• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Натоварил си го на 15-17 киловата, което не е много зле, като се има в предвид максималната му мощност. Така смятам според горивото. Сякаш си уцелил настройката, щом твърдиш, че консуматорите са ок.14.
Гледай да не изпадат неизгорели пелети или пък да не затихва огъня заради малко гориво.
ktch_1964 - специалист
Сподели на каква степен е вентилатора. Когато моя преятел гореше сл. пелети вентилатора беше на 1 и пак ми се виждаше много.
gmilev - помощник
ktch_1964 написа:
Сподели на каква степен е вентилатора. Когато моя преятел гореше сл. пелети вентилатора беше на 1 и пак ми се виждаше много.
На 1-ва, обаче сложиха и някаква ламаринка отдолу да намалят отвора, през който смуче въздух, тъй като пак идваше силен.
gmilev - помощник
Здравейте отново! :)
С времето ми изникнаха нови въпроси, относно котела, тъй като температурата на изгорелите газове е твърде висока. Бях посъветван да направя някаква допълнителна преграда(тъй като пламъкът от пелетите "бие" в най-горната врата(а трябва ли да е толкова силен - надявам някой от Вас, да каже)отбелязал съм преградите на илюстрацията) за да намаля малко силата на огъня, обаче започнах да се замислям, дали ако махна тази преграда и затворя клапата на комина почти докрай няма ли да е по - добре, или пък ако сложа над самата горелка още една преграда(втора преграда) и махна горната(изкуствена преграда) за да може повече топъл въздух да минава през тръбите. Кой вариант би бил по-удачен? :?

Прикачен файл

kazan5d2b-500x500.jpg
kazan5d2b-500x500.jpg (68.88 KиБ) Видяна 4235 пъти

Прикачен файл

u2_3b.jpg
ktch_1964 - специалист
Котела на моя приятел пристигна окомлектован с турбулатори в димогарните тръби. Вие имате ли такива?
Опитайте да намалите още мощноста на горелката.
gmilev - помощник
Имам в тръбите едни метални спирали, предполагам това са въпросните турболатори.
Питанката ми е повече теоретична, кое е по удачно - да оставя преградата горе или да я махна? Но разсъждавайки стигам до следния момент, ако махна преградата, горещият въздух, който ще минава през тръбите ще е с по-голям дебит, но от друга страна ще се повиши още температурата на комина.
С друг котел съм, но държа клапата на фукса напълно затворена.
Като я отворя, температурата на пушилката е с 20 градуса повече.
Опитай така!
gmilev - помощник
Махнах или по-скоро дръпнах назад преградата, за да може пламъкът да върви през тръбите и почти затворих клапата, и резултатът е нулев, температурата във фукса е около 230-240 градуса. :shock: С почти плътно затворена преграда температурата беше около 220.
Остава ми утехата, че коминът върви и през трите етажа на къщата и топлината не е съвсем загубена. :rolleyes:
naskov - майстор
За двуходов котел тази температура на пушека е добра.
шоп - майстор
naskov написа:
За двуходов котел тази температура на пушека е добра.
Триходов е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: