Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стоян Славев - специалист
LazarGanev написа:
За 300м2 трябват 25кВт, не 40, разликата е огромна
300м2 и 500 литра боилери,явно ги смятаме по различен алгоритъм.При мен излизат 31.7кв. И оптимално горене...
LazarGanev - "Велик майстор"
Стоян Славев написа:
LazarGanev написа:
За 300м2 трябват 25кВт, не 40, разликата е огромна
300м2 и 500 литра боилери,явно ги смятаме по различен алгоритъм.При мен излизат 31.7кв. И оптимално горене...
Ами явно, и там е проблема :cool:
filmatoplo - майстор
Същата окомплектовка имам , бойлери 3 по 500 литра ,и още 3 етажа по 100 кв м.Котела обаче е 116 киловата .Справя се ,за разход не говорим - колкото толкова .
Стоян Славев - специалист
filmatoplo написа:
Същата окомплектовка имам , бойлери 3 по 500 литра ,и още 3 етажа по 100 кв м.Котела обаче е 116 киловата .Справя се ,за разход не говорим - колкото толкова .
Реално с резервата колко киловата са нужни за тази квадратура и бгв. Има и нещо друго,къщата ми има 40% повече дограма от стандарта?Този 116кв.котел на каква мощност го ползвате?
filmatoplo - майстор
Котела е Мактек 116 клв беше на твърдо гориво ,идвам аз и монтирам горелката Бурнит пел 40 .
Стоян Славев - специалист
filmatoplo написа:
Уважавам мнението на всеки ,но защо си купувате 40 киловатов Бурнит за 180 кв м и да работи на 10 киловата .Иска не иска горелката ще крета на 1 с тези 10 киловата и ще гори по 2 кг на час .Ако това е оптимално горене ,приемам забележки . :)
Нещо киловатите ви обягват....Как ще грееш 180м2 с режим он/оф с 10кв.това е нереално.Опитвах я на 15/16кв.но не и достига мощността,даде ми по голям разход,стопля бавно, така че......Може да ви напиша друг,по реален,алгоритъм за пресмятане на мощности. :)
    нед яну 01, 2017 2:48 pmfilmatoplo написа:
    Правя ги часовник ,ама трябва да съм при горелката ,имам над 20 монтирани с различна мощност от 25 до 150 киловата. .Малко са капризни особено с по лоши пелети .О настройките които показа някой неща ми изглеждат странни ,има ли включен термостат ако да какъв .Със такава горелка пел 40 топля ад 500-600 кв м
    Разход това е много разтегливо понятие ,няма как да гори под 60 кг таз голяма горелка .На мойте дисплеи степените са дадени така .
    Feed 8 sec
    Cycle 20 sec
    Fan 26%
    А при теб нещо неразбираемо ги виждам .
    Здравейте, моята е Burnit pell 30. Изведнъж спря да показва часа на таймера на дисплея ( часа за включване и изключване) и съответно не работи таймера. Някой знае ли каква може да е причината? Благодаря ви.
    Колеги някой има ли решение за горивната камера на пел 40. Моята се изметна а за нова ми искат 519лв.
    Тя горелката струва 1900лв.
    Става дума за надупчената ламаринка в горивната камера.
    Колеги някой има ли решение за горивната камера на пел 40. Моята се изметна а за нова ми искат 519лв.
    Тя горелката струва 1900лв.
    Става дума за надупчената ламаринка в горивната камера.
    Здравейте, приятели използвам пелетна горелка Burnit Pell 30 монтирана на котел Burnit 30 kw. Отоплявам 94 кв. м. Има външна изолация от стиропор и отвътре тавана е изолиран с вата и гипсокартон(таваните са от бетон), също има и pvc дограма . Разхода ми е около 3 чувала на денонощие при минимални температури от
    -7°C. Наскоро сложих стаен термостат Salus с цел икономия. Но сега се получава следната ситуация. Достига желаната стайна температура и термостата изключва горелка та. Помпата продължава да върти водата. По време на паузата температурата на водата пада от 60° на 30°. След като термостата включи горелката тя започва да работи отново на най-висока степен за да догони зададените 60°. Следователно разхода ми е отново същия - 3 чувала на денонощие. Някой може ли да ми предложи по-ефикасно решение. Благодаря ви.

    Тема "Пелетна горелка BurnIt PELL" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: