• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
andro440 написа:
никой не знае ,всичко е зависимо ,от лагери пепел и това онова
gnt69 написа:
Чак пишело и оборотите. Някой с по нова горелка да каже на 50 колко оборота са. :partyman:
Има датчик на хол, който брои оборотите :wink:
georgiev.boyko - напреднал
andro440 написа:
колегата с неизгорелите ,явно се е задушил ,спря нещо да пише в темите ...след като проблема е открил
Колега, в последните 2 мнения много си личи нотката на заяждане. Не знам защо на база коментари и въпроси на други колеги преценихте, че аз не искам да разбера каквото и да било и за някакви кюмбета говорите и т.н. Моля, ако по някакъв начин не Ви се нравят въпросите ми или коментарите просто не пишете...


В момента съм направил дозите на по кратки интервали, както предложи един от колегите и изчаквам да видя. На този етап пепелта изглежда значително по-добре, но температурата на котлете все още не се е вдигнала над 55 градуса.

Затворих клапата на котлето за твърдо гориво. На Грейкото дори и да е НАПЪЛНО ЗАТВОРЕНА клапата остава отвор от страни.

Вентилатора го тествах и работеше, като нямам представа дали това е тягата, която би трябвало да прави на 100%.

В момента оборотите са 850.

Това с гледането на огъня предполагам както казвате е най-добрия вариант но сигурно трябва да се занимаваш с това и от опит да имаш база за сравнение. Аз не инсталирам горелки няма как да знам дали един огън е достатъчно добър или не. :?
Последна промяна от georgiev.boyko на нед яну 01, 2017 10:26 pm, променено общо 1 път.
andro440 - майстор
Ей сега ако обясниш ,как обикновения притежател на грейко ,знае какво е датчик на хол , и как да си види оборотите на дисплея ,,,ще бъдеш много полезен . и дядо някой паралия според процентите да изчисли ,колко пъти се е завартял магнита -и печката му за това ли не гори?
LazarGanev написа:
andro440 написа:
никой не знае ,всичко е зависимо ,от лагери пепел и това онова
gnt69 написа:
Чак пишело и оборотите. Някой с по нова горелка да каже на 50 колко оборота са. :partyman:
Има датчик на хол, който брои оборотите :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Грейкото няма клапа на комина. Клапата, която съществува трябва да е напълно затворена. За кой страничен отвор говорим?
georgiev.boyko - напреднал
andro440 написа:
Ей сега ако обясниш ,как обикновения притежател на грейко ,знае какво е датчик на хол , и как да си види оборотите на дисплея ,,,ще бъдеш много полезен . и дядо някой паралия според процентите да изчисли ,колко пъти се е завартял магнита -и печката му за това ли не гори?
Еми датчик на Хол би трябвало да знае какво е всеки с нормална обща култура. Едва ли има много датчити използващи се следене на обороти на всякакви въртящи се машини!

Оборотите на дисплея се виждат в долния ляв ъгъл!
Последна промяна от georgiev.boyko на нед яну 01, 2017 10:34 pm, променено общо 1 път.
bai_bradyra - специалист
georgiev.boyko написа:
На Грейкото дори и да е НАПЪЛНО ЗАТВОРЕНА клапата остава отвор от страни.
За клапа на фукс-а ли говориш. Мойто Грейко няма.
LazarGanev - "Велик майстор"
andro440 написа:
Ей сега ако обясниш ,как обикновения притежател на грейко ,знае какво е датчик на хол , и как да си види оборотите на дисплея ,,,ще бъдеш много полезен . и дядо някой паралия според процентите да изчисли ,колко пъти се е завартял магнита -и печката му за това ли не гори?
Няма нужда човек да знае какво е датчик на Хол, но оборотите се изписват на дисплея. Може на ползвателя да не говорят нищо, но може да ги види и да ги съобщи, както направи georgiev.boyko. Пък ако на някой му послужат - добре :)
georgiev.boyko - напреднал
LazarGanev написа:
Грейкото няма клапа на комина. Клапата, която съществува трябва да е напълно затворена. За кой страничен отвор говорим?
Клапака, която е монтирана е подобна на тази:

Изображение

Имах предвид, че между тръбата и самата клапа има около 1 сантиметър, който така или иначе не може да бъде затворен.
LazarGanev - "Велик майстор"
Тази клапа не е част от котела, явно е монтирана допълнително, за да се затваря ръчно при работа на другия котел. ОТВОРИ Я НАПЪЛНО!
andro440 - майстор
Ако не се лъжа -Ти колега ,пусна темата за неизгорели пелети ,аз датчик на хол го знам какво е ,но моя котел гори без проблеми и ако си с горелка на грейко -я снимай тоз датчик де се намира и на дисплея ,как ти показва оборотите ,нещо ми се струва ,че хем не можем да се справим и питаме и от много неща разбираме
georgiev.boyko написа:
andro440 написа:
Ей сега ако обясниш ,как обикновения притежател на грейко ,знае какво е датчик на хол , и как да си види оборотите на дисплея ,,,ще бъдеш много полезен . и дядо някой паралия според процентите да изчисли ,колко пъти се е завартял магнита -и печката му за това ли не гори?
Еми датчик на Хол би трябвало да знае какво е всеки с нормална обща култура. Едва ли има много датчити използващи се следене на обороти на всякакви въртящи се машини!

Оборотите на дисплея се виждат в долния ляв ъгъл!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Пелетите не изгарят, но защо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: