• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пон дек 17, 2018 4:56 pmdan4o68 написа:
колко съм умувал как да ги намаля ама не ми иде идея....някой ако знае да помага.... :prayer:
Прочетете темата за комина мечта или как да уловим топлината беглец.
Има много практични примери. Лично аз съм показал въздушно/въздушен топлообменник и въздушно/воден топлообенник.
zaksofon - специалист
пон дек 17, 2018 5:02 pmшоп написа:
пон дек 17, 2018 4:56 pmdan4o68 написа:
колко съм умувал как да ги намаля ама не ми иде идея....някой ако знае да помага.... :prayer:
Прочетете темата за комина мечта или как да уловим топлината беглец.
Има много практични примери. Лично аз съм показал въздушно/въздушен топлообменник и въздушно/воден топлообенник.
Абсолютно споделям мнението на Шопа! Аз също захванах да правя топлообменник, но се оказа, че нямам място за него, а и почти няма нужда. Да ги сваля, да ги сваля, колко да ги сваля още тез температури... Накрая ще прокапе комина...
dan4o68 - специалист
нед дек 16, 2018 6:40 pmzaksofon написа:
Привет на всички! Я сега и аз да кажа някоя дума за Емташ-а, белким съм полезен на някой... В експлоатация е от 3 месеца вече, само че при мен не е въпросния 3-ходов - EK3G/S30, а е четири ходов EKY/S30. Има топлообменник на фукса (фабрично) и температурата на изгорелите газове е около 70 градуса (поне според термометъра на Парксайд). Горя само въглища (калибрирани от Топливо). Къщата е 150 м2, но е много добре изолирана и поради тази причина работят само 4 радиатора и 180 лт бойлер, от общо 10. Поддържам температура от 24 градуса през деня и 21 през нощта, със стаен термостат. За сега, през последния студен месец, горя около 100 кг въглища седмично. Котела е, пак казвам четириходов и цената му миналата пролет, беше 2736 лв с ДДС и доставка + помпа. Няма да казвам от къде, да не стане реклама... Много съм доволен, безпогрешен котел, непретенциозен и прост... Още се колебая дали да не му сложа една Натурела, заради помпата на бойлера, тъй като оригиналния контролер може да управлява само една помпа а аз му сложих две... Няма нужда от запалка ако горите въглища, при мен се разпалва дори след 10 часа (без да му подавам гориво в спящ режим). Чистя го два пъти седмично за по 15 мин. Това е в общи линии, ако имате въпроси, с радост ще помогна, телефона ми е 0876003411.
т

Помпата на коя степен я държиш..... :?
zaksofon - специалист
Помпата на големия кръг е на втора степен. Тази на бойлера е на първа, защото бойлера се намира буквално на два метра от котела. Ти имаш проблем с помпата ли?
dan4o68 - специалист
пон дек 17, 2018 10:25 pmzaksofon написа:
Помпата на големия кръг е на втора степен. Тази на бойлера е на първа, защото бойлера се намира буквално на два метра от котела. Ти имаш проблем с помпата ли?
Не нямам проблем просто се интересувам....тепърва се уча....
нед дек 16, 2018 6:40 pmzaksofon написа:
Привет на всички! Я сега и аз да кажа някоя дума за Емташ-а, белким съм полезен на някой... В експлоатация е от 3 месеца вече, само че при мен не е въпросния 3-ходов - EK3G/S30, а е четири ходов EKY/S30. Има топлообменник на фукса (фабрично) и температурата на изгорелите газове е около 70 градуса (поне според термометъра на Парксайд). Горя само въглища (калибрирани от Топливо). Къщата е 150 м2, но е много добре изолирана и поради тази причина работят само 4 радиатора и 180 лт бойлер, от общо 10. Поддържам температура от 24 градуса през деня и 21 през нощта, със стаен термостат. За сега, през последния студен месец, горя около 100 кг въглища седмично. Котела е, пак казвам четириходов и цената му миналата пролет, беше 2736 лв с ДДС и доставка + помпа. Няма да казвам от къде, да не стане реклама... Много съм доволен, безпогрешен котел, непретенциозен и прост... Още се колебая дали да не му сложа една Натурела, заради помпата на бойлера, тъй като оригиналния контролер може да управлява само една помпа а аз му сложих две... Няма нужда от запалка ако горите въглища, при мен се разпалва дори след 10 часа (без да му подавам гориво в спящ режим). Чистя го два пъти седмично за по 15 мин. Това е в общи линии, ако имате въпроси, с радост ще помогна, телефона ми е 0876003411.
dan4o68 - специалист
пон дек 17, 2018 10:36 pmdan4o68 написа:
пон дек 17, 2018 10:25 pmzaksofon написа:
Помпата на големия кръг е на втора степен. Тази на бойлера е на първа, защото бойлера се намира буквално на два метра от котела. Ти имаш проблем с помпата ли?
Не нямам проблем просто се интересувам....тепърва се уча....
Помпата е нагласена като на снимката....а от ляво степените какво означават....кое е по добро като на снимката ли или обратно...
Прикачен файл:
IMG_20181227_085331.jpg
МИРАЖ - специалист
Здравейте , същите котли са и под името ХИДРО ТЕРМ , с един приятел доста се заиграхме с тунинга му за който писахме в отделна тема . Накрая димните газове са с температура около 130 градуса :partyman:
Ето и темата
viewtopic.php?f=10&t=59197
Последните подобрения са най хубави :supz:
Скоро ще пусна и снимки и инфо за преработката на комина че беше текнал конденз , нооо след неговите подобрения вече не тече :lol:
filmatoplo - майстор
:) Да под няколко имена са Екз ,Емташ и Хидротерм ,има и някакво друго за Русия или Украйна но го забравих ,няма да се учудя и ако правят на ишлеме за Полша съответно в друг цвят и име . :wink: Относно тунинга -много ми хареса -как се чисти ,натрупва ли се нещо в тези тетки .
МИРАЖ - специалист
чет яну 17, 2019 9:06 pmfilmatoplo написа:
:) Да под няколко имена са Екз ,Емташ и Хидротерм ,има и някакво друго за Русия или Украйна но го забравих ,няма да се учудя и ако правят на ишлеме за Полша съответно в друг цвят и име . :wink: Относно тунинга -много ми хареса -как се чисти ,натрупва ли се нещо в тези тетки .
Тетката е само на една гайка и се сваля , после с прахосмукачката , става много бързо . Задната тетка не се сваля , няма нужда . За 14 дни за мое учудване пепелта се беше спряла на първите отражатели , в димогарните тръби нямаше почти нищо .
След подобренията разхода падна с около 25 - 30% :-D
Сложихме и отражател на пламъка - един дебел тиган , и той помага за свалянето на пепелта . Гори се предимно слънчогледови пелети .
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: