Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mitashki911 - специалист
Пробвай да мешаш дърва и въглища / по голямо да е количеството на дървата / или по чести зареждания с по малко въглища, преди да мина на пелети в температури до -3 / -4 това ме спасяваше. По същия начин почваше да тлее в бункера и не искаше да пада пепелта долу без да я разръчкаш със скарите. Котлето е мощно а консумацията малка и не могат да изгорят хубаво въглищата.
Moni83 написа:
Мислил съм за буфер гледал съм схеми
Но не зман коя е по проста и да работи ако някой има такава и да работи да каже а и буфера колко литра е
Мони, литрите на буфера са колкото си ги избереш, подбереш, пресметнеш. По назад ти препоръчаха какво да четеш.
Мисля, че с галимацията около един буферен съд, няма да се справиш сам. Чарколаците около него ще го подминат по цена.
Moni83 - специалист
За направата на буфера ще го направа сам не е сложно имам схемата но требвс да прочета за буфера колко требва да е знам че колко е по голям толкова по добре ама мястото ме претиснява затова искам да вида някой който е направил с какъв съд е и колко време черпи от него и каква площ отоплява да сметна и аз какво ще мога да побера в мазето
lz2skt - специалист
С буфер ,още помпи ,клапани и прочие много ще се оскъпят нещата .По добре си сложи една горелка за същите пари,да ти гори и слънчогледови пелети.Ще си имаш постоянен конфорт и ще отпадне доста от хамалогията,а и котела ти е сравнително подходящ за горелка.Евентуално нататък може да си вземеш друг котел с по-голяма нагревна повърхност.Има ли по вашият край производители на пелети от рапица,слъчоглед ?

Тема "Дакон дор 24 проблем с горенето и голям разход" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: