• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dan4o68 - специалист
пон дек 17, 2018 11:02 amzaksofon написа:
Я дай да видим какви настройки ползваш... :prayer: :prayer: :prayer:
[/quote]

Привет, в момента съм с много ситна фракция въглища, около 10 на 15мм (аз съм ги пресявал и няма никаква пепел) и смея да кажа, че с това гориво гори най-оптимално. Бях и с по-едри, да кажем 20 на 30 мм, но там не можеше да запази жарта за толкова дълго и не се разпалваше след 10 часа, както сега. Но както и да е, настройките са: 270 секунди изчакване, подаване за 6 секунди. Котела изключва на 65 градуса, включва на 30 (това на големия кръг). Бойлера е с помпа, която включва на 49 градуса.
[/quote]

Вентилатора на коя степен е :?:
sun_17 - помощник
Здравейте, днес като пуснах парното (последно беше работило средата на януари) и като се включиха помпите ( при мен са 2, едната върти топлата вода към котела) и започнаха да издават и двете "цъкащ звук". Светят все едно, че работят, но не въртят и цъкат.
Парното е правено есента, затворена система, котел Emtas EK3G-S30. Разширителния съд е 35л напомпан на 0.8bar. Радиаторите, 6 общо, съм ги обезвъздушил на спряно парно всичките.
[youtube]https://m.youtube.com/shorts/g-7a5ocAwvc[/youtube]
Човека, който изгради инсталацията ми каза, да чукна по помпата леко няколко пъти, но не помогна. Затова се обръщам към Вас, ако може за съвет. Благодаря!
Пс. Пиша в тази теме, защото не успех да публикувам нова в отдел Отопление
Здравейте колеги, преди време бях публикувал изработена идея за клапа на вентилатора за фино регулиране на въздуха, сега ще публикувам идея за приставка към горивната камера, която според мен може да спести големи главоболии, може да е полезна на който си я хареса :)

Поне при нас (а и при други приятели) на два пъти се случва инцидент с блокиране на шнека, а той с този редуктор е много мощен (EK3G/S 40), можете да си представите за какво усилие и затапване става въпрос.
Първият случай стана миналата година - при горенето на пелетите в горната част на горивната камера по стените се образува нещо като кокс, който буквално е като бетон твърд. Това нещо води до един вид затапване, шнекът продължава да подава пелети под увеличено напрежение, което води до смилането на пелетите до фини трици и поради ръбестата и четвъртита форма на камерата това напрежение не може да "избие" нагоре, ситно намляните трици и те стават бетон и стой та гледай какво се получава.
Та при нас първия път доста зор беше видял та беше изгоряла една писта на платката да управление, която я презапоих.
Втория път подобна ситуация се случи, добре че баща ми беше чул ужасен тормоз на шнека, който едвам едвам превърташе по милиметър, та спасихме пак някакво бедствие.
На друг приятел му беше изхвърчал шнека назад като е счупил черупката с лагера. На трети приятел пък му изгоряха двата големи кондензатора в мотора... абе все неприятни инциденти за през зимата.
Та ми дойде идеята за следната джаджа от снимките, изпълнението от баща ми. Идеята е да се редиректва нагоре усилието на иначе не слабия шнек. Презумцията е , че даже и да награжда отгоре по страните, поне според мен не би трябвало да се стигне до блокиране на шнека, което вече води до сериозни бели (на теория би трябвало даже да доведе и до спадане на потреблението на електричество :) ).
Изтествахме го преди няколко дена само с подаване на пелети (незапалено), целия се бях яхнал отгоре върху извадената горивна чаша и ме повдигаше без видимо усилие за мотора. За реални бойни условия - здрави живи през зимата ! :)
Успех!
Прикачен файл:
001.jpg
Прикачен файл:
002.jpg
Прикачен файл:
003.jpg
Прикачен файл:
006.jpg
Прикачен файл:
007.jpg
dan4o68 - специалист
Мнения за Казахстански въглища(760лева тона) ситна фракция
Дали са добри [-o<
dan4o68 - специалист
Мнения за Казахстански въглища(760лева тона) ситна фракция
Дали са добри [-o<
harley davidson - специалист
Да ,но това не решава проблема.Аз бях монтирал цяло коляно,но и то се затапва , ако не си регулираш стен бай програмата или пък не почистваш горивната камера през седмица.Не пропускай и ревизйката за въздух..Успехххххх.. :supz:
Последна промяна от harley davidson на ср окт 12, 2022 7:54 pm, променено общо 1 път.
ср окт 12, 2022 4:50 pmharley davidson написа:
ср юни 01, 2022 9:51 pmdreamdreamt написа:
Здравейте колеги, преди време бях публикувал изработена идея за клапа на вентилатора за фино регулиране на въздуха, сега ще публикувам идея за приставка към горивната камера, която според мен може да спести големи главоболии, може да е полезна на който си я хареса :)

Поне при нас (а и при други приятели) на два пъти се случва инцидент с блокиране на шнека, а той с този редуктор е много мощен (EK3G/S 40), можете да си представите за какво усилие и затапване става въпрос.
Да ,но това не решава проблема.Аз бях монтирал цяло коляно,но и то се затапва,ако не си регулираш стен бай програмата или пък не почистваш горивната камера през седмица.Не пропускай и ревийката за въздух..Успехххххх.. :supz:
viewtopic.php?f=10&t=56103&p=1114765#p1103383
Имаме такъв котел и изписва грешка К .какво означава
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: