• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Покажете снимка на управлението контролера :? да видя дали съм работил с него :) .
dan4o68 - специалист
пон яну 21, 2019 10:48 amfilmatoplo написа:
Покажете снимка на управлението контролера :? да видя дали съм работил с него :) .
Като се прибера двечера.... В подменюто има нещо за вентилатора и за автоматично запалване... За вентилатора го бутах и после на контролера не показваше на коя степен е, но работеше.... Дали не е нещо автоматично... #-o #-o #-o
dan4o68 - специалист
Прикачен файл:
IMAG0526.jpg
ей това е контролера
пон яну 21, 2019 1:18 pmdan4o68 написа:
пон яну 21, 2019 10:48 amfilmatoplo написа:
Покажете снимка на управлението контролера :? да видя дали съм работил с него :) .
Като се прибера двечера.... В подменюто има нещо за вентилатора и за автоматично запалване... За вентилатора го бутах и после на контролера не показваше на коя степен е, но работеше.... Дали не е нещо автоматично... #-o #-o #-o
zaksofon - специалист
Данчо, май имаш и запалка, така като гледам снимката(първото копче от ляво на дясно), а и сонда на фукса - това F 246 под градусите на водната риза, аз го нямам...
dan4o68 - специалист
пон яну 21, 2019 2:43 pmzaksofon написа:
Данчо, май имаш и запалка, така като гледам снимката(първото копче от ляво на дясно), а и сонда на фукса - това F 246 под градусите на водната риза, аз го нямам...
Да има запалка и показва градусите в фукса... Който според мен са си високички😏😒😎
filmatoplo - майстор
Благодаря -това е по новото управление ,такова видях на котли Емташ ,има и запалка с която ръчно палиш като държиш бутона натиснат :wink: Старото управление е като това но без бутон запалка ,няма май датчик димни газове и екрана е по зелен а новия по син :) .
dan4o68 - специалист
чет дек 27, 2018 9:46 amdan4o68 написа:
пон дек 17, 2018 10:36 pmdan4o68 написа:
пон дек 17, 2018 10:25 pmzaksofon написа:
Помпата на големия кръг е на втора степен. Тази на бойлера е на първа, защото бойлера се намира буквално на два метра от котела. Ти имаш проблем с помпата ли?
Не нямам проблем просто се интересувам....тепърва се уча....
Помпата е нагласена като на снимката....а от ляво степените какво означават....кое е по добро като на снимката ли или обратно...IMG_20181227_085331.jpg
Някой нямали да каже нещо за тези степени на помпата от ляво и дясно.... :prayer:
stoilhristov - помощник
Здравейте, тази година си купих котел EMTASH засега съм много доволен. Въглища гори 30кг. на денонощие, а костилки от праскова около 45 кг. през първото денонощие, после пада на около 35-40, при положение, че са 170лв. за тон, направо пее. Топля баня, кухня с подово, хол, две спални и малък коридор, температура не по-ниска от 23 градуса през целия ден и нощ. програма: на въглища 6 сек. подава, 270 сек. чака, на костилки от праскови, 6сек подава, 120 сек. чака. Прасковите са много добри, държи жар около 8-10 часа, само, че при пускане вечер пълня камерата ръчно, защото през деня от жарта изгаря материала в камерата, и после пее.
Последна промяна от stoilhristov на вт дек 17, 2019 8:47 pm, променено общо 1 път.
stoilhristov - помощник
Между другото си купих въглища от Топливо Ямбол, голяма грешка. Купих последните 4 чувала, стояли незнам колко, но много пепел и вентилатора я изхвърли от камерата, за един чувал долу-горе 4-5 кг. пепел в тавата отдолу. Мисля ако са хубави въглищата ще е супер, виждам как горят въглищата и как костилките от праскови, има разлика, въглищата загряват водата за 10 мин. а костилките за повече, но ако няма пепел ще е по-добре, засега нямам база за сравнение с хубави въглища и костилки, следващата година ще имам база за сравнение с пелети, ще пиша как е. Настройките съм ги правил от опит, един час висене пред котела и проверка.
stoilhristov - помощник
И между другото моя котел е само с две врати и няма междинна преграда, а пламъка бие отдолу на водогрейката и после през тръбите. Кой каквото има да казва, но доколкото съм учил физика, температурата е най-висока на върха на пламъка, мисля, че това е по-добрия вариант, гледах модификации, но мисля, че инженерите са си свършили работата, докато гори котела, кюнците парят, но не много и точно след 5 мин. когато е в режим покой изстиват дотолкова, че мога да ги пипна с ръка и да си я държа на тях.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: