• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
перфектен ти е котала, това си е 4 ходов котел за автоматично горене предимно да въглища. разбира се и пелети, чипс и т.н. Защитата от обратен огън е с датчик за темперарура. Както колегата по-горе написа бункера не трябва никога да се оставя не затворен и ключалките закопчани. Руснаци и украинци много го хвалят

И монтажа ми харесва, само махни крана под предпазният клапан ( там където е и манометъра) Един хидравличен баланс на системата и си готов поне от това което се вижда от снимките.
ktch_1964 - специалист
Шопе дай да не подвеждаме човека, чипса в бункера зависва и шнека остава без материал. Пробвахме с талаш който остава
след рязане на дърва за огрев , от начало тръгна добре но и талаша зависва. Ако се направи някаква бъркалка в бункера може
би всичко ще е наред.
gmilev - помощник
шоп написа:
перфектен ти е котала, това си е 4 ходов котел за автоматично горене предимно да въглища. разбира се и пелети, чипс и т.н. Защитата от обратен огън е с датчик за темперарура. Както колегата по-горе написа бункера не трябва никога да се оставя не затворен и ключалките закопчани. Руснаци и украинци много го хвалят

И монтажа ми харесва, само махни крана под предпазният клапан ( там където е и манометъра) Един хидравличен баланс на системата и си готов поне от това което се вижда от снимките.
Хидравличният баланс и трипътният вентил едно и също ли са или са две различни неща, и двете ли трябва да се сложат?
filmatoplo - майстор
:-D Хидравличен баланс е действие, а не съществително .той колегата ще обясни.
шоп - майстор
ktch_1964 написа:
Шопе дай да не подвеждаме човека, чипса в бункера зависва и шнека остава без материал. Пробвахме с талаш който остава
след рязане на дърва за огрев , от начало тръгна добре но и талаша зависва. Ако се направи някаква бъркалка в бункера може
би всичко ще е наред.
Не искам да подвеждам никой. Имам подобен бункер и подобна горелка ( полска е) Даже моя бункер е с по-хоризонтални стени ( ако мога да се изразя така) проблема с зависването се решава с едно 5 ватово вибро моторче подвързано с таймер за време.

Бъркалката също е вариант, но едно външно периодично вибриране на бункера е лесно и ефективно.

Когато горя талаш или чипс върху бункера с два ластика за багажник прикрепям външно едно 12 волтово моторче за вентилатор от Москвич 408 :-) за периодично вибриране
шоп - майстор
filmatoplo написа:
:-D Хидравличен баланс е действие, а не съществително .той колегата ще обясни.
:-D много добре казано

баланса е ръчно връткане на вентили
Трипътният е друга бира
gmilev - помощник
Т.е. въздухът в радиаторите се дължи на лош хидравличен баланс,?
Нищо не споменавате за помпата, достатъчна ли е или не и трябва ли да работи на максимална степен, "майсторът" каза, че е инверторна и сама си решавала колко и как да работи, но понеже била голяма системата(къщата е на 3 етажа) и затова трябвало да е на макс.
naskov - майстор
Не. При хидравличния баланс се изравняват дебитите през всички радиатори. На по-близките до котела секретните вентили се притварят повече, на следващите по разстояние по-малко и т.н. Помпата е достатъчна.
gmilev - помощник
Здравейте отново!
Изникнаха ми още няколко въпроса, породени от разни теми, които чета тук, а именно:
1. Какви трябва да са горе долу времената на горелката - пускане на пелети и изчакване или колко кг./квт на час ми е нужно за да топля тези радиатори(дотук от това, което успях да засека - за 1 сек. шнека пуска 50 гр. слънчогледови пелети и в момента 4 сек. пуска през 200 сек. пауза)? В момента натоварването на котела е 2 лири, един бойлер 200 л.(мисля, че беше 4 квт.), 3 радиатора - 1000 х 500, 1 радиатор 1800 х 500 и един 1600 х 500(грубо около 14 квт).
2. Как е по-добре за котела, да работят всички радиатори(в 2 имам въздух, който не иска да излиза #-o ), които общо с предните са: 1000 х 500 - 6 бр., 1200 х 500 - 3 бр., 1400 х 500; 1600 х 500; 1800 х 500 х 1 бр., 3 лири и бойлера или само тези от т.1?
3. Как е по-добре от гледна точка на КПД - пускане на пелети на по-малък или по-голям интервал?
Последна промяна от gmilev на вт яну 10, 2017 11:17 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: