Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Като (ако) натовариш горелката нещата ще си дойдат на мястото. Да, модулиращите горелки могат да си променят мощността сами, но това не означава, че горенето е еднакво ефективно на максимална и на минимална мощност. Естествено, че големината на горивната камера определя мощността. Всяка горивна камера е сметната за някакво оптимално количество гориво. То ако ставаше с една горивна камера да се покриват всички мощности нямаше да правят различни. Буфер ще реши проблема, защото горелката ще работи само на номинална мощност. Колкото по-голям, толкова по-рядко ще пали горелката.
Топлозагубите съм определил грубо по нюх, ама ти дай едни 300лв за проект и ше ги имаш с точност :)
nandrolon - специалист
Много често тази осветеност при мен е над 200. Дали няма връзка с шлаката? Лошото е че не се повлиява много много от въздух и товар.

Както и не се вижда вътре какво става.
filmatoplo - майстор
Като разискваме работа на горелка ,моля с малки букви споменавате модел и мощност на горелката ,може и да сте писали преди 1-2 страници но мн информация минава и се забравя , докато гадаем се губи ефекта .Сега наистина горелката е по голяма .Оня ден съветвам клиент и му предлагам мощност 25 клв ,той ми вика - Ще вземем 32 клв ,голямото става и малко . :lol: А сега де .
brunoilara - помощник
Здравейте,изчетох почти всичко за настройките на горелките и разбрах,че всеки се сблъсква а някакъв проблем.Затова имам огромна молба за ПОМОЩ!Преди месец и половина купих котел бош 27кв с пелетна горелка PELLET BRENN 2000 27кв.Изгорил съм около 4тона пелети и не мога да се стопля.Моля,помогнете с настройките на горелката.Ако някой има такава-нека сподели как се е справил.Ще очаквам отговорите ви с нетърпение,че голям студ хвана,а аз съм отчаян.Благодаря ви предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
brunoilara написа:
Здравейте,изчетох почти всичко за настройките на горелките и разбрах,че всеки се сблъсква а някакъв проблем.Затова имам огромна молба за ПОМОЩ!Преди месец и половина купих котел бош 27кв с пелетна горелка PELLET BRENN 2000 27кв.Изгорил съм около 4тона пелети и не мога да се стопля.Моля,помогнете с настройките на горелката.Ако някой има такава-нека сподели как се е справил.Ще очаквам отговорите ви с нетърпение,че голям студ хвана,а аз съм отчаян.Благодаря ви предварително.
За по-добра прегледност ще те помоля да пуснеш въпроса в отделна тема, подобно на другите марки. Така въпросите ще станат по-видими и ще се включат повече хора
brunoilara - помощник
Благодаря ти за отговора.Пускам нова тема и ще очаквам отговорите ви с нетърпение.
andy_forresite - майстор
Колко куб.м. въздух са необходими за качествено горене с разход 2 кг/час? Имам съмнения за недостигащ кислород (в мазето) за горелката. Грубо имам около 10 см2 дупка в едно прозорче към външната среда.
RightClick - напреднал
Здравейте, моля за препоръки към горивния процес , който съм заснел. Камината е Марели24kw. Видеото е заснето след като е вдигнала желаната температура на водата и е преминала на 1ва степен. Подаването на пелетите е през 16 сек. Вентилатори 1 3 и 5 са на 34%,36% и 38%.
вт окт 16, 2018 8:09 pmRightClick написа:
Здравейте, моля за препоръки към горивния процес ...
На мен ми изглежда добре- пламъка е светъл, игрив, стъклото не е много зацапано.
Какво те притеснява?
Здравейте колеги, да се включа и аз най-накрая във форума.
По-долу са снимки на горивният процес при мен.(Бисолид 30кВ и горелка GP32, до скоро бях изцяло на термоглави, но сега преминах на стаен термостат, като т.главите са отворени на 100%. Подаване 2-7с, пауза 24с. Кой пламък е по-добрият вариант според вас: късият или дългият. Цвета и на двата е бледожълт и труден за гледане, като късият не е толкова дебел също така. Другите снимки са от показанията на горелката и клапа за регулиране на налягането в комина.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави
Кирил

Тема "Настройки на пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: