• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Свикнах във Фейса с лайковете ,кое човече е лайк да дам за Харли :supz: .
harley davidson - специалист
пет дек 18, 2020 9:41 pmfilmatoplo написа:
Свикнах във Фейса с лайковете ,кое човече е лайк да дам за Харли :supz: .
То туй бре.! Благодарско.!! Весели празници и нека бъде топлина..!! :supz:
Здравейте, моля за помощ! Имам котел EK3G и реших да сложа стаен термостат. Взех си salus и го вързах към котела. Когато температурата падна да зададената от мен и котелът тръгна да се включва да работи започна пълненето и веднага след това изписа: "стаен термостат" и започна отново да пълни. И така докато не изхвърли всичката жар от короната. Пробвах още един, два пъти и си помислих, че има проблем с термостат. Върнах го и взех Computherm Q7. Но и с него положението е същото. Ако някой има идея какво се случва, моля да помага!
LazarGanev - "Велик майстор"
ср дек 30, 2020 8:13 pmТинко написа:
Здравейте, моля за помощ! Имам котел EK3G и реших да сложа стаен термостат. Взех си salus и го вързах към котела. Когато температурата падна да зададената от мен и котелът тръгна да се включва да работи започна пълненето и веднага след това изписа: "стаен термостат" и започна отново да пълни. И така докато не изхвърли всичката жар от короната. Пробвах още един, два пъти и си помислих, че има проблем с термостат. Върнах го и взех Computherm Q7. Но и с него положението е същото. Ако някой има идея какво се случва, моля да помага!
Пробвай и с други модели - каквито се сещаш. Honeywell, Siemens...
:toimonster:
ср дек 30, 2020 9:23 pmLazarGanev написа:
ср дек 30, 2020 8:13 pmТинко написа:
Здравейте, моля за помощ! Имам котел EK3G и реших да сложа стаен термостат. Взех си salus и го вързах към котела. Когато температурата падна да зададената от мен и котелът тръгна да се включва да работи започна пълненето и веднага след това изписа: "стаен термостат" и започна отново да пълни. И така докато не изхвърли всичката жар от короната. Пробвах още един, два пъти и си помислих, че има проблем с термостат. Върнах го и взех Computherm Q7. Но и с него положението е същото. Ако някой има идея какво се случва, моля да помага!
Пробвай и с други модели - каквито се сещаш. Honeywell, Siemens...
ср дек 30, 2020 8:13 pmТинко написа:
Здравейте, моля за помощ! Имам котел EK3G и реших да сложа стаен термостат. Взех си salus и го вързах към котела. Когато температурата падна да зададената от мен и котелът тръгна да се включва да работи започна пълненето и веднага след това изписа: "стаен термостат" и започна отново да пълни. И така докато не изхвърли всичката жар от короната. Пробвах още един, два пъти и си помислих, че има проблем с термостат. Върнах го и взех Computherm Q7. Но и с него положението е същото. Ако някой има идея какво се случва, моля да помага!
Привет.... за да си спестиш пари и да не се занимаваш с тестове на различни термостати свържи обикновен ключ прекъсвач за стайни лампи например и го свържи към управлението на котела. Този стаен термостат е просто един обикновен ключ прекъсвач с настройки кога да включва и изключва. Аз имам Computherm и в момента го изпозвам точно за това като ако искам да изключа котела свалям ръчно температурата. При мен котелът не е настроен да минава в стендбай в даден период от денонощието, а се изцяло саморегулира от термоглавите на радиаторите.
Според мен при теб проблемът е по-скоро в електронния блок на котела или най-малкото в начина на свързване на този термостат, затова ако желаеш качи тука някоя снимка как и къде свързваш кабелите.
Delpi4a - специалист
Моят стаен термостат е general подарък с котела, но както писа и колегата по-горе, трябва да работи с всички марки и модели, защото те са просто един обикновен прекъсвач. На майката на термостата обаче има три извода единият е общ, един отворен и един затворен. Тост има значение към кои изводи ще го свържеш. За да работи котела трябва след падане под зададената температура майката да ЗАТВОРИ веригата, или иначе казано с мултицет,ако в опъването не пише, трябва да намериш общия и затворения край. На управлението на котела, там където свършваш изводите от майката трябва да е имало мостче - да е постоянно затворено.
yanush - специалист
Моят термостат като го вързах не тръгна (котела е същият).Мостчето между двете клеми беше много тънко оприличих го на телче от телбод,само че с тъмен цвят.Не го забелязах.вързах термостата и нищо.Така че провери внимателно за такова мостче.
Трябва да го махнеш.
чет яну 07, 2021 6:41 amyanush написа:
Моят термостат като го вързах не тръгна (котела е същият).Мостчето между двете клеми беше много тънко оприличих го на телче от телбод,само че с тъмен цвят.Не го забелязах.вързах термостата и нищо.Така че провери внимателно за такова мостче.
Трябва да го махнеш.
Здравей, махнах мосчето и точно там вързах термостата. Но проблема май е в електрониката. Ако може някой да ми помогне с ная, ще съм много благодарен.
zaksofon - специалист
чет яну 07, 2021 8:05 pmТинко написа:
чет яну 07, 2021 6:41 amyanush написа:
Моят термостат като го вързах не тръгна (котела е същият).Мостчето между двете клеми беше много тънко оприличих го на телче от телбод,само че с тъмен цвят.Не го забелязах.вързах термостата и нищо.Така че провери внимателно за такова мостче.
Трябва да го махнеш.
Здравей, махнах мосчето и точно там вързах термостата. Но проблема май е в електрониката. Ако може някой да ми помогне с ная, ще съм много благодарен.
Привет, аз имах същия проблем, породен от това, че си мислех, че е много елементарно и мога да си свържа термостата сам. Свързах го като теб и надписа "ROOM THERM", не изчезваше от дисплея каквото и да правех. Занесох платката на контролера на специалист по електроника и познай - бях изгорил 4-5 кондензатора по веригата на управлението на термостата. Това, което ти изписва е грешка. Не е заминал контролера тотално, но трябва да го ремонтира специалист.
Ако питаш мен, това ти е идеална възможност да му смениш тъпото управление с Натурела. В общи линии, ако е станало това, което си мисля - т. е. оженил си го, си си направил дори услуга и идеален повод да я махнеш тази глупост от котела. Заслужава си, повярвай ми!
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: