• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
sispol написа:
Колеги помагайте моля. Наскоро сложих седмичен термостат Salus Standart RT500. Настроих го да се включи в примерно 15:00 ч. Но никъде в настройките не виждам по кое време се изключва. Колко продължава самата програма. Примерно в 22:00 температурата си е вдигната до посочените градуси, дали ще се изключи до определено време или ще чака. Или при настройките първото време е за начало а второто за край на програмата.Защото следващото включване е настроено , примерна за 5:00 ч. Упътването е изключително неясно. Благодаря
http://www.thermodesigntotal.com/files/ ... _bg_-bg.pd
Ето на български.
sispol - напреднал
Естествено от там започнах. Настройки 5/2. За всеки ден има 4 или 5 часови настройки. Коя е за начало и коя за край. И ако ми кажете къде в упътването го пише това ще черпя.
filmatoplo - майстор
Изгледай клипа в ютуб има го и на руски и на английски ,веднага ще ти стане ясно .
sispol - напреднал
filmatoplo написа:
Изгледай клипа в ютуб има го и на руски и на английски ,веднага ще ти стане ясно .
Благодаря.
stefan33 - специалист
До какво разстояние хваща вифи -то на bboil rf.Имам предвид ако котела ми е в гаража и ни делят две плочета ще имат ли връзка двете устройства
gnt69 - майстор
stefan33 написа:
До какво разстояние хваща вифи -то на bboil rf.Имам предвид ако котела ми е в гаража и ни делят две плочета ще имат ли връзка двете устройства
Добра връзка има. Отиваш в гаража ако хваща телефона и термостата ще хваща. :partyman:
stefan33 - специалист
Имах предвид безжичния сензор на какво разстояние може да бъде от котела,където ще е подвързан bboil-а?
Жако - специалист
Зравейте Имам Грейко на Котел Бош 24kw. Сложих стаен термостат, Салус със кабел.
Помогнете със съвет, защото като го стартирах на горелката имаше още два градуга до зададените градоси на термостат.
След като го активирах от менюто за настройки, горелката не продължи да набира зададените градоси по термостата а премина в режим на подържане, при който знаете, работи само вентилатора без горив, за определено време докато дойде нужда за ощи топлина.Това има нещо нередно.
Кажете как да реагирам ако несте ме разбрали питайте.
Само искам да свършим работа.
Ако някой знае какво може да се направи нека каже ще си дам и телефона да се чуем да говорим.
kotarankat - специалист
Здравей!
Трябва да промениш в настройките на горелката параметър за вида на термостата - нормално отворен или нормално затворен. Съответно ако в стаята е по-студено от зададената на термостата температура - горелката ще премине към нормалната си работа. Качвам и двата варианта на управление - RB и RB Star.
Успех!
Прикачен файл:
termostat.png
Прикачен файл:
Без име 1.png
Жако - специалист
Благодаря много за съвета, справих се колега.
"Kotarankat,, Предполагам на
RB. start софтуера е по съвременен
Мойта горелка е само RB.
a мойта има ли някъде да гледам разхода на пелети, и как да си ги зъсеча.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос за стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: