• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон дек 14, 2020 9:45 amDelpi4a написа:
Здравейте, със застудяването на времето се наложи да направя и малки промени в настройките 😃 тъй като при старите разхода се увеличи до 5 чувала дневно без да има нужната топлина вкъщи. Подаването е 14 сек,а изчакването 150 сек. При стенбая 8 сек подава - 25 мин. чака. Водата остава на 55 градуса. На пръв поглед числата изглеждат големи, но в пепелника няма не изгорели пелети,а пламъка е идеален без да пропада огнището. При по-малко подаване или по-голямо изчакване огнището не пропада много, но достатъчно,за да е под горния ред въздушни отвори,в следствие на което пламъка е видимо по-слаб и котела не може да загрее водата или поне не достатъчно бързо, което доста увеличава разхода не пелети. Сега при тези настройки с нощни температури около -5 ; -6 градуса и дневни около 0 - та разхода е 3 чувала. Ако увелича температурата на водата на 60 градуса разхода не се увеличава значително,тоест дори не се усеща на чувалите, но вкъщи дори след преминаване на стенбай на котела температура се вдига до над 24 градуса.
здравей колега имам няколко вапроса отностно твоя котел това със стендбай режима ще се зарадвам ако ми дадеш тел за връзка с тебе защото остави форума с компютър изобщо не съм на ти
Delpi4a - специалист
пон дек 14, 2020 2:48 pmdjunimen написа:
пон дек 14, 2020 9:45 amDelpi4a написа:
Здравейте, със застудяването на времето се наложи да направя и малки промени в настройките 😃 тъй като при старите разхода се увеличи до 5 чувала дневно без да има нужната топлина вкъщи. Подаването е 14 сек,а изчакването 150 сек. При стенбая 8 сек подава - 25 мин. чака. Водата остава на 55 градуса. На пръв поглед числата изглеждат големи, но в пепелника няма не изгорели пелети,а пламъка е идеален без да пропада огнището. При по-малко подаване или по-голямо изчакване огнището не пропада много, но достатъчно,за да е под горния ред въздушни отвори,в следствие на което пламъка е видимо по-слаб и котела не може да загрее водата или поне не достатъчно бързо, което доста увеличава разхода не пелети. Сега при тези настройки с нощни температури около -5 ; -6 градуса и дневни около 0 - та разхода е 3 чувала. Ако увелича температурата на водата на 60 градуса разхода не се увеличава значително,тоест дори не се усеща на чувалите, но вкъщи дори след преминаване на стенбай на котела температура се вдига до над 24 градуса.
здравей колега имам няколко вапроса отностно твоя котел това със стендбай режима ще се зарадвам ако ми дадеш тел за връзка с тебе защото остави форума с компютър изобщо не съм на ти
Разбира се колега, ще се радвам да съм полезен. 0887 59 22 63
dan4o68 - специалист
вт дек 15, 2020 1:46 amDelpi4a написа:
пон дек 14, 2020 2:48 pmdjunimen написа:
пон дек 14, 2020 9:45 amDelpi4a написа:
Здравейте, със застудяването на времето се наложи да направя и малки промени в настройките 😃 тъй като при старите разхода се увеличи до 5 чувала дневно без да има нужната топлина вкъщи. Подаването е 14 сек,а изчакването 150 сек. При стенбая 8 сек подава - 25 мин. чака. Водата остава на 55 градуса. На пръв поглед числата изглеждат големи, но в пепелника няма не изгорели пелети,а пламъка е идеален без да пропада огнището. При по-малко подаване или по-голямо изчакване огнището не пропада много, но достатъчно,за да е под горния ред въздушни отвори,в следствие на което пламъка е видимо по-слаб и котела не може да загрее водата или поне не достатъчно бързо, което доста увеличава разхода не пелети. Сега при тези настройки с нощни температури около -5 ; -6 градуса и дневни около 0 - та разхода е 3 чувала. Ако увелича температурата на водата на 60 градуса разхода не се увеличава значително,тоест дори не се усеща на чувалите, но вкъщи дори след преминаване на стенбай на котела температура се вдига до над 24 градуса.
здравей колега имам няколко вапроса отностно твоя котел това със стендбай режима ще се зарадвам ако ми дадеш тел за връзка с тебе защото остави форума с компютър изобщо не съм на ти
Разбира се колега, ще се радвам да съм полезен. 0887 59 22 63
Каква марка е котела :? :?
harley davidson - специалист
Какъв ти е котела.? Какво е горивото.? Каква площ отопляваш ..? Ако приемем, че говорим за слънчогледови пелети това са настройки за 50 К.в.
Delpi4a - специалист
Котела е Хидротерм DFA модел, няколко страници по назад има снимки-негови и на контролера. Котела е 35kw, използва се само на слънчогледови пелети,отоплява къща на два етажа около 150 кв2 без изолация и дограма.
harley davidson - специалист
1 час е= на 3600 секунди 3600:(хранене 14сек. + изчакване 150сек.)= 21 броя включвания на шнека.
За 1сек. шнека избутва 0,033 грама слънчогледови пелети.
За всяко хранене 0,033 умножено по 14 сек= 0,462 грама
21 хранения умножени по 0,462гр. всяко е = 9,702 грама на един работен час .
9.702 грама умножено по примерно 4,8 калоричност е = 46.5 киловата
А котела е 35 максимална мощност
Просто правя справка и се извинявам ,ако нещо съм объркал..!
harley davidson - специалист
ср дек 16, 2020 12:12 pmharley davidson написа:
1 час е= на 3600 секунди 3600:(хранене 14сек. + изчакване 150сек.)= 21 броя включвания на шнека.
За 1сек. шнека избутва 0,033 грама слънчогледови пелети.
За всяко хранене 0,033 умножено по 14 сек= 0,462 грама
21 хранения умножени по 0,462гр. всяко е = 9,702 грама на един работен час .
9.702 грама умножено по примерно 4,8 калоричност е = 46.5 киловата
А котела е 35 максимална мощност
Просто правя справка и се извинявам ,ако нещо съм объркал..!
И аз съм се пробвал с подобни настройки..Да работи и не пропада..Явно горелката има възможност и за монтаж на по голям котел..Важното е да е топло..!!
Delpi4a - специалист
ср дек 16, 2020 12:19 pmharley davidson написа:
ср дек 16, 2020 12:12 pmharley davidson написа:
1 час е= на 3600 секунди 3600:(хранене 14сек. + изчакване 150сек.)= 21 броя включвания на шнека.
За 1сек. шнека избутва 0,033 грама слънчогледови пелети.
За всяко хранене 0,033 умножено по 14 сек= 0,462 грама
21 хранения умножени по 0,462гр. всяко е = 9,702 грама на един работен час .
9.702 грама умножено по примерно 4,8 калоричност е = 46.5 киловата
А котела е 35 максимална мощност
Просто правя справка и се извинявам ,ако нещо съм объркал..!
И аз съм се пробвал с подобни настройки..Да работи и не пропада..Явно горелката има възможност и за монтаж на по голям котел..Важното е да е топло..!!
С математиката не се спори 😃 аз дори си мисля,че пуска по 50гр. на секунда,но... Не съм сигурен и за калоричността на пелетите,все пак сме в България 😃
Иначе за настройките. Започнах от 120 на 4 в преходния сезон биваше, но като застудя и и просто не можеше да сгрява водата,трудно стигаше 50 гр. Ядосах се увеличих подаването много докато започнаха да падат не изгорели пелети в пепелника и след това започнах бавно да намалявам, докато престанаха да падат такива. Трябва да споделя,че и има разлика при 70/7 и 140/14 във втория случай е видно по-добре въпреки,че времената реално са еднакви.
При стенбая подходих по същия начин,като започнах от 4 сек на 30 мин.
Що се отнася до горелките и киловатите и не знам... Не съм виждал по-голям от 35kw, но съм виждал DFA модел 25 или 28kw не помня, но ролетката показа,че габаритите на горелката са точно като на 35kw,както и вентилатора и шнека. По-малкият модел само има с около 20л по-малка водна риза.
Не сподели, какви са твоите настройки...
harley davidson - специалист
В началото 8 на 120 със почти затворен вентилатор. По едно време вдигнах 12 на 120,но не видях смисъл да го пришпорвам толкова и останах на старите настройки. Димните ми газове се вдигнаха тогава на 240-260*. След като направих тунинга от три ходов на пет ходов и смених управлението със Натурелско ...Нещата драстично се промениха. Сега вентилаторът ми е отворен изцяло и може да се модулира от 0 до 100% . В момента на най-високата мощност работи само на 12%,а по време на почистване на 100% .Уникален..!! Та управлението позволява модулиране на три мощности като всяка една от тях има различни настройки.
Р-1 е с настройка 2 на 100 вент.8%
Р-2 е 3на 120 вент.10%
Р-3 е 4 на 120 вент.12% като се има в предвид , че това е само на 20 киловата мощност
Димните ми газове са в диапазона от 90 до110*. Понеже вече е с много по-високо КПД му падна и разхода с около 40%. Стен бай 2 на 40. Преди имах разход около 30-35 кг. ,но сега е 19-22. за площ около 150 квадрата. Температура в помещенията 23* от 5 до 22ч. През нощта 19*. Той тогава не се и включва даже. Настройки на котела 73* на водата,60* на помпата. Разпалва плавно по степен на мощностите и като наближи примерно 65* преминава на по-ниска,ако преди това вече стайния не го е спрял.
maistora1965 - специалист
пет дек 18, 2020 9:33 amharley davidson написа:
След като направих тунинга от три ходов на пет ходов и смених управлението със Натурелско ...
Ще може ли по подробно да опишеш как се справяш с дългата поддръжка че натурелският контролер май имаше време на подръжка.Беше писал нещо за циклично реле ама къде и как се връзва.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: