• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
вт май 26, 2020 12:46 pmkotarankat написа:
Здравей!
Трябва да промениш в настройките на горелката параметър за вида на термостата - нормално отворен или нормално затворен. Съответно ако в стаята е по-студено от зададената на термостата температура - горелката ще премине към нормалната си работа. Качвам и двата варианта на управление - RB и RB Star.
Успех!

Здравей колега, със монтажа
на домашния термостат ми помогна, и се справих.
Сега, макар че е още далеч зимния сезон ми излезе друг въпрос.
Може ли да сложа втори СТ. На втория етож като е свързан паралелно с долния, първия, който сложих.
Значи обеснявам.
Горе е стаята на децта и понеже зимата като си дойдат на гости там се стопля винаги по трудно и бързо изтива, ако несе подава топло.
Когато бях без Горелка там винаги върви със закъснение топлото с няколко градуса, явно е нужно по големи радиатори
Та си мисля когато си дойдат децата на гости да изключвам долния а да се контролира с този въпросния за който питам дали ще има ефект, и ще се върши ли работа както го мисля.
Като, щом са паралелно свързани горния ще извземва фукцията на долния и ще стане така чи ще се контролира от по студеното място, предполагам няма да си пречат двата термостата.
Защото ако при долния е стоплило и трябва горелката да мине на подържане или изчакване няма да стане след като горния още нее стоплил и връзката ще съществува и продължава да гори горелката до стопляне и там.
А долу като е изключен термостата, градосите ще се риголират с термо глъвите на радиаторите.
Дано ме разбра колега Kotarankat.
Па и други ако искат да се включат за съвет, мола казвайте няма да претендирам ще търсим най практичното и доброто.
Ами очаквам коментари и съвети.
И за последно ако има нещо нужно за системата да кажа, питайте или някоъй ако иска да се чуем по телефон да пише на лично.
LazarGanev - "Велик майстор"
Жакич, що не се научиш да цитираш правилно, не е трудно? Слагаш си един безжичен термостат и го местиш където искаш, на останалите радиатори - термоглави.
Жако - специалист
нед юли 05, 2020 2:03 pmLazarGanev написа:
Жакич, що не се научиш да цитираш правилно, не е трудно? Слагаш си един безжичен термостат и го местиш където искаш, на останалите радиатори - термоглави.
Ейии как несъм се сетил, :? или по точно как несъм питал по рано преди да купя този със жицата.
Амиии маъ ще купя и един бежичен, и ще ми кажете как да го синхронизирам с горелката и дистанционото с което ще се настройва както казваш ще си го местя където си искам.
Лазаре благодаря еше кратък но полезин.
Този процесор който имам на горелката дали ще може с бежичен няма ли да се докупва нещо което да приема и предава от горелката към дистанционото. :?:
Ай приятен ден, и като го купя мобилния пак ще пиша.
filmatoplo - майстор
:wink: За 14 години в този форум сме писали,писали ,и пак пишем :wink: .
Жако - специалист
нед юли 05, 2020 9:14 pmfilmatoplo написа:
:wink: За 14 години в този форум сме писали,писали ,и пак пишем :wink: .
Вие сте като учители не трябва да ви дотяга ние сме ученици.
Фимее виж учителите всяка година повтарят един и същ учебен матетиал, и какво.В случая вие и го работите това което ни казвате и се усъваршенствате предполагам, в още повече тънкости на утоплението.
filmatoplo - майстор
:) Тъй тъй,на ден препрочитам сумати стари теми от по 200 страници ,изглеждам по 50 клипа по темите,ровя в още толкова сайта :wink: и е трудно да запомняш старата информация плюс да учиш новата . :lol: И практиката е важна -от 90та брои ли се :wink: Та какво за стайния термостат.
Жако - специалист
пет юли 10, 2020 7:09 pmfilmatoplo написа:
:) Тъй тъй,на ден препрочитам сумати стари теми от по 200 страници ,изглеждам по 50 клипа по темите,ровя в още толкова сайта :wink: и е трудно да запомняш старата информация плюс да учиш новата . :lol: И практиката е важна -от 90та брои ли се :wink: Та какво за стайния термостат.
Ами Той Лазар спомена и аз му приемам съвета, че един мобилен стаен термоста ще мога да си го местя скъдето искам.
Само дето несе сетих на време че сега този с кабила кво ще го правя.
Или както си мислех на платката на оправлението да ги свържа паралелно. :?
вт юли 14, 2020 9:43 pmЖако написа:
...
Или както си мислех на платката на оправлението да ги свържа паралелно. :?
И на кой да уйдиса на акъла горкото Оправление?
filmatoplo - майстор
:wink: По Европата 90% термостатите им са Жични ,в БГ 90% са Безжични ха ха ха :lol:
В "Зората на демокрацията", четох една статистика, че в София имало повече Мерцедеси, на глава от населението, отколкото в Щутгарт.
":wink: Жена ,ще извиняваш- пари има само за ракия, ще караме с безжичен. :lol:"
viewtopic.php?f=45&t=59437&p=1029185&hi ... 0#p1029185
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос за стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: