всички стаи е еднаква защото маика ми и сина минават от стая в стая и вратите стоят отворени.
gnt69 - майстор
maistora1965 написа:
24 часа в денонощието от октомври насам пробвах да изключва горелката нощем но икономия никаква тя го наваксва сутрин докато сгрее къщата.Температурата във всички стаи е еднаква защото маика ми и сина минават от стая в стая и вратите стоят отворени.
Определено си за стаен термостат. Поне на нас в къщи не ни е комфортно нощем да спим на много топло. Нощем съм задал 20. Но трябва и програмируеми термоглави например на спалните където ходиш само вечер да спиш. Не знам ти си преценяваш. Аз на моите спални съм с термоглави и съм ги сложил на 3, в хола където обитаваме през деня съм по стаен термостат главите са на 5, иначе и в нас вратите отворени. Като има старци е различно все им е студено. Гледам един колега от форума на Грейко търси мераклии за програмируеми термоглави може би за групова поръчка, и в тях има смисъл ако искаш само в определено време на деня някъде да е по топло другаде по студено. :partyman:
filmatoplo - майстор
За всяка къща си е строго индивидуално ,при мен с температура на водата 51-52 гр в спалните повече от 19 не става ,така че термоглави неще :) ,ако водата е 60 гр тогава става 20-21 гр .
maistora1965 - специалист
При мен при температура на водата 42–43 градуса и леко притворени кранове зимата при минусови температури е 23–24 в стаите и всичко беше ок.Но тази година реших като другите да сложа боилер със серпентина и заради него вдигнах температурата на 65 градуса и всичко се обърка.
Evgeniy - майстор
По празниците сега сложих българския интернет термостат да го тествам. Приятно съм изненадан.
Недостатък е, че няма дисплей и всички настройки са по интернет. Хубавото е, че има доста настройки - горен/долен хистерезис - до 0.0 (без), програматор/ръчен режим, графика на историята. Достъп от телефона или браузер.
Старият термостат се пенсионира вече...
gnt69 - майстор
Evgeniy написа:
По празниците сега сложих българския интернет термостат да го тествам. Приятно съм изненадан.
Недостатък е, че няма дисплей и всички настройки са по интернет. Хубавото е, че има доста настройки - горен/долен хистерезис - до 0.0 (без), програматор/ръчен режим, графика на историята. Достъп от телефона или браузер.
Старият термостат се пенсионира вече...
Здравей за много години.
Какъв е тоя българския термостат. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос за стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: