• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alekzadaner - напреднал
Здравейте,надявам се да получа помощ за моя проблем,от Банско съм и вече пети майстор идва в къщи и казва системата е направена както трябва,просто обезвъздушаваи и така един месец.Живея на етаж от къща 40квадрата 2 стай и бокс. Изчетох всички теми свързани с моя проблем,но отговор не намерих.Та купих си камина 13kw на прити без фурна,зад нея има автоматичен обезвъздушител на топлата вода и колектори за 5 консуматора 3х10 глидера бойлер 80л и 3 глидера за в банята тя е малка,РС е свързан преди 3-те глидери в банята на студената вода(беше и на топлата,но поради проблема реших да пробвам да го сменя та сега е на студената) РС е 8л. От колекторите тръгват тръби за всеки консуматор по отделно ф16. Глидерите са по високи от към страната на обезвъздушителя (преди бяха ръчни сега са автоматични,бях посъветван от единия от майсторите) но пак се налага да ги цъкам аз....на бойлера серпентината е на 25см по ниско от РС. Значи по мой сметки 33 глидера х 190w=6200W бойлер 3000w,6200w+3000w=9200 а камината е 13000w. Свързах се и с прити и като им обясних ,те казаха,ако искам да я върна за тест някакъв.Помпата е Mareli с 3 степени,опитвах ги и трите и все същото.Та проблема е ,че обезвъздушавам системата на студено и на топло на спряна и не спряна помпа, и щом камината мине 60 градуса започва да глиохка всеки радятор и чувам как се пълни от единия в другия глидер,много е дразнещо ,отново обезвъздушавам и пак мина 60 и пак същото.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Петте майстори не струват пукната пара, системата не е изградена правилно, извикай фирма да ти я оправи и да ти даде гаранция, не само тоз оня да ти дават грешни съвети да купуваш туй-онуй. От мен толкоз.
alekzadaner - напреднал
Системата си я правих аз със схема от този форум,но аз не съм професионалист,може ли да ми кажеш къде ми е грешката и да я оправя,благодаря.
naskov - майстор
Първо внимавай някога да не спреш двата сферични крана на камината, че ще стане много лошо :!:
kalin72 - майстор
Лазаре, за съжаление това
извикай фирма да ти я оправи и да ти даде гаранция,
изобщо не е гаранция, че системата ще работи правилно (безопасно може би да).

Интересно ми е кое не е правилно изграденото в случая, като оставим типа на тръбите, бели с вложка и поцинковани на първа линия. Нещо генерално сбъркано има ли, или са малки детайли, които се натрупват, за да стане голям проблем? Благодаря и весели празници :)
LazarGanev - "Велик майстор"
kalin72 написа:
малки детайли, които се натрупват, за да стане голям проблем?
Точно така, което говори за тотално непознаване на материята, което пък може да бъде много опасно. Затова препоръчвам изобщо да се престане със съветите, за да няма после гузни за съучастие. Аз като гледам половината от сумата за монтажни работи, които щеше да вземе фирмата вече са дадени за излишни и неправилно закупени материали и за консултантски услуги от второ до шесто мнение :)
kalin72 - майстор
Не съм съгласен, че трябва да се престане със съветите. Защото е хубаво хората да са наясно кое как работи, кое може и кое не може, генерално, разбира се. В конкретната ситуация е според случая. Но все пак - примерно - РС не се връзва така, ами ето така, поцинковани тръби не се слагат, особено в най-горещия участък, и подобни полезни съвети.
Както и това как работи Ладомат-а, примерно, щото от известна софийска фирма нямаха и идея, както и факта, че връзват на самотек система с колектори и 15мм тръби....
novgradski - специалист
Виждал съм такава система да не работи добре.Първите проблеми бяха стопена перка на помпата,нова помпа -и пак стопена перка,докато не изместиха разширителния съд горе зад камината.Така след затоплянето на водата има малка циркулация към разширителния съд и датчика на време включва помпата.При мен разширителния съд не зад камината но тръбата до него позволява самообезвъздушаване.Може да не много красиво - но работи... и е с поцинкована тръба.
Последна промяна от novgradski на пон яну 02, 2017 8:56 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
LazarGanev написа:
От мен толкоз.
Да влиза следващият :cool:
Последна промяна от LazarGanev на пон яну 02, 2017 8:56 am, променено общо 1 път.
kalin72 - майстор
Еее, Лазаре, не се цупи де :) Все едно всеки специалист да спре да учи младите и неопитните на тънкостите на работата си. А тоя форум е все пак Направи сам...
Ама ти си знаеш де :) Весели празници и наздраве :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Камината ври при 65 градуса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: