• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
Присъединителните планки са стандартни и за трите модела. На Боша ще паснат перфектно. Кутията отдолу ще е само за пепел. На мен APR ми се струва по-подходяща, понеже, няма да има коляно, което, може да създаде предпоставки за задръстване.
maistora1965 - специалист
ср дек 05, 2018 6:57 pmfbr написа:
Присъединителните планки са стандартни и за трите модела. На Боша ще паснат перфектно. Кутията отдолу ще е само за пепел. На мен APR ми се струва по-подходяща, понеже, няма да има коляно, което, може да създаде предпоставки за задръстване.
Аз съм с Бош и горелка Рондо котелът е върху кутия с тази горелка мога да кажа че работи добре защото пламъкът е директно нагоре.Не се притеснявай от задръстване редукторът е мощен е шнека на Рондо е направен ат чугунена отливка и е доста масивен.За APR не съм сигурен дали пламъкът е директно нагоре.Не можах да намеря клип да я видя как гори.
filmatoplo - майстор
Затова споменах Рондо , и заради кръглата глава .
fbr - майстор
ср дек 05, 2018 7:17 pmmaistora1965 написа:
За APR не съм сигурен дали пламъкът е директно нагоре.Не можах да намеря клип да я видя как гори.
Би трябвало да е нагоре, тъй като отворите за въздух са отдолу и нямат връзка с тръбата на шнека. Ама по-добре ще е, ако някой го има, да пусне някой друг клип.
maistora1965 - специалист
ср дек 05, 2018 7:42 pmfilmatoplo написа:
Затова споменах Рондо , и заради кръглата глава .
Според мен гори по равномерно отвсякъде от квадратните.
fbr - майстор
Абе, все ми се струва, че буталните ще са с една идея по-безопасни. Най-малкото, щото има прекъсване на горивото между горелката и бункера.
sian - специалист
За да има горене требе въздух. А за да тръгне въздух (горене) към бункера, същият трябва да е разхерметизиран. Но ако се случи има защита която може да се дублира.
Много елементарна и ефикасна е системата пожарникар. Туба с вода и маркуч на високо за да може да изтече гравитачно. Има запушалка от парафин която се разтопява от евентуален огън.
filmatoplo - майстор
Някой котли имат ключе на капака на бункера -ако го забравиш отворен -или е изключена горелката или сигнализира със светлинен или звуков сигнал :wink: лесно може да се направи . Другите защити са водната ,с клапан по температура над 95 да отвори приток на вода от туба да тече в тръбата за подаване на гориво -така са оригиналните Дефро например и др. :)
maistora1965 - специалист
ср дек 05, 2018 8:21 pmfbr написа:
ср дек 05, 2018 7:17 pmmaistora1965 написа:
За APR не съм сигурен дали пламъкът е директно нагоре.Не можах да намеря клип да я видя как гори.
Би трябвало да е нагоре, тъй като отворите за въздух са отдолу и нямат връзка с тръбата на шнека. Ама по-добре ще е, ако някой го има, да пусне някой друг клип.
Това намерих
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: