• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sherii1969 - помощник
Здравейте и от мен ,от месец насам и аз се сдобих със същия котел . Та да попитам и аз колко Ви гори котела на денонощие ,говорим за собствениците на този котел .При мен е 4-5 чувала х15кг. и ми се струва много . При настройки 7 секунди вкарва гориво /пелети/-300 гори горивото. и в стаите е 21-22 градуса топло , за топло е топло но отвън и температурите не са минусови ,представям си пък при -20 както януари беше...Предварително Ви благодаря!!!
filmatoplo - майстор
Скоро пусках такъв котел 58 киловата , Вентилатора му беше много силен дори на 1 , наложи се да го сменят с най малкия от модела .Тези котли са за въглища ,без да искат вече ги пробутват за пелетни .
gmilev - помощник
sherii1969 написа:
Здравейте и от мен ,от месец насам и аз се сдобих със същия котел . Та да попитам и аз колко Ви гори котела на денонощие ,говорим за собствениците на този котел .При мен е 4-5 чувала х15кг. и ми се струва много . При настройки 7 секунди вкарва гориво /пелети/-300 гори горивото. и в стаите е 21-22 градуса топло , за топло е топло но отвън и температурите не са минусови ,представям си пък при -20 както януари беше...Предварително Ви благодаря!!!

Здравейте!
Този сезон(17.11.17 - 17.12.17 г.) съм изгорил 850 кг. иглолистни пелети, като поне 10, а може и 15 дни е работил и през деня и през 2/3 от този период съм топлил 7 радиатора, 3 лири и бойлер 200 л.
Имах проблеми, тъй като "инсталаторът" ми не ми спомена, че когато котела не работи нон-стоп, трябва да се сложи някакъв вентил на бойлера, иначе котела го охлажда като спре да гори, а помпата върти... Реших проблема с вентил и термоглава за бойлер Херц, които не съм убеден, че са монтирани правилно, но все пак е по-добре с тях :)
dan4o68 - специалист
Какви са настройките който ползваш.... [-o<
chichko_pechko - напреднал
Да, ако може някой да сподели настройки за тези котли.

Аз съм писал и аз за моя тук: viewtopic.php?f=10&t=45276&p=903882#p903882

Моя е EK3G/S, не е EK3G/S-30.
zaksofon - специалист
Колеги, на път съм да си купя такъв котел - 35 Kw, имайки предвид, че цената на по-известните марки със същата мощност е с около 2 хилядарки повече... Кажете моля, заслужава ли си, има ли недоволни.... доволни вече видях, че има. Благодарен съм на всякаква информация. Търговеца ми предложи стаен терморегулатор за 150 лв, някой има ли такъв, впечатления? Ще използвам котела основно на въглища, че съм си свикнал с тях, но знам ли, каквото излезе. Казвайте сега.
zaksofon - специалист
Този котел- EK3G/S-30, го намирам и под марката Дипломат (България) и под марката Емташ (Турция), на снимките изглеждат еднакви, а еднакви ли са наистина? Да не би единия да е орязан по някакъв начин? Кажете от къде сте ги купили, моля?
Здравейте, момци !
След 6 смени на котли в моя живот се спрях на това турско чудо.Прочетох всички мнения ,но не разбрах каква консумация има този котел.Ходих във Войводиново ,там го открих -3000 лв.Много приказки изслушах ,ала от ,,патило"-не.И преди да го закупя да ми дадете съвет ,ако имате на сърце.
4005 кубика къща,155 кв,усойно място,в дол ,слънцето огрява южните стаи-1 на брой много малко.Без изолация.Прозорци на половина сменени-от 22 бр.общо.
9 радиатора в момента ,бойлер 200 литра,като като спра сръбския котел ще трябва още два радиатора да сложа,защото в момента тази печка е предостатъчна.
Отначало се спрях на 35 KW,но като размислих се разколебаха дали да не е 25 KW ?И знае ли някой колко е апетитен този от 25 KW?Вие какъв съвет ще ми дадете?В момента съм със сръбска печка-котел 23 киловата ,но иска ръчкане постоянно.Ако може да се обадя на някой собственик на това чудо за да поговорим.Много ще съм благодарен.
Казвам се Росен ,тел.0895696888
Благодаря в аванс на всички които ще ми отговорят!
filmatoplo - майстор
От опит монтирал съм такъв котел -направен е почти само за въглища но става и за пелети но вентилаторите с които идва за съответната мощност е доста мощен -предвид въглищата .След това КПД на котела не е голяма съдя по температурата на димните газове .На какво гориво ще го караш . Не пали автоматично .
Последна промяна от filmatoplo на пон дек 03, 2018 11:26 am, променено общо 1 път.
sian - специалист
Телефона на Росен не е верен...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: