• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Супер.Дай едни приблизителни настройки ,по колко секунди пуща и колко почива шнека .
МИРАЖ - специалист
пет яну 18, 2019 12:33 amfilmatoplo написа:
:) Супер.Дай едни приблизителни настройки ,по колко секунди пуща и колко почива шнека .
Със слънчогледови пелети 4 секунди подава , през 120 секунди
filmatoplo - майстор
:) Благодаря -въртеше ми се нещо в главата по спомен 5/100 , котела беше 58 киловата .
dan4o68 - специалист
пет яну 18, 2019 9:54 amМИРАЖ написа:
пет яну 18, 2019 12:33 amfilmatoplo написа:
:) Супер.Дай едни приблизителни настройки ,по колко секунди пуща и колко почива шнека .
Със слънчогледови пелети 4 секунди подава , през 120 секунди
А за вълища настроики.... :prayer: :rock:
filmatoplo - майстор
:wink: Нали го имаш у вас -сядай пред котела и настройвай както ти хареса :wink: .
МИРАЖ - специалист
пет яну 18, 2019 10:49 amdan4o68 написа:
пет яну 18, 2019 9:54 amМИРАЖ написа:
пет яну 18, 2019 12:33 amfilmatoplo написа:
:) Супер.Дай едни приблизителни настройки ,по колко секунди пуща и колко почива шнека .
Със слънчогледови пелети 4 секунди подава , през 120 секунди
А за вълища настроики.... :prayer: :rock:
С вълища не сме пробвали , голяма мръсотия с тези въглища :wink:
dan4o68 - специалист
пет яну 18, 2019 10:52 amfilmatoplo написа:
:wink: Нали го имаш у вас -сядай пред котела и настройвай както ти хареса :wink: .
Ха ха ха.... Аз така и правя.... Ама на готово по добре... :finga: :supz: :-D
пет яну 18, 2019 10:52 amfilmatoplo написа:
:wink: Нали го имаш у вас -сядай пред котела и настройвай както ти хареса :wink: .
Ааааа, Филмееее, ти щот го нямаш у вас и затуй питаш, а другите да не питат, А?
zaksofon - специалист
Мираж, кажи ми моля те, как го палите с пелетите, след да кажем 8-10 часа почивка? Разпалва ли се само или го палите принудително, държат ли жар пелетите?
Аз не съм пробвал пък с друго гориво освен с въглища и за това се интересувам, ако се палят сами след 10 часа, защо да не сменя и аз на пелети. Мрежата за вентилатора, от тази ли е? Виж файла.
Настройките за въглища при мен са 300/5 секунди, вентилатор на най-слаба степен, помпа голям кръг включва на 30, помпа на БГВ включва на 49 градуса. Максимална темп на котела - 65 градуса.
Благодаря!

Прикачен файл

received_314633009158644.jpeg
dan4o68 - специалист
пет яну 18, 2019 11:46 amzaksofon написа:
Мираж, кажи ми моля те, как го палите с пелетите, след да кажем 8-10 часа почивка? Разпалва ли се само или го палите принудително, държат ли жар пелетите?
Аз не съм пробвал пък с друго гориво освен с въглища и за това се интересувам, ако се палят сами след 10 часа, защо да не сменя и аз на пелети. Мрежата за вентилатора, от тази ли е? Виж файла.
Настройките за въглища при мен са 300/5 секунди, вентилатор на най-слаба степен, помпа голям кръг включва на 30, помпа на БГВ включва на 49 градуса. Максимална темп на котела - 65 градуса.
Благодаря!
300/5 :rolleyes: :!: #-o огъня не падали много надолу
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: