• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Lkuzev - напреднал
ср окт 13, 2021 1:58 pmLkuzev написа:
ср окт 13, 2021 12:15 pmharley davidson написа:
Ако пък горелката е спряла отдавна и е преминал в режим стен бай, то тогава е нормално температурата на димните да е много близка до тази на водата. Ако обаче котела е стандартен и горелката работи то температура на димни е около 200 240 градуса . Говорим за Emtas и ХидроТерм без тунинг.. Т.е. три ходови, а не пет..
С преносимия термометър не мериш ли през изолацията на кюнеца или така ми се струва?
Моят котел също е с тунинг на димогарните тръби и турболатор на междинния ход по мои проект.
При работеща горелка на пълна мжщност не преминава 75 80 градуса за продължително време. А без тунинг и с оригиналната горелка отиваше на над 250 градуса на същата точка на измерване и със същия прибор.
harley davidson - специалист
ср окт 13, 2021 1:58 pmLkuzev написа:
ср окт 13, 2021 12:15 pmharley davidson написа:
Ако пък горелката е спряла отдавна и е преминал в режим стен бай, то тогава е нормално температурата на димните да е много близка до тази на водата. Ако обаче котела е стандартен и горелката работи то температура на димни е около 200 240 градуса . Говорим за Emtas и ХидроТерм без тунинг.. Т.е. три ходови, а не пет..
С преносимия термометър не мериш ли през изолацията на кюнеца или така ми се струва?
Там е една иноксова тръба
Izhdimov - помощник
Колега HARLEY DAVIDSON може ли едно номерче за връзка да попитам няколко въпроса относно тунинга, който сте правили с другия колега? :? :? :?
harley davidson - специалист
пон окт 18, 2021 11:42 pmIzhdimov написа:
Колега HARLEY DAVIDSON може ли едно номерче за връзка да попитам няколко въпроса относно тунинга, който сте правили с другия колега? :? :? :?
Имаш на лични...!!
dan4o68 - специалист
ср окт 13, 2021 2:13 pmLkuzev написа:
ср окт 13, 2021 1:58 pmLkuzev написа:
ср окт 13, 2021 12:15 pmharley davidson написа:
Ако пък горелката е спряла отдавна и е преминал в режим стен бай, то тогава е нормално температурата на димните да е много близка до тази на водата. Ако обаче котела е стандартен и горелката работи то температура на димни е около 200 240 градуса . Говорим за Emtas и ХидроТерм без тунинг.. Т.е. три ходови, а не пет..
С преносимия термометър не мериш ли през изолацията на кюнеца или така ми се струва?
Моят котел също е с тунинг на димогарните тръби и турболатор на междинния ход по мои проект.
При работеща горелка на пълна мжщност не преминава 75 80 градуса за продължително време. А без тунинг и с оригиналната горелка отиваше на над 250 градуса на същата точка на измерване и със същия прибор.
Може ли да видим твоят тунинг ако може разбира се :prayer:
Izhdimov - помощник
пет окт 22, 2021 1:01 pmharley davidson написа:
пон окт 18, 2021 11:42 pmIzhdimov написа:
Колега HARLEY DAVIDSON може ли едно номерче за връзка да попитам няколко въпроса относно тунинга, който сте правили с другия колега? :? :? :?
Имаш на лични...!!
Нищо не ми излиза :sad:
harley davidson - специалист
Може ли да видим твоят тунинг ако може разбира се :prayer:
[/quote]

Всичко подробно е описано във темата Пелетни котли Хидро терм- Hidro term мнения... :supz: Ти дори си подробно запознат със темата,дори си ми писал там,че и по телефона се чувахме :partyman: :supz:
dan4o68 - специалист
пон окт 25, 2021 2:52 pmharley davidson написа:
Може ли да видим твоят тунинг ако може разбира се :prayer:
Всичко подробно е описано във темата Пелетни котли Хидро терм- Hidro term мнения... :supz: Ти дори си подробно запознат със темата,дори си ми писал там,че и по телефона се чувахме :partyman: :supz:
[/quote]
Верно.. Нещо съм се объркал🤔 :partyman:
Здравейте,
Дали има някой който може да ми каже примерни настройки за въглища? И вентилатора как трябва да духа? Колко силно?
Изчетох цялата тема, но не мога да намеря.
Благодаря ви.
Това лято си купих нов пелетен котел EK3G/S 20.
Човекът, който го достави и трябваше да го монтира към съществуващата инсталация и пусне в експлоатация, ме мотае вече два месеца и ми заяви, че поне още две седмици няма да може да ми обърне внимание.
Дали някой има възможност да помогне с монтажа и пускането или с насоки, към кого да се обърна ?
Става въпрос за Русе.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: